Skocz do zawartości

Zdjęcie

najlepsze akumulatory

143 odpowiedzi na ten temat

#61 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:51

najlepsze akumulatory Geo-bez urazy, ale widzę, że nie za bardzo wiesz o co chodzi...

Po drugie, dlaczego są montowane różne alternatory w tej samej marce samochodów? Teoretycznie po jaką cholerę sobie utrudniać życie - montować ten sam alternator do samochodów z dieslem i silnikiem benzynowym.

Moc alternatora dobierana jest w stosunku do mocy odbiorników w samochodzie i pakietu wyposażenia (np klimatyzacja). Przy pracującym silniku jego moc musi być tak dobrana, aby zasilić wszystkie odbiorniki i oczywiście doładować akumulator. Należy uwzględnić również inny zakres obrotów w silniku benzynowym w stosunku do diesla.

I jeszcze jedna sprawa - im większa pojemność tym dłużej taki akumulator trzeba ładować. Co jeśli ktoś robi dziennie po 2-3 km do pracy i z powrotem? No bo chyba nikt mi nie powie, że większy akumulator krócej się ładuje niż mniejszy.

Jeśli byś rozładował akumulator do zera to tak, ale zużyjesz do rozruchu silnika jedynie niewielką część pojemności akumulatora. Przyjmijmy, że do rozruchu zużyjemy 5Ah i będzie to tyle samo bez względu na pojemność akumulatora. Przykładowo dla akumulatora 100Ah będzie to 5% jego pojemności a dla akumulatora 50Ah już 10% pojemności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
najlepsze akumulatory Dzisiaj, 03:14
  •  

#62 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 luty 2012 - 17:31

najlepsze akumulatory Nie będę się upierał bo nie jestem elektrykiem, ale faktem jest, że gdziekolwiek byś nie chciał kupić akumulator to wszędzie ci powiedzą to samo - akumulator o większej pojemności tylko na własną odpowiedzialność, a w serwisie wręcz tak jak pisałem sprzedadzą i zamontują taki akumulator ale traci się na taki akumulator gwarancję. Dlaczego tak jest - niech ktoś mi to wytłumaczy?
Poza tym i tak uważam, że lepiej jest kupić akumulator o większym prądzie rozruchowym niż o większej pojemności, a to nie zawsze idzie w parze. O ile oczywiście producenci piszą prawdę o swoich wyrobach i da się to jakoś porównać.

Edytowany przez Geo, 09 luty 2012 - 17:36.

#63 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 luty 2012 - 22:35

najlepsze akumulatory

lepiej jest kupić akumulator o większym prądzie rozruchowym niż o większej pojemności

ja mam inne zdanie takie baterie maja mniej ołowiu a duży prąd rozruchu więc są wysilone względem akumulatora o gorszym stosunku prądu rozruchowego do jego pojemności .

Edytowany przez STANK, 10 luty 2012 - 08:53.

#64 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:43

najlepsze akumulatory W takim razie polecam ten link http://www.akumulato...-samochodu.html - jest tam chyba co prawda jedno zdanie na temat tego jakiej pojemności powinien być akumulator w samochodzie, ale warto przeczytać.
Oprócz tego artykułu są tam jeszcze inne porady na temat akumulatorów oraz testy http://www.akumulato...to-z-polki.html może sprzed kilku lat i pewnie na zamówienie Centry ale zawsze daje jakiś obraz.
A to wziąłem jeszcze z innej strony w necie:
Prąd rozruchu, zwany inaczej prądem pobierczym zimna.
Każdy akumulator winien prawidłowo pracować także i w trudnych warunkach, np. w zimie, podczas silnych mrozów. Miarą tej właściwości jest prąd pobierczy zimna, zwany inaczej prądem rozruchu. Jego wielkość określona jest napięciem ogniwa, które przy temperaturze -18 st. C powinno wskazywać:
  • potencjał 1.4 V przy rozładowywaniu przez 30 sekund, oraz
  • potencjał 1.0 V przy rozładowywaniu przez 180 sekund.
Im większy jest prąd rozruchu, tym silniejszy akumulator.
Więc chyba jednak wolę mieć akumulator z większym prądem rozruchu ;) niż o większej pojemności.

