Skocz do zawartości

Zdjęcie

najlepsze akumulatory

143 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 maj 2011 - 11:08

najlepsze akumulatory chyba nikt nie napisal o akku MOLL'a
troche wyzsza polka ale polecane bateryjki

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
najlepsze akumulatory Dzisiaj, 00:15
  •  

#42 Share zetor1973

zetor1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:01

najlepsze akumulatory Witam, z moich obserwacji wynika, że większość z nas o akumulatorze przypomina sobie dopiero jak maszyna nie pali. Podstawą montowania akumulatora w pojeździe jest sprawdzenie ładowania, stanu klem i przewodów, najlepszy akumulator można zepsuć ( autopsja ), poza tym akumulator powinien być doładowywany, aby nie pracował w stanie rozładowania. Niestety alternator nie jest w stanie naładować akumulatora w dobie stosowanej w maszynach elektroniki.
A tak na marginesie kto czytał warunki gwarancji na akumulator?

#43 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:50

najlepsze akumulatory witam , które najlepsze akumulatory właśnie zadaję sobie to pytanie. miałem zaufanie do akumulatorów jenox poprzednie egzemplarze tak z 7 lat dawały radę ale ostatnio zakupione do c-360 6v ,165A 02-2008 totalna klapa w listopadzie ledwo kręciły dziś nawet nie zipną myślałem że rozrusznik ale okazało się inaczej . czytając posty to centra zbiera laury kilka lat do tyłu w osobówce miałem 5 lat wytrzymał i zauważyłem że są jakby 2 rodzaje z centry , ostatnio rozmawiałem z gościem który robi w tym temacie , o jenox nawet słyszeć nie chciał pytam jaką firmę poleca rozłożył ręce że nie ma dodał że 4 lata to i tak dobrze bo najczęściej po gwarancji siadają .i mam dylemat co wybrać żeby z 6 lat pocieszyły .towarzysze pomożecie

#44 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:59

najlepsze akumulatory Nie będę oryginalny i też jestem za centrą. W aucie 3 rok, w c-330 5 lat, c-360 7 lat, bizon 3 lata. Wszystkie są jeszcze sprawne i maszyny palą bez problemów. Wcześniej w kombajnie miałem AutoPart 8 czy 9 lat także też nieźle tyle, że już chyba nie ma tej firmy. Z resztą centrę też przejęło Exide.

#45 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:21

najlepsze akumulatory Sprowadziłem ciągnik 75km z Niemiec kilka lat temu. Był w nim akumulator Banner bull power , w życiu nie trafił mi się lepszy akumulator. Nie znam dokładnych danych bo nie ma już etykiety tylko naklejka testowa z 2003r. Jest on wielkości oryginalnego 6V z C330. :) pali na nim wszystko, ciągniki, transit diesel, nawet deutz 6cyl w kombajnie. Ogólni w życiu nie kieruje się najwięcej marką tylko krajem pochodzenia produktu. Jak wiadomo Polska to rynek zbytu towarów trzeciej kategorii po cenach pierwszej :lol: znajomemu padł Bosch kupiony w Polsce po 3 latach....

#46 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:27

najlepsze akumulatory Miałem ten Banner w astrze, wytrzymał 2 lata, więc albo ja miałem jakiś wyjątkowy szajs albo tobie się trafił unikat. Tylko, że ja kupiłem w Polsce i może o to chodzi.

#47 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:37

najlepsze akumulatory I w tym rzecz. Uwierz mi że tak jest prawie ze wszystkim, nie ważne czy akumulator, opona czy olej.

#48 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:52

najlepsze akumulatory w obu ciagnikach i w kombajnie akku ZAP, jeden ponad 5 lat, drugi 4, a w reni juz byl, ale nie wyglada na nowy
jak pisalem wyzej rowniez MOLL

Polska B

#49 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:49

najlepsze akumulatory W C 360 centra 120ah heavy duty od 2008r,w t25 centra futura 72ah od pół roku.

