Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel?

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 luty 2009 - 13:03

14 tonówka z Pronara o długości ładunkowej 11 m to koszt 40 tys. netto
16 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 44 tys. netto
11 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 36,5 tys. netto ;)

http://www.allegro.p...t_023_t023.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 04 luty 2009 - 14:07

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Moim zdaniem lepiej kupić starą przyczepę i ją wyremontować niż tyle kasy pakować w nówkę. A można zrobić też z wymiennymi burtami i masz 2 w 1, kiedy ci jest potrzebna do sypkich rzeczy to zwykłe burty, a jak chcesz przewieźć bele to je zdejmujesz i gitara.

#23 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 14:55

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? taa i psy cię zawiną na lawete za niemanie rejestracji ;) no chyba że zarejestruszesz ten wynalazek o ile to takie proste, a do takiej pronarowskiej można też burty dorobobić, a ile na taką drzewa można by nałożyć :D

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 luty 2009 - 15:01

http://www.allegro.p...t_023_t023.html

Ładna tylko że 10 tonówka a nie 14 ;) Czytaj ze zrozumieniem.

@Manio1523A -chodzi o to żeby nie bawić się w jakieś odkładanie i zakładanie burt bo jeśli jest nawał pracy to nie ma czasu na takie pierdoły. Ja mam 2 x 12 ton i też mógłbym zdjąć burty i ładować bele ale kto się będzie z tym bawił?

@yacenty -znajdź mi używaną przyczepę o wysokości 1-1,2 m i długości 11 m na którą wrzucę ponad 50 bel słomy 1,2 m :D

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 luty 2009 - 17:07

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? daj wymiar, dawaj na ebay tam są takie wynalazki ze bania mała ;)
za 2tys E była ostatnio przyczepa 16ton wywrotka, nie wiem tylko czy wysokość by ci sie zgadzała - tam bardzo duzo było potężnych przyczep.
Ja nie chciałem takiej brac bo mam wjazd na podwórze po łuku i z taką francą długości 8m po prostu nie wyrobie, do tego jeszcze dochodzi dyszel

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:10

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Ładna tylko że 10 tonówka a nie 14 Czytaj ze zrozumieniem.

Przepraszam myślałem że chodzi Ci o DMC, a ta ma 14 DMC. Niewiedziałem że oni tyle rodzaji tego robią.

#27 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 28 luty 2009 - 20:37

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Powiem tak sam myślałem nad taką przyczepą gdyż znajomy ma składać na dofinansowanie i uzgodniliśmy, że koszty dzielimy na pół a że można odliczyć vat i 50% zwrotu z Agencji to wychodzi całkmiem miła cena np. za 6,5 m chcą 28000 brutto to by nas wyniesło około 12tyś/2, a za 9,5m około 36tyś to wychodzi około 15tyś/2
Ale jak bym miał kupić bez dofinansowania i sam to wolał bym używaną.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 07:30

Jakby pisalo w dowodzie ze do przewozu bel to mogli by sie czepnąć ale takie cos raczej niejest napisane to chyba by ci nicniezrobili tak mi sie wydaje

Poszukałem na necie i wychodzi mi na to że według instrukcji obsługi (a więc wszelkich badań do dopuszczenia do ruchu itd) przyczepa może być użytkowana tylko zgodnie z przeznaczeniem, a przeznaczenie to transport balotów słomy siana itp.
Więc uwzględniając kodeks drogowy przyczepa ta gdy jest wykożystywana zgodnie z przeznaczeniem jest przyczepą specjalną i nie musi być rejestrowana, a gdybyśmy chcieli wozić coś innego to zapewne trzeba by rejestrować, ale diagnosta musiał by coś tam w papierkach pozmieniać że jest to przyczepa ciężarowa rolnicza bo przyczepy specjalne ciągane przez ciągnik rolniczy i pojazd wolnobierzny nie podlegają rejestracji <_<

#29 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:44

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Według mnie nie opłaca się kupować takiego czegoś.Lepiej kupić burtową,szczepić dwie i będzie to samo a przygotowanie do bel przyczepy burtowej aż tyle czasu nie zajmuje.My zrobiliśmy (prawie) do bel ale to głownie decyzja ojca.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:54

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Na 2 nie nałożysz tyle co na jedną najmniejszą pronarowską, pozatym w zwykłych wywrotkach szerokość 2-2,2m to za mało żeby stabilnie leżały belki i do tego w 3 sezony załatwisz sobie burty, jeśli ktoś 2/3 transportu ma wożenia bel to dlaczego by nie, pozatym przyczepy z platformą 2,5x7m burtowej nie da się zabardzo kupić albo kosztuje 2-3 razy tyle co ten pronar a taka przyczepa do transportu drzewa, materiałów budowlanych, nawozu ito jest super,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:26

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? 2,5x7m da się z budowlanej od samochodu ciężarowego. Koszt dobrej używanej ok 10-20 tys zł napewno taniej niż nowa z pronaru.