Inna sprawa, że wartość ta może być różna dla tego samego akumulatora ale wg różnych norm. To co podałem u góry może być określane wg jakiejś konkretnej normy, ale w tekście źródłowym nie napisano wg jakiej.
Więc aby porównać dwa akumulatory różnych producentów trzeba mieć co najmniej pojęcie wg jakiej normy wartość ta jest podana, a po drugie mieć tabelę przeliczeniową wg różnych norm. Więc okazuje się, że tak naprawdę wybrać dobry akumulator to nie taka prosta sprawa ;).

I na koniec ciekawostka: http://jja-akumulato...a-i-serwis.html
Firma na swojej stronie internetowej deklaruje, że zregeneruje każdy akumulator, a czas pracy zregenerowanego akumulatora będzie dłuższy niż nowego (pytanie - co znaczy czas pracy) i udziela od 12 do 24 miesięcy gwarancji na tak zregenerowane akumulatory. Koszt podobno wynosi 70% ceny nowego akumulatora. Ktoś może już testował taki zregenerowany akumulator?

Edytowany przez Geo, 10 luty 2012 - 09:19.

#65 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:19

najlepsze akumulatory wiadoomo że do osobówki nie założę akumulatora 120A bo i po co ,musi być dobrany do pojemności silnika ,instalacji jaką będzie obsługiwał ,ja w audi B-4 silnik 2.0 mam 45A trochę za mały ,jak kupiłem B-4 z niemiec była sprowadzona akumulator był audi ,volkswagen 45A dobre 4 lata służył więc kupiłem tej samej wielkości ,dla porównania akumulator 110 A prąd rozruchu 720 A (EN),akumu 105 A prąd rozruchu 850 A (EN) obudowa będzie taka sama ja wybrał bym ten 110 A wydaje się że jest mniej wysilony ,wysilony akumulator jest bardziej wrażliwy na błędy w eksploatacji , więcej ołowiu w nim nie będzie i niewiadomo czy rzeczywiście ma takie parametry .Ogólnie robią akumulatory zaawansowane technologicznie oszczędzają dając słabe materiały , czy tam bezobsługowe ,oczka magiczne a po gwarancji siadają ,dobrą sztuke trafić to loteria

#66 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:00

najlepsze akumulatory Dobre akumulatory to były za komuny, kiedy nikt się nie liczył z ilością ołowiu w akumulatorze :). Oczywiście też trafiały się buble, ale normalne było, że akumulatory wytrzymywały po 7-8 i więcej lat w traktorze. A jak się trafiło na akumulator, który był dedykowany czołgowi to można było bardzo długo używać. Teraz jak wytrzyma 5 lat to już jest dobry akumulator. A wszystko przez to, że każda firma chce zaoszczędzić i wyprodukować akumulator z jak najmniejszej ilości ołowiu. Dodatkowo są produkowane specjalne akumulatory na zamówienie dużych sieci handlowych. Na zamówienie czyli w obniżonej cenie. A jak coś trzeba zrobić w niższej cenie to się oszczędza na wszystkim. Aby tylko wytrzymał trochę dłużej niż gwarancja :). A zareklamować akumulator to tak jak zareklamować opnę - właściwie mizerne szanse na zwrot pieniędzy. Rzeczoznawca zawsze znajdzie jakieś "ale". Sąsiadowi się udało z oponami do przyczepy, ale rzeczoznawca pooglądał, zrobił jakieś testy i mówi: "a musi pan tak dużo jeździć tą przyczepą?" :).