#50 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:58

najlepsze akumulatory AutoPart jest w sprzedaży ja do ich akumulatorów nie mam zaufania miałem w osobówce i przy traktorze góra 4 lata wytrzymały , akumulatory które ledwie wytrzymują 4 lata to praktycznie po 3 jest już złom jest różnica 4 a 7 , nikt mi nie powie że to wina instalacji bo jak w miarę jest zadbana i akumulator dopatrzony a służy 3,4 lata a następna sztuka da radę 6,7 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:37

najlepsze akumulatory Naładowany akumulator to zadowolony akumulator.Kontrolujcie prąd ładowania,za mały źle za duży też źle.Dobry alternator,plus od czasu do czasu doładowanie prostownikiem,zwłaszcza zimą to dłuższy żywot akumulatora a więc oszczędność.

#52 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:38

najlepsze akumulatory Ja jestem za centrą futura w aucie wytrzymał 8 lat i dwa lata przy pastuchu
Myślę że ważne jest aby dopasować wielkość aku do mocy alternatora ,jeśli alternator nie będzie wstanie doładować odpowiednio aku to najlepsza technologia nic nie pomoże

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#53 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:24

najlepsze akumulatory Wielkość (pojemność) akumulatora nie dopasowuje się do mocy alternatora-nie pisz bajek.
Im bardziej pojemny akumulator tym lepiej, jest tylko jedno ale-koszty i czasami brak miejsca więc trzeba iść na kompromis...

#54 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:43

najlepsze akumulatory Mi co prawda w aucie (Vectra B) aku firmy Sznajder padł dosłownie 2 miechy po gwarancji jestem masakrycznie zły .... prawie nowy akumulator a tu pupa dzisiaj nawet rozrusznik nie przekręcił :/ a w autku (Vectra A) do pracy mam Centre z 2005 roku i kręci bez problemu... raz go tylko podładowałem jak autko stalo ponad tydzień czasu nieużywane ... W Zetorze ojciec ma akumulator firmy LOXA 4 rok i jeszcze śmiga ... W c-330 właśnie firmy Sznajder 2 lata i też już słabo kręcą ...

#55 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 luty 2012 - 07:08

najlepsze akumulatory Najlepsze akumulatory według mnie (oczywiście z tych co mieliśmy) to polska Centra a dokładnie Futura. Z najgorszych jakie miałem to Sznajder, jakieś z Power w nazwie :P (dno totalne), Varta (niby dobra firma a 2 lata i po aku). Pozytywnie zaskoczył mnie za to kiedyś aku Jenox (classic) wytrzymał +/- 4 lata.

#56 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:00

najlepsze akumulatory Ja sznajdera natomiast sobie chwale W autku 7 lat mi slurzyl bez zbednych doladowan prostownikiem. Sprawdzalem tylko nieraz ladowanie i samochod przy -20 stojac na dworzu mi odpalal. Puzniej ktos mi wcisnol jakis 'unijny; BERGEN to dopiero porazka.

#57 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:24

najlepsze akumulatory Ja mam w Pugocie jakiś dziwnej marki mało znana i zawsze zapominam spisać nazwy ale firma firmą diesel odpala od 2001 roku na oryginalnym aku!!! Nie jeden mechanior sprawdzał który rok produkcji aku i potwierdzali że oryginał problemów z odpalaniem nie ma zawsze odpalał jakie mrozy nie były teraz jak jest -20 stoi w garażu i odpala bez problemu choć profilaktycznie doładowujemy prostownikiem aku

#58 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 luty 2012 - 09:37

najlepsze akumulatory

Wielkość (pojemność) akumulatora nie dopasowuje się do mocy alternatora-nie pisz bajek.
Im bardziej pojemny akumulator tym lepiej, jest tylko jedno ale-koszty i czasami brak miejsca więc trzeba iść na kompromis...

