Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel?

65 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:51

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jaki jest sens zakupu takiej przyczepy specjalistycznej, czy w myśl polskiego dziwnego prawa wożąc na takiej przyczepie inne materiały jak siano i słoma policja sie nie czepi? oczywiście pod warunkiem że przyczepa będzie zarejestrowana i czy można na takiej platformie wozić worki ze zbożem nawozem czy drzewo w metrach? Nie wie może ktoś czy jest możliwość zamówienia burt do takiej przyczepy?
Pytam teoretycznie bo jakoś w galerii nie przybywa nowych takich sprzętów ;)

http://www.pronar.pl.../___t022__.html

(jeśli jest jużtaki temat to sory ale ja nie znalazłem ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:54

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Jakby pisalo w dowodzie ze do przewozu bel to mogli by sie czepnąć ale takie cos raczej niejest napisane to chyba by ci nicniezrobili tak mi sie wydaje

#3 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:56

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Mysle ze mozna. Oby tylko konstrukcja wytrzymala i ładunek był zabezpieczony przed spadnieciem. Wnioskuje na przykładzie przyczep dluzycowych. Ja swoja woże stal ale nie widze przeszkody zeby wozic inne dlugasne materialy bo w dowodzie nie jest napisane ze przyczepka do stali tylko i wylacznie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:59

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? A ja wam powiem ze jak bylaby zarejestrowana to policja juz nic nie ma do gadki bo to jest przyczepa i nie okreslisz materialu jaki nia bedziesz przewozil, moze ktos sobie bedzie chcial zalozyc burty i co tez sie przyczepia, pewnie ze nieee, najwazniejsze zeby byla zarejestrowana.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:46

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Ale jak z tym w praktyce używają ludzie tych przyczep do transportu innych materiałów niż bele?
Czy na przyczepę wywrotkę z burtami np. http://www.pronar.pl.../___t680__.html jeśli producent podaje szerokość skrzyni wewnątrz 2,4m to czy 2 bele na szerokość się mieszczą czy raczej będzie im tam bardzo ciasno i szybko burty się pogną?

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:09

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Posluchaj kolo mnie znajomy ma taka przyczepke na bele, i zeby kupowac taka przyczepe na ponad 30 bel musisz po pierwsze miec czym ja ciagnac i co jeszcze miec tych bel tam sporo. Kolega robi rocznie bez przesady ze 4 tysiace bel jak nie wiecej. Wiec mu jest potrzebna. On nia wozi tez jak pisales wyzej drzewo w metrach, ale wiesz do lasu to ona sie nie nadaje, bo ma swoja dlugosc.
Napisz ile bel robisz. Bo moze jednak skrzyniowa bedzie ci bardziej potrzebna i czesciej uzywana, bo np. zniwa itp. a tam masz sztywna platforme.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 07:19

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? T 022 to raczej na 30 bel nie jest ale mniejsza o to, mam już podobny wynalazek i delikatnie mówiąc jest w nienajlepszym stanie technicznym i nie jest rejestrowany, 30 tyś za taką przyczepę o podłodze dł 6,5m to jednak dużo i wątpie żebym taką kupił (może kiedyś) ale ciekaw jestem jakie jeszcze zastosowania mają te fury i czy tam można zamontować burty?

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 07:26

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Ja usiebie mam zrobione 2 fury do bel i na dwie biore 28 sztuk.

#9 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 08:32

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? heh temat jest smieszny ;) ale jak bys mial taka przyczepe to po mojemu to mozna na niej wozic co sie chce nawet i obornik tylko bys musial pozniej widełokowac heh bo ona nie ma tłokow ;)

#10 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 11:39

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? sądze że na takiej platformie można przewozić wszystko i policja niema prawa sie przyczepić jeśli nie przekracz jakiś tam metróm ustalonych w polskim prawie ...
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 12:04

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Możesz przewozić wszystko: słomę, siano, sianokiszonkę, palety z cegłami, nawóz, drzewo i wszystko co zechcesz. W dowodzie nie masz wpisane przyczepa do bel.

#12 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:38

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? przewozic mozna wszystko co zechcesz bo to jest przyczepa.a jesli chodzi o kupno takiej przyczepy to lepiej kupic rame przyczepy ciezarowej zrobic podłoge i i przyczepa jak ta lala przynajmniej jest takie moje zdanie

#13 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:20

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Dokładnie. Ta przyczepa kosztuje pewnie ze 40 tys. A ciężarową kupisz za 15 w super stanie i podobnych wymiarach. Ja bym w życiu tyle pieniędzy nie dał za taką przyczepę, którą wykorzystasz praktycznie jednostronnie. To jest moje zdanie, decyzja (i kasa) twoja.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:25

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Faktycznie cena jest porażająca a co najśmieszniejsze jak poszukąłem cen tych przyczep to w ciągu roku -max 2 lat ceny podnieśli o 15-20%!!!!
30 tyś za przyczepę o podłodze długości 6,5m więc więcej jak 6 bel w 1nym rzędzie, ale wywrotki też tanie nie są i ktoś jednak te nowe przyczepy kupuje więc dlaczego tak negatywnie nastawieni jesteście do przyczep do bel, ktoś inny może napisać to samo o wywrotkach, bo jaki sens jest dać 30-40 tys za przyczepę 6- 8t jak jest dużo urzywanych lub ciężarówkę można za tyle kupić ;)

#15 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:30

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? 14 tonówka z Pronara o długości ładunkowej 11 m to koszt 40 tys. netto
16 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 44 tys. netto
11 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 36,5 tys. netto ;)

#16 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:23

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? Dzięki za skrócony cennik ;) Moim zdaniem przyczepa, zwłaszcza sztywna, jest jak prostym konstrukcyjnie pojazdem, że używana jest bardzo dobrą alternatywą. A co najważniejsze dużo tańszą.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#17 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:02

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? http://moto.allegro....lacha_lohr.html he to może coś takiego do bel słomy i 2 eazy tańsze jak pronar i 3 razy lżejsze od pronara z tym to nawet t 25 po ponad 20 bel by woził, albo do jakiejś terenówy czepiać i bele wozić he eh

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:44

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? 3,5 t ładowności to sobie 7 belek kiszonki wrzuce, he he. I za tą cenę. Wolę dać 2 x tyle i mieć ładowność 14 ton.
Załoduj pełną i rusz terenówką na łące, powodzenia ;)

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 luty 2009 - 12:39

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? co nie zmienia faktu ze uzywana sztywna super przyczepe mozna wyrwac duuuzo taniej

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 12:40

Nowa przyczepa do bel - czy tylko do bel? he a znajomy mercem okularnikiem z troche mniejszą po 4 belki z łąki zbierał ;) a tak wogóle to pisałem o słomie i sianie a jak zabrałbym z 10 bel to już fajnie by było