Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel?

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:36

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Metaltech produkuje przyczepy na kołach 385/65R22.5, w opcji są nawet 550/60R22.5. :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Dzisiaj, 17:40
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:08

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? No cóż-brawa dla Metaltechu  :) -masz może cennik ?

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:39

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Nie mam, ale sądząc po wypasie będą się kręcić w okolicy Wieltonka.:) Podejrzewam, że za PB 13 z szerszymi kołami trzeba będzie zapłacić w granicach 40 tyś. netto.

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:49

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Koszty rejestracji i ubezpieczenia i podatek drogowy(śmiesznie niska kwota) są identyczne w obu przypadkach, bo rejestruje się je jako rolnicze. Stan techniczny, to nie kot w worku, a duże koła na łące i polu, to wielka zaleta. Jedynie spora masa własna może być jakąś przeszkodą, za to ładowność sięga 14 ton bez naginania przepisów, reszta wad tu wyliczonych jest wymyślona.

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 18:13

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel?  Zorzyk-a ja cały czas postuluję coby chociaż na bliźniakach przyczepkę postawić-to co podałeś w linku to u nas (nawet w suchym roku) to jedynie na pola się nadaje-dodam że nie jest to jakiś odosobniony przypadek-dookoła śmigają dziwne konstrukcje,samoróbki a wszystko to na wysokich kołach i bliźniakach-inaczej nie ma szansy wjazdu na łąkę-że o wyjeździe nie wspomnę   :)

#46 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 18:17

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jaki jest koszt zarejestrowania przyczepy do bel która jest na podwoziu barakowozu i czy się opłaca rejestrować jeżeli przyczepa wykorzystywana jest tylko latem?

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:30

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Tą w linku podałem jako ripostę na potrzebę dużych przeróbek(burty, itp) przyczepy ciężarowej ciężarowej. Koła zmienić żaden, a chcąc mieć coś porządnego to trzeba zainwestować. Kilka lat temu kolega kupił zachodnią przyczepę dwuosiową o długości 8,5m i teraz obuł ją olbrzymimi kołami kupionymi w Pronarze. Wygląda na nich jak monstrum, a po łące jedzie jak panisko.

#48 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:32

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? http://moto.allegro....50m_3_osie.html ta ciekawe wygląda

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:38

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Zorzyk-w jakie oponki obuł tą przyczepę-tzn.jaki rozmiar ?Pytam bo w tym roku bliźniaki 11.00-20 mi skapitulowały w starciu z torfem  :)

#50 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:59

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Nie wiem, nie znam rozmiaru. Płacił za szt.700zł, a koła pochodziły od jakiegoś sprzętu z reklamacji. Jarek, jakie masz piasty (na ile szpilek)w tej przyczepie? Ten rok jest niesamowicie mokry i niewielu jest rolników, którzy nie zostawili głębokich kolein na łąkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:15

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Hmm-8 ? (max 8 ale z pewnością nie 10-kurczę nie pamiętam)

#52 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:24

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Może inaczej, model przyczepy mi to powie. Na ośmiu to były autosanki D83 - Hl-ki 80- cośtam.

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 05:26

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jurek-ja mam samoróbkę-więc typ to "Jaro made" :)-z tyłu mam felgi na 6 ! szpilek (skąd to wytrzasnąłem to nie mam pojęcia)

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 05:34

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Przyczepa przyczepą, ale jak 2 dni obserwowałem zmagania sąsiada z 6cioma belkami siana oddalonymi od domu o całe 400m na dość grząskiej łące, w akci t 25 2 sosnowe kołki na belce podnośnika i 3 chłopa, akżda kulka spadła z tego podnośnika przynajmniej 4 razy i wozili to na najniższym chyba biegu terenowym, ale na zwożeniu sąsiadowi nie dali zarobić ha ha ah, więc wnioskuje że z przyczepą do bel i to taką dużą życie stało by się nudne :)

#55 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 12:30

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel?

Koszty rejestracji i ubezpieczenia i podatek drogowy(śmiesznie niska kwota) są identyczne w obu przypadkach, bo rejestruje się je jako rolnicze. Stan techniczny, to nie kot w worku, a duże koła na łące i polu, to wielka zaleta. Jedynie spora masa własna może być jakąś przeszkodą, za to ładowność sięga 14 ton bez naginania przepisów, reszta wad tu wyliczonych jest wymyślona.

Przyczepę samochodową ciężarowę przerejestrujesz jako rolniczą? Ciekawe

#56 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 21:15

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Znasz jakieś przeciwwskazania?

#57 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 21:38

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jeśli to będzie przyczepa zarejestrowana jako tylko ciężarowa lub samochodowa to będzie problem z przerejestrowaniem na rolniczą a jeżeli to będzie przyczepa rolniczo-ciężarowa to będziesz musiał skorzystać z usług rzeczoznawcy żeby przerejestrować jako rolniczą.

#58 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 17 czerwiec 2010 - 04:10

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? idzie taką przyczepe przerejestrować. w stacji diagnosycznej gadali ze trzeba zminiac opony na rolniczeDodany obrazek i zaczepDodany obrazek ???

#59 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 12:00

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jedziesz na stację diagnostyczną ciągnikiem z przyczepą, instalacja elektryczna i hamulcowa przyczepy musi grać z tą w ciągniku, mocujesz trójkątną tablicę odblaskową. Z tymi oponami(te w pojazdach rolniczych z niższym indeksem prędkości nie mogą być ciągane z ciężarówkami) i zaczepem to jakieś nieporozumienie, wiadomo że nie możesz jej zapiąć na zaczep polowy, chyba, że tandem z niskim dyszlem. W druku uzyskasz wpis,że może być użytkowana tylko z ciągnikiem rolniczym, w wydziale komunikacji wstawią taką adnotację. Jesteś do przodu o tysiąc zł - przy dużej przyczepie. Sam tego nie robiłem, koledzy tak i w różnych powiatach województwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marek4514

marek4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:01

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? hej mam pytanie chce kupić przyczepę do bel na około 20 bel albo 24. będzie go ciągać ciągnik 80km c pneumatyką do przyczep będą raczej pola twarde i droga. Bele będą w dwóch rzędach do góry na pionowo. Jaka jest najlepsza najlżej się ciąga. Na oku mam autosan d-616 albo jakaś ciężarowo na kołach 22.5. Cena tak 12-15 tys brutto. Używana oczywiście

Edytowany przez marek4514, 29 listopad 2011 - 10:00.