Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

88 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:49

Kiszonka z kukurydzy Ja ze znajomym mamy razem:
Ja:
-Claas Jaguar 870
-Valtra T182 Versu 2szt
-Joskin Silo Space 20/40 2szt
Znajomy
-JD 7430 Premium
-NH 165KM ale oznaczenia nie pamiętam
-Metaltech DB10000
-Joskin Silo Space 20/40
Wiec zbiór to nie ma problemów, bo już od 15 lat wspólnie go przeprowadzamy, pozostały sprzęt też jest dobry. Dodatkowo jeden z hodowców świń ma znaczącą ilość buraka cukrowego, a słyszałem, że kiszonka z liści także się nadaje. Drugi hodowca świń ma dostarczać poplony, bo on tylko samo zboże sieje na paszę i tylko tak może pomóc. W cenie to już się trochę orientuję :). Nam chodzi głównie o zmniejszenie ilości gnojowicy i obornika bo mamy go za dużo, biogaz na ogrzanie budynków i do agregatu prądotwórczego do hali udojowej. Ciepło wiadomo do Centralnego ogrzewania i dla jednego kurnika, co ma 2ha pola pod budowę dać w zamian i sam też QQ ma siać.
Mój odnośnik
wybór jest spory co do substraty, plan jest taki żeby trochę sorgo i lucerny siać na wkład, bo nie widzi mi się siać QQ kilka lat z rzędu na tym samym polu. Ojciec sieje tą samą roślinę na polu co cztery lata, mleczarz co trzy więc jak nasiejemy QQ do biogazowni to nam na paszę zbraknie miejsca
Pozdrawiam
Edit:
a tego płynu to przy 200ha na 1ha przypada 62,5m3 :), będziesz sprzedawał czy masz jeszcze jakieś pola?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 20:53
  •  

#62 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:10

Kiszonka z kukurydzy Musisz dokładnie podliczyć (może na początku orientacyjnie ) jakie sub. i jaką ilość jesteś w stanie pozyskiwać.Niestety nie mogę ci powiedzieć jaką ilość biogazu z tego możesz pozyskiwać ponieważ do tego trzeba specjalistów.
Jeżeli chodzi o płyn to chciał bym go sprzedawać, chodź to nie jest takie proste ponieważ ciężko jest namówić rolników do tego że taki płyn zastąpi inne nawozy.

#63 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:13

Kiszonka z kukurydzy A prąd będziesz sprzedawał energetyce?

#64 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:20

Kiszonka z kukurydzy Jeżeli produkujesz energię,elektrownia musi je od ciebie odkupić po cenie uzgodnionej.
Główne przychody z czego będzie czerpać biogazownia to:
-Sprzedaż energii
-Sprzedaż ciepła (tutaj już trzeba znaleźć odbiorcę)
-Sprzedaż tzw, zielonych certyfikatów,które sprzedaje się razem z energią.
-Sprzedaż płynu-o ile mamy komu:D

W internecie jest bardzo dużo materiałów na ten temat.

#65 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:23

Kiszonka z kukurydzy Ja QQ mogę posiać 15ha, sorgo już 50ha, mleczarz po 20ha sorgo i QQ, buraka mamy 25ha, poplony z 50ha a kurnik okolo 15ha QQ też posieje, także QQ 50ha, sorgo 70ha. Dodatkowo to też się już rozglądaliśmy za budową, obecnie ustalamy kto jaki wkład wnosi i warunki działania biogazowni. Także zielony na ten temat to nie jestem :)
Ale to się może zmienić jak nie dojdziemy do porozumienia w 4, bo po ostatniej naradzie to może być tak że w dwóch będziemy robić :)
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#66 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:23

Kiszonka z kukurydzy Hmmm to u mnie kilka przeszkód jest, brak ziemi do upraw roślin, brak dużych odbiorców ciepła, reszte może by się sprzedało

#67 Share maly166

maly166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:33

Kiszonka z kukurydzy Zaznaczę że lokalizacja biogazowni powinna sie znajdować ok.300m od budynków mieszkalnych (jak by było mniej to sąsiedzi mogą już sie kłócić że za głośno) najlepiej przy ulicy gdzie jest możliwy dojazd dla tirów.Niedaleko od gnojowicy ponieważ bardziej opłaca sie ją pompować niż przywozić.

#68 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:37

Kiszonka z kukurydzy Sąsiadami biogazowni zostaną jej właściciele, więc problemów nie ma, od obiektów mieszkalnych będzie stała od 200 do 400m więc problemów nie ma tym bardziej, że pomiędzy jest sporo budynków, choć plan jest do 1500m

#69 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 07:47

Kiszonka z kukurydzy Witam. Szukam dużych gospodarstw w obrębie: Siedlec, Łukowa, Radzynia, Wisznic, Białej podlaskiej, Łosic o roślinnym profilu produkcji zainteresowanych uprawą roślin na kiszonkę dla biogazowni - chodzi głównie o kukurydze. Interesują nas gospodarstwa mogące przeznaczyć na ten cel minimum kilkadziesiąt ha - optymalnie ponad sto. Kwestia zbioru, transportu, magazynowania pozostaje do negocjacji, zawierane byłyby umowy wieloletnie z ceną minimalną i gwarancją odbioru. Zainteresowanych proszę o kontakt na pw lub gg.