#67 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:39

najlepsze akumulatory To jak długo będzie żył akumulator zależy od tego jak się go traktuje. W samochodzie mam 8 letni Exide 55Ah, w ciągniku od 5 lat u mnie Centra 2x6V 165Ah (ile były u poprzedniego właściciela nie wiem), znajomy niedawno w MF 235 wymienił ZAP 92Ah po 15 latach użytkowania :blink:

Czy ktoś wie skąd bierze się zwiększony prąd rozruchu w akumulatorach tej samej pojemności? Jeśli przez zwiększenie ilości płyt kosztem ich grubości to ja dziękuję :mellow:
Słyszałem również dobre opinie o akumulatorach zwijanych ale o ich cenie to przeciwne :D

#68 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 luty 2012 - 23:06

najlepsze akumulatory Też mam u siebie Centre 2x6V 165 Ah już ponad jak się nie mylę 7 lat. I jak dla mnie ta firma jest najbardziej zaufaną firmą. A co do trwałości akumulatora jak dbasz tak masz. Sprawne ładowanie, właściwy poziom elektrolitu

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 23:33

najlepsze akumulatory

Dobre akumulatory to były za komuny, kiedy nikt się nie liczył z ilością ołowiu w akumulatorze :). Oczywiście też trafiały się buble, ale normalne było, że akumulatory wytrzymywały po 7-8 i więcej lat w traktorze. A jak się trafiło na akumulator, który był dedykowany czołgowi to można było bardzo długo używać. Teraz jak wytrzyma 5 lat to już jest dobry akumulator. A wszystko przez to, że każda firma chce zaoszczędzić i wyprodukować akumulator z jak najmniejszej ilości ołowiu. Dodatkowo są produkowane specjalne akumulatory na zamówienie dużych sieci handlowych. Na zamówienie czyli w obniżonej cenie. A jak coś trzeba zrobić w niższej cenie to się oszczędza na wszystkim. Aby tylko wytrzymał trochę dłużej niż gwarancja :). A zareklamować akumulator to tak jak zareklamować opnę - właściwie mizerne szanse na zwrot pieniędzy. Rzeczoznawca zawsze znajdzie jakieś "ale". Sąsiadowi się udało z oponami do przyczepy, ale rzeczoznawca pooglądał, zrobił jakieś testy i mówi: "a musi pan tak dużo jeździć tą przyczepą?" :).

No nie wiem czy aż tak dobre, jak trafiłeś że Ci dobrze naładowali gdzieś w POM -ie to były dobre, a jak z pier..........li to był szmelc.

#70 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:59

najlepsze akumulatory @Roki212 jeśli u mnie jeden z tych 6V/165Ah padnie to następny będzie 12V/120Ah maksymalnie. Centra i Exide to ten sam producent.

Za komuny akumulatory nie były lepsze, po prostu było mniej ciągników i pracowały one więcej, a że były w większości wyposażone w prądnice których regulatory napięcia zawierały w sobie ograniczniki prądu, to akumulatorom wychodziło to na dobre. Po prostu były przez dłuższy czas ładowane prądem znacznie niższym niż 1/10 pojemności znamionowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 11 luty 2012 - 00:06

najlepsze akumulatory Zapewne taki http://www.sklepcent...1202-p-706.html :)

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 00:42

najlepsze akumulatory Jak się dba to długie lata będą działać. kupuję głównie ZAP Piastów i nie narzekam.
Dziwadła kupiłem z ciekawości i co wyszło?
Akuma Pol 2x 6V 190 Ah kupione 03.12.2002 i działają do dziś bez problemów (c-360). Ciągnikiem jeżdżę co 3 dzień niezależnie od temperatury choć już przy -12 to silnik ma problemy odpalić. Miałem też Shark plus 120Ah to w piątym roku go "ugotowałem" i miał brązowy elektrolit- padł elektroniczny regulator alternatora i napięcie rosło do18V.
Z powodzeniem używam żelowy Optima (cele są okrągłe) w opelku już 6 lat a lle pracował u poprzedniego właściciela to nie wiem.
Czy to bardziej zależy od producenta? Czy od bardzo wymagającego użytkownika, który o obsłudze często przypomina sobie dopiero zimą gdy silnika nie może odpalić a może to kwestia tzw. szczęścia.