Przepraszam, ale sam nie pisz bajek. To nie prawda, że im bardziej pojemny akumulator tym lepiej. Alternator jest ustawiony przez producenta do ładowania akumulatora o określonej pojemności. Oczywiście małe różnice w pojemności mogą nie mieć wpływu na ładowanie akumulatora. Jednak jeśli założymy akumulator o większej pojemności niż ten zalecany przez producenta, akumulator ten będzie permanentnie niedoładowany. Alternator po prostu nie da rady go naładować do końca. Taki akumulator nie dość, że będzie niedoładowany to znacznie szybciej się zużyje - niestety ale niedoładowany akumulator zużywa się szybciej. Jeśli już zakładamy akumulator o większej pojemności powinniśmy ustawić prąd ładowania na alternatorze. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie akumulatora o zalecanej pojemności, ale np. o większym prądzie rozruchu. Ten parametr nie ma wpływu na ładowanie przez alternator, za to ma wpływ na uruchamianie silnika np. podczas mrozu.
Druga sprawa. Piszecie tutaj, że akumulator tej samej firmy kupiony za granicą jest lepszy od kupionego w Polsce. Może być w tym dużo prawdy. Zwykle kupujemy akumulatory kierując się kryterium ceny. A najniższe ceny są z reguły w supermarketach albo innych sieciach sprzedaży. Nie twierdzę, że zawsze tak jest, ale na potrzeby takich sieci są produkowane tańsze akumulatory, a więc np. o cieńszych płytach ołowianych lub produkowane w starszej technologii. A więc taki akumulator z zasady jest mniej trwały. A za granicą właściciel samochodu tak na prawdę nie za bardzo się zastanawia nad ceną akumulatora. Oddaje samochód do serwisu, a ten wstawia taki akumulator żeby klient był zadowolony i jeszcze kiedyś wrócił do tego serwisu.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2012 - 10:05

najlepsze akumulatory

Alternator jest ustawiony przez producenta do ładowania akumulatora o określonej pojemności

Nigdy tak nie było i tak nie jest.
Zadaniem alternatora jest utrzymanie stałego napięcia w instalacji przy włączonych wszelakich odbiornikach prądu. ma on utrzymać napięcie 13,9-14,4V za wszelką cenę (amprey) i z czasem ładowania się aku zmianie ulega natężenie prądu, który płynie do aku. Jak masz miernik i trochę wiedzy z zakresu elektryki elektrotechniki lub elektroniki to sprawdź. Ceikawostką dla Ciebie powinien być fakt stosowania identycznych alternatorów w np. c 914( aku 190Ah) i starym żuku (aku 75Ah) i lublinie (120 Ah).
Jeszcze ciekawszy jest układ w c 360 : prądnica 150W, 12V (12,5A ) i akumulatory o pojemności 160Ah

Edytowany przez KRISTOFORn, 08 luty 2012 - 10:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 luty 2012 - 11:22

najlepsze akumulatory No cóż skoro wiesz lepiej ;). Ja nie jestem elektrykiem więc nie będę się posiłkował wzorami.
Ale dlaczego w takim razie wszyscy "fachowcy" nie zalecają stosowania akumulatorów o większej pojemności? Dlaczego jeśli chcesz założyć akumulator o większej pojemności w autoryzowanym serwisie powiedzą ci, że owszem założą, ale tracisz gwarancję na akumulator? A to co napisałem (o niedoładowaniu akumulatora) znalazłem w poradniku kierowcy w necie na znanym portalu.
Po drugie, dlaczego są montowane różne alternatory w tej samej marce samochodów? Teoretycznie po jaką cholerę sobie utrudniać życie - montować ten sam alternator do samochodów z dieslem i silnikiem benzynowym.
Jeszcze jedno - pisałem, że zamiana akumulatora na taki o niewiele większej pojemności nie będzie miało wpływu na naładowanie akumulatora i dalej to podtrzymuję. Inna sprawa, że to co jest napisane na nalepce na akumulatorze a rzeczywista pojemność to czasami dwie różne sprawy.
I jeszcze jedna sprawa - im większa pojemność tym dłużej taki akumulator trzeba ładować. Co jeśli ktoś robi dziennie po 2-3 km do pracy i z powrotem? No bo chyba nikt mi nie powie, że większy akumulator krócej się ładuje niż mniejszy.