Zaloguj się, aby obserwować  
petes

Kiszonka z kukurydzy

Polecane posty

Belarusik    2

Kolego @danielhaker to zależy jaka pryzma jest i ile nasypane jest na nią ziemi oraz jakiej ziemi. :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na kukurydze wystarczą same opony :D Do okoła obsypuje się tylko ziemio.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No bo nasypać ziemi to łatwo jest po całości ale potem gorzej ją zesypywać z pryzmy żeby foli nie uszkodzić :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Matami?? Drogi interes. Opony są za darmo albo prawie za darmo...

 

Lepiej było by ułożyć cegły raz przy raz abo kostkę brukową :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
No bo nasypać ziemi to łatwo jest po całości ale potem gorzej ją zesypywać z pryzmy żeby foli nie uszkodzić :D

A co tą samą folie używasz na następny rok?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czemu nie?? Ja w tamtym roku koniczynę okryłem folio użyto 2 raz. Poszło kilka warstw i było ok :D

Staro folie kładę na spód zazwyczaj a nowo na wierzch.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Nie używam dwa razy tej samej foli do przykrycia tylko na spód kładę :D choćby i na spód to jak ja porozrywasz że będzie wyglądała jak firanka na której ze 20 kotów ostrzyło sobie pazurki to i na spód się nie będzie nadawać.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
A czemu nie?? Ja w tamtym roku koniczynę okryłem folio użyto 2 raz. Poszło kilka warstw i było ok :)

Staro folie kładę na spód zazwyczaj a nowo na wierzch.

Oszczędność ludzka nie zna granic jak używać foli z tamtego roku na okrycie i jeszcze jak sobie dobrze przypominam to pisałeś w innym temacie że nic ci się nie psuje- no to takie coś to nie uwierzę (na spód rozumiem). Co by było jak byś robił bele sianokiszonki- folie byś wykorzystał drugi raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

A co @macin87 myślisz że nie jest to zaoszczędzenie jeśli nie musiał kupować dwa razy foli nie wiem jaka jest teraz cena foli kiszonkarskich ale na pewno spor zaoszczędził a ty chyba foli w życiu nie kupowałeś i nie wiesz że folia to spory wydatek. A jak ludzie robią baloty w workach to też można ich użyć w następnym roku jeśli będą w dobrym stanie.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A kto powiedział ze używam kiszonkarskiej?? Zwykła czarna budowlana kupiona po niższej cenie :D

A tamto koniczynę przykryłem około 4 warstwami starej tak aby nie było dziur w wszystkich warstwach w jednym miejscu.

 

w tym roku zabrakło mi nowej foli do końca pryzmy i szkoda mi było ciąć następny pasek i założyłem staro złożono na 2 razy.

 

Bel nie robię bo jak mam płacić 14 zł za prasowanie i owijanie + folia to taniej było by kupić gotowe siano. Było by bez roboty.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja kiedyś nakryłem folią budowlaną i więcej nie chcę. jak rok poleży na pryzmie to później się nawet na podścielenie pod spód nie nadaje.

Ja do nakrywania nie ryzykował bym używania starej foli, zawsze są jakieś dziury, jak się ma dużą pryzmę i zacznie się psuć to są większe straty niż kupno nowej. A do przykrywania w moim przypadku to tylko ziemia, bo jak miałem oponami to mi wrony narobiły dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

To co się stało z tą kukurydza zgniła ci zamokła dostało się powietrze??? Przecież folia budowlana też nie ma dziur może gdybyś dał dwie folie na wierzch. :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Oszczędność ludzka nie zna granic jak używać foli z tamtego roku na okrycie i jeszcze jak sobie dobrze przypominam to pisałeś w innym temacie że nic ci się nie psuje- no to takie coś to nie uwierzę (na spód rozumiem). Co by było jak byś robił bele sianokiszonki- folie byś wykorzystał drugi raz :D

A zapomniałem jeszcze dodać.