#32 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:58

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Zależy kto co chce,ile ma pieniędzy,odległość na jaką transportuje.Ja jakoś po 5 sezonach burt nie zniszczyłem...2,2m które ma D 47 albo D 55 wystarczy,bo i tak najlepiej wiązać pasami bo szybciej się pojedzie i nie ma pewności jak się nie zwiąże,a jak nie to odpiąć bok.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#33 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:58

2,5x7m da się z budowlanej od samochodu ciężarowego. Koszt dobrej używanej ok 10-20 tys zł napewno taniej niż nowa z pronaru.

Koledze odsprzedałem ciężarową, burtową dwuosiówkę o wymiarach 2,5X 8,5, widziałem ją załadowaną na drodze - wyglądała jak wagon.

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 22:03

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? jak zrobię fotki to wam wstawie jak mam przerobione przyczepy do wożenia drewna ale słomę też idealnie się wozi. zorzyk2 a ile zmieścił na niej balotów?

#35 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 maj 2009 - 08:39

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? wujaszek ma przyczepe pronara do bel trzy osiowke 2gi rok i nie narzeka dorobil do niej burty i wsio cacy do tartaku wozil nią drzewo spowrotem deski i nikt sie nie przyczepil :) a w dowodzie rejestracyjnym bylo by tylko wpisane nazwa przyczepy symbol i inne szczegoly...
w filmiku widac te burty ...

http://www.youtube.c...re=channel_page

#36 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 21:40

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? a ja zrobiłem przyczepe do belek z naczepy samochodowej długość 12.6m szerokość 2.5m aluminiowe burty i stelaż do plandeki wyrwałem ją za 2500 zł + transport i przód od polskiej 10 tonowej wyszła 4500 zł zmieści się na nią 42 belki 120x120
http://www.agrofoto...._780_234129.jpg

#37 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 14 czerwiec 2010 - 13:20

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Według mnie przyczepa z burtami nie zastąpi przyczepy do bel, na przyczepę z burtami nie nałozysz tyle co na jedną nawet jak byś podczepił dwie burtowe, chyba że byś przerobił przyczepę ciężarową tak jak tu na filmiku tylko dospawać na przodzie i na tule pałąki żeby bele nie zleciały.

#38 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:00

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Co tu przerabiać, zdejmujesz boczne burty z przyczepy ciężarowej, resztę będą trzymać kłonice i przednia ściana
http://moto.allegro....nhut_a_16l.html

#39 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 09:47

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Przyczepy tego typu staną się niedodzownym elementem wyposażenia nowoczesnego gospodarstwa jako wilozadaniowy sprzęt do transportu.
Oczywiście jeśli ktoś ma problemy z pozyskiwaniem środków na inwestycje zawsze będzie starał się zmniejszyć koszty i zastosuje półśrodek w postaci sprzętu użuwanego, a w ostateczności jakiś przeróbek i własnych konstrukcji.
Osobiście posiadam taką przyczepę T022 od roku i mogę wymienić jej zalety i zastosowanie. Po pierwszej modyfikacji tego sprzętu która sprowadzała się do demontażu pałąków (przód, tył) wykorzystuję ją do:
1. Transport bel kiszonki ustawionych pionowo ( max 17 szt - czyli ok. 10t.), bele ładowane łapami są stabilne, łatwe do ustawienia i zdjącia, nie odkształcają się, nie napowietrzają.
2. Transport na paletach, skrzyniopaletach
3. Transport big bagów.
4. transport dłużyc - stal, drewno, itp.
5. transport siano słoma w małej kostce.
6. Przewóż innych materiałów, maszyn i urządzeń jak na lawecie.
7. Ewentualnie transport mat sypkich po dorobieniu niskiej burty - (przy stosowaniu podajników ssąco tłoczocych rzden problem z rozładunkiem)

Zalety:
1. Niewielka masa w stosunku do ładowności.
2. Nisko podłoga.
3. Dobry dostęp łądowaczem z każdej strony (po zdjęciu tych pałąków)
4. Niskie koszty badań technicznych i opłaty OC.
5. Duża zwrotność (stosunkowo mały rozstaw osi).
6. Dobra trakcyjność - jazda po grząskim terenie.

Wady samoróbek i ciężarowych.
1. Duże koszty rejestracji i ubezpieczenia.
2. Wątpliwy stan techniczny.
3. Czasami brak możliwości rejestracji lub korzystania z dróg publicznych.
4. Niejednokrotnie przekraczanie przepisów drogowych - nieprawidłowe sprzeganie z ciągnikami rolniczymi.
5. Duża masa.
6. Mała zwrotność.
7. Itp...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:23

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Wybacz-ale z podpunktem 6 w części "zalety" polemizowałbym-tu gdzie mieszkam przyczepy te sprawdzają się tylko na suchszych łąkach-przynajmniej te na oponach "400"-dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby wyposażać je w wyższe koła ?