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 luty 2012 - 00:43.

#73 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 12 luty 2012 - 22:02

najlepsze akumulatory Akumlatory z firmy Jenox miałem 2 lata i padły, :( teraz kupiłem z Centry zobaczymy jak długo wytrzymają

#74 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 luty 2012 - 22:36

najlepsze akumulatory

Miałem ten Banner w astrze, wytrzymał 2 lata, więc albo ja miałem jakiś wyjątkowy szajs albo tobie się trafił unikat. Tylko, że ja kupiłem w Polsce i może o to chodzi.

To tak jak kupić starego MTZ który był na rynek Polski i Niemiecki 2 światy :)

Akumulatory Loxa. o matko. W t25 nie daje rady kręć nowy mimo iż jest taki sam jak stary z centry w astrze po tygodniu cela padła :D Złom jakich mało
Mój Wladimirec podbija świat

#75 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 12 luty 2012 - 23:09

najlepsze akumulatory

Akumlatory z firmy Jenox miałem 2 lata i padły, :( teraz kupiłem z Centry zobaczymy jak długo wytrzymają

Musiałeś na takie trafić że tak szybko poleciały, u ojca w 30-stce też są Jenoxy od grudnia 2006 roku, wtedy został tez zamontowany alternator i do dziś chodzą, ani razu nie ładowane napięcie spoczynkowe po tygodniowym postoju 12,75

#76 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:13

najlepsze akumulatory

@Roki212 jeśli u mnie jeden z tych 6V/165Ah padnie to następny będzie 12V/120Ah maksymalnie. Centra i Exide to ten sam producent.

Za komuny akumulatory nie były lepsze, po prostu było mniej ciągników i pracowały one więcej, a że były w większości wyposażone w prądnice których regulatory napięcia zawierały w sobie ograniczniki prądu, to akumulatorom wychodziło to na dobre. Po prostu były przez dłuższy czas ładowane prądem znacznie niższym niż 1/10 pojemności znamionowej.

Za komuny miałem Władymirca z alternatorem i teraz mam drugiego Władymirca z alternatorem więc to raczej nie wina innego sposobu ładowania akumulatora. Teraz po prostu akumukatory są słabsze pomimo tego, że technologia produkcji chyba jednak poszła do przodu. Za komuny Władek był odpalany codzinnie, nawet zimą i wytrzymywały dłużej niż teraz kiedy przez całą zimę go odpalam tylko kilka razy.

#77 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 luty 2012 - 23:26

najlepsze akumulatory I własnie dlatego szybciej sie kończy bateria bo jest nie uzywana. Ja w samochodach mam akumulatory BOSCH a w ciągnikach CENTRA nie narzekam na żadne.

#78 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:26

najlepsze akumulatory akumulator za komuny kupowało się prosto z produkcji-czyli świeży-a teraz zalany i naładowany,który nie wiadomo jak długo przerzucany jest po magazynach.
druga sprawa to prąd rozruchowy-teraźniejsze mają dużo większy-za to są mniej trwalsze-coś za coś.

baner to kilka lat temu był jednym z najlepszych aku.-teraz złe ma opinie-podobnie jenox-centra się ponoć poprawiła.

teraz z aku. to loteria.

#79 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 12 luty 2012 - 23:34

najlepsze akumulatory Jak się nie mylę kiedyś za komuny kupowało się je suchoładowane, mogły stać długi czas jak chciałeś go uruchomić zalewało się kwasem i po godzinie był gotowy. Tak jak teraz niektóre aku motocyklowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:47

najlepsze akumulatory tak-były suche.
nie po godzinie-ładowało się niskim prądem kilka-kilkadziesiąt,i to nie jeden raz-po pierwszym ładowaniu rozładowywało się powoli,np.żarówką
dobrze-to 3 razy się ładowało.