 

Nie wiesz ze należy wykorzystywać surowce wtórne?? Ekologia kłania się w pas :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18
To co się stało z tą kukurydza zgniła ci zamokła dostało się powietrze??? Przecież folia budowlana też nie ma dziur może gdybyś dał dwie folie na wierzch. :D

 

Kiszonka nie zgniła bo folia cała się rwała przy odkrywaniu, zrobiła się bardzo krucha pewnie od słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Raczej od mrozu. Jak jest mróz to folia nie ciąga się tylko pęka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Mam pytanie u mnie w pryzmnie QQ jest cała górna warstwa jakieś 10 cm zepsutej a do dołu dalej jest dobra czym to może być spowodowane? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Słabe ugniatanie. :D

 

A co do folii to rolka folii 33m długa 10m szeroka to koszt ok 230 zł. Chyba to nie jest aż tak dużo, a przynajmniej ma się "gwarancje" że nie poniesie się strat spowodowanych dostawaniem się powietrza przez dziurawą folie.

 

Od słońca też folia może pękać a tym bardziej budowlana która jest cieńsza.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja kupiłem rolkę 5x50m za 130 zł :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
A co @macin87 myślisz że nie jest to zaoszczędzenie jeśli nie musiał kupować dwa razy foli nie wiem jaka jest teraz cena foli kiszonkarskich ale na pewno spor zaoszczędził a ty chyba foli w życiu nie kupowałeś i nie wiesz że folia to spory wydatek. A jak ludzie robią baloty w workach to też można ich użyć w następnym roku jeśli będą w dobrym stanie.

Akurat to ja wiem jaki jest koszt foli sianokiszonkarskiej- nie rób ze mnie osła. Folie do sianokiszonki to jak kupuje po ok. 320 zł(a za taką cene można kupe foli sianokiszonkarskiej kupić tylko że ja nie jestem przekonany do sianokiszonki w pryzmie). To jak ja bym przeszedł na system pryzmowy to dopiero bym zaoszczędził (jakieś dajmy na to 3 zbiory trawy w pryzme czyli trzy pryzmy czyli trzy folie sianokiszonkarskie to pewnie nawet 800zł by nie wyszło), a tak robie w bele sianokiszonke i jedna rolka 750 starcza na 35 bel to sobie sam policz. Jeżeli komuś szkoda kasy na folie do nakrycia pryzmy to co by powiedział na folie do owijania

Wracając do tematu to odradzam folie poniżej 250 zł- one wcale się nie kleją, i ten nowy trend "folie z recykilingu" (oczywiście do owijania bel). Folia budowlana (użyłem raz do okrycia wysłotek, bo myślałem że tak gróba to będzie lux- nigdy więcej). Jej właściwości są inne niż sianokiszonkarska:

1. Jeżeli nawet natniesz ją nożem to rwie się jak papier w przeciwieństwie do sianokiszonkarskiej

2. Słońce, mróz itd. przyczyniają się do tego że ona "truchleje"

3. Folia budowlana nie ma włąściwości rozciągających i jak przysypujesz ją ziemią u dołu to przez jakiś czas będzie napięta ale jak pryzma siądzie to ona juz odstaje od niej a sianokiszonkarska jest "elastyczna"

Ludzie same nazwy mówią budowlana to budowlana a sianokiszonkarsaka to ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Właśnie ze względu na duże koszty bel robię w pryzmie. Musze tylko wycinak sobie kupić :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja robię i w belę i w pryzmę i jestem bardziej przekonany do pryzm. Wiadomo jeśli ktoś nie ma wycinaka no to ma trochę roboty. Po pierwsze są to niższe koszta po drugie krowy lepiej pobierają paszę z pryzmy niż w belach (przynajmniej u mnie). Mam pytanko w jakim stopniu rośliny kosicie trawy w pryzmę ile zawiera suchej masy no i czym zbieracie???Bo u mnie wygląda to tak najczęściej kosze Lucernę, koniczynę i trawę aby zrobić krowom mieszankę. No czekam aż lucerna dostanie pąka(wtedy ma najwięcej zawartości białka), trawy się wykłoszą i mają około 50cm, koniczyna jak zdąży zakwitnąć to tnę razem a koniczyna zakwitła. Zawiera około 40-50% suchej masy i do zbierania najmuję przyczepę samozbierającą Pottinger Europrofi. Ale może niedługo i ja zakupię sobie przyczepkę. :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj