Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariodratewka

mariodratewka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:15

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Witam! Chciałbym się zapytać, czy orientujecie się koledzy jak w ursusie 2812 powinien być ustawiony tłok względem bloku. To znaczy ma być równo z blokiem, czy wystawać ponad niego a jeśli ma wystawać to o ile dokładnie. Za wszelaką pomoc z góry Wam dziękuję. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Dzisiaj, 09:12
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:18

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Nie rozumiem pytania. Wedlug mojej wiedzy tłoka sie nie ustawia. Kupiłes tłoki i wala w glowice czy co?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share mariodratewka

mariodratewka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 11:24

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku No właśnie w tym problem, że niektóre tłoki walą w głowice i moje pytanie ile należy je stoczyć, czy żeby się zrównały z tłokiem czy mają ileś setek wystawać poza blok.

#4 Share marcinn401

marcinn401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:33

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Tłoki są pływajace i się ich ustawia względem bloku składasz silnik tłoki bez pierścieni potem miezysz czujnikiem zegarowym ile wystają ponad blok .
nie jestem pewny ile powinny byc zanizone względem bloku ale coś koło 0,05mm musisz sie dokładnie dowiedziec.
dajesz tłoki do tokarza i ci ich skruci.
tylko pomiętaj jak będzie skręcał w szczękach to niech ich okręci papierem

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:29

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Plywajace? To gdzie sie je ustawia skoro sa plywajace?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:42

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Nie rozumie tego tematu, po co poprawiać fabrykę, trzeba tylko tłoki kupić według katalogu.

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:45

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku A moze kupiles tloki robione w jakiejs stodole i wysokosc sie nie zgadza z oryginalem?

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:14

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Fabrycznie tłoki powinny być ustawione na -0,1mm (czyli zaniżone). Ja mam ustawione na zero ( czyli równo z blokiem), wtedy jest większy stopień sprężania. Kolego @marcinn401 pojęcie pływające tłoki oznacza luźne pasowanie sworznia w tłoku i w korbowodzie. Nie ma to żadnego związku z wystawaniem tłoka ponad płaszczyznę bloku. A swoją drogą slinik 152 AD3 UR nie ma pływających tłoków.

#9 Share marcinn401

marcinn401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:44

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku przez pływające rozumiałem ich skrócenie na odpowiednia wysokość
a fabrykę trzeba poprawiać bo rozwalisz silnik, tłoki będą walić w głowice

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2009 - 23:05

A moze kupiles tloki robione w jakiejs stodole i wysokosc sie nie zgadza z oryginalem?

Bez przesady, tłoku żaden rzemieślnik nie wykona w garażu, pewnie tylko kilka fabryk w kraju ma odpowiednią linię produkcyjną i raczej trzymają się wymaganych wymiarów.

#11 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 23:42

przez pływające rozumiałem ich skrócenie na odpowiednia wysokość
a fabrykę trzeba poprawiać bo rozwalisz silnik, tłoki będą walić w głowice

Wymieniałem swego czasu tłoki w 3512 i nie dobierałem żadnej wysokości wystawania, tłoki były z WSK Gorzyce i wszystko działa bez problemów. Są silniki, gdzie należy zwracać na ten aspekt uwagę, ale na pewno nie stacza się tłoków tylko należy zastosować odpowiedniej grubości uszczelkę pod głowicą i problem rozwiązany...

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 luty 2009 - 11:02

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Nie pisz na pewno jeżeli do końca nie wiesz. Uszczelki pod głowicę są jednej grubości i nie reguluje się nimi wystawania tłoka. Rzeczywiście tłoki WSK Gorzyce pasują bez potrzeby staczania, ale tłoki made in china sprzedawane w zestawach naprawczych z Grene mogą wystawać za mocno. Ja przy swoim 3P musiałem stoczyc tłoki ponieważ szlifowana była płaszczyzna bloku po tm jak wydmuchało uszczelkę pod głowicą. A tłoki mam WSK Gorzyce. Przy zastosowaniu grubszej uszczelki (nawet gdyby takie były) istnieje ryzyko przedmuchu do szpilki lub kanału wodnego. Dlatego nie stosuje się takiego rozwiązania.

@marcinn401 w takim razie źle się zrozumieliśmy, ale teraz jest wszystko jasne. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że cię poprawiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:43

ursus 2812 ustawienie wysokości tłoku Nie wiem czy do tego silnika jest możliwość dokupienia grubszej uszczelki i jakie da to efekty, ale do wielu silników są dostępne uszczelki nominalne i grubsze do zastosowania po planowaniu bloku czy głowicy. W ramach ciekawostki ;)