#70 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2010 - 09:31

Kiszonka z kukurydzy Moje zabiegi:
uprawa 1.5ha
odmiana euro
wysokość 2.5-3.5m
nawozy fosforan, saletra amonowa, mocznik dolistnie
opryski ekosol ku
zabiegi 40t/ha gnoju, gnojówka
wysiew siewnik konny 75kg/ha
zbiór sieczkarnia forchnitt, ursus 360, 3512, 5314, t 25z turem
klasa 4b

Tak więc kolego drogo wychodzi ale jest warto jest doskonała pasza dla krów :) ;[ :) :) :)
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 31 lipiec 2011 - 08:44

Kiszonka z kukurydzy A niewiecie ile płacą w biogazowni za tone zielonki z kukurydzy?

#72 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 12:53

Kiszonka z kukurydzy Proszę o porade .Dziś 22 wrzesień kukurydza jeszcze nie skoszona i jest dośc sucha . Czy będzie z niej dobra kiszonka ,co do niej dodać Proszę doradzcie.

#73 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 18:33

Kiszonka z kukurydzy Jeśli kukurydza będzie dobrze rozdrobniona i ubita nie będzie problemu no i dobrze przykryj.Ja osobiście posypuje solą ok 50 kg na ha szczególnie wierzch i boki.

#74 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:05

Kiszonka z kukurydzy u mnie za QQ na biogaz placa 110 plus vat

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#75 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:12

Kiszonka z kukurydzy

Raczej od mrozu. Jak jest mróz to folia nie ciąga się tylko pęka.

Pęka jak kupujesz budowlaną, kiszonkowa się rwie. Raz tym nakryliśmy, ugniecione i przyciśnięte jak zawsze, a 20 cm z wierzchu było do wyrzucenia. Na foli nie można oszczędzać, tak samo jak na materiale siewnym i dobrym sprzęcie do zbioru, inaczej cała para pójdzie w gwizdek i potem pojawiają się mędrcy który twierdzą, że się nie opłaca siać. A jak policzyliśmy z Ojcem, to wyszło nam , że przy dawce około 20kg na dzień na sztukę kukurydza kosztuje nas 2 zł dziennie na krowę. Jak to jest dużo, to powiedzcie mi jaka pasza będzie tańsza? Dodam jeszcze, że siew i zbiór jest robiony usługowo. Siew jeśli dobrze pamiętam 250zł/ha zbiór w tym roku 1000zł/ha (tj koszenie mengele mammut 6 rzędów i 2 zestawy do odwożenia- fendt 312 + fortshritt 088 i MF z flieglem 12 tonowym).

#76 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:07

Kiszonka z kukurydzy a dzienny zysk z krowy to średnio 6-8 zł moim zdaniem tańsza kiszonka to odpad z buraków czyli liście i wysłodki qq sije tylko 1.5 ha na 20 krów dojnych bo sie nie opłaca siać bardziej burki bo dosyć że masz kiszonke to jeszcze pieniądze masz z tego

#77 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:47

Kiszonka z kukurydzy Spoko, ale kiszonka z liści to NIE JEST dobra pasza dla wydajnej krowy, wysłodki tak, ale TYLKO prasowane i porządnie zakiszone. 6_8 zł dziennie, to przy wydajności jakiej wydajności??? Poza tym piszesz, że to zysk, a te 2 zł na krowę na dzień to powinno iść w koszta. Więc napisz jaki masz koszt utrzymania krowy dziennie. Jeśli wyjdzie Ci,że jest to 2,5zl to te 2 zl na kiszonkę z kukurydzy to rzeczywiście dużo. Kolejna sprawa to gleby, kukurydza plonuje dobrze nawet na 6 klasie...buraki chyba nie bardzo. Kolejna rzecz to sposób uprawy i zbioru. Buraki są chyba bardziej wymagające niż kukurydza na kiszonkę.

Zadziwia mnie tylko jedno, od nie wiem ilu lat pisze się, że bez kiszonki z kukurydzy uzyskanie dobrych przyrostów czy wydajności mleka jest trudne(oczywiście nie niemożliwe, ale trudne) Chyba wszyscy producenci mleka, którzy tylko mają możliwość, uprawiają kukurydzę, czyli co, dokładają do tego biznesu, czy jak?. A non stop znajdują się ludzie, którzy twierdzą, że się nie opłaca.
A może jeszcze wspomnę o tym, ze dobra kiszonka z kukurydzy stymuluje rozwój jelita cienkiego(kosmków jelitowych) przez co krowa lepiej wykorzystuje wszystkie pasze, bo chłonie większą powierzchnią treść pokarmową.
Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 26 wrzesień 2011 - 21:22.
cytowanie poprzedniego posta

#78 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 27 wrzesień 2011 - 19:26

Kiszonka z kukurydzy nie dopisałem ale to są słowa mojego taty ostatniego postu co napisałem myślę jak wy że kukurydza lepsza od buraków bo się mniej narobisz przy tym tylko jednym plusem moim zdaniem jest to że jest większa dopłata i pienądze szkoda że kukurydza nie ma większych dopłat powinni tak zrobić jeszcze bardziej by sie opłacało

Edytowany przez lawa3p, 27 wrzesień 2011 - 19:26.

#79 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 07 październik 2011 - 11:11

Kiszonka z kukurydzy A po jakim czasie można już otworzyć kiszonkę z kukurydzy :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7021 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 październik 2011 - 11:43

Kiszonka z kukurydzy Ja otworzyłem po 10 dniach ale taką małą pryzemkę dopóki duże nie zakisną

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.