Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 20:26

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Ja marzę o oponkach 540/65/30 zamiast 18.4 R30, przedniego napędu juz wtedy nie musiałbym używac ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Dzisiaj, 01:43
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 marzec 2007 - 20:34

@ yacenty

Jeśli dasz adres to mogę wysłac mailem Tobie katalog firmy Conti, kiedys znalazlem go na necie;
Bardzo jasno jest tam napisane, że szerokość opon niskoprofilowych zależy od szerokości felgi; dla opon diagonalnych czy o profilu 85 szerokość felgi nie ma znaczenia
P.S. Na obręczy od strony wew. powinien być wytłoczony jej rozmiar

jacek at agrofoto.pl tutaj wyslij - chyba mam ten katalog ale po niemiecku a ten jezyk nic mi nie mowi,
szukalem tych numerkow ale chyba jakos niefortunnie ktos je zamalowal,
teraz kola sa umyte, wiec moze jutro uda mi sie znalezc

wynika z tego dokumentu ze na feldze 16 cali 540 jest szersza od 480 o cale 25mm jak dla mnie <LOL> szkoda ze o tym nie wiedzialem wczesniej

jeszce jakbysmi przetlumaczyl co znacza tytualy kolumn przy tym dokladnym opisie rozmiarow to by było super:
1. rozmiar opony,
2. felga
3. szerokosc
4. srednica opony (zewn)?
5. nie mam pojecia
6. obwód
7. radius index? co to jest i jak to rozumiec?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 23:10

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie i chusteczka, continental mnie wykiwal
opon nie bedzie - 1.5 miesiaca zwodzenia i powiedzili ze raczej do konca maja nie bedzie a jesli juz to 2 razy drozej niz gadalismy w lutym!!!!
dlatego temat jest juz skonczony, biore jakies 480/70 - takie jakie beda najszybciej na moim podwórku (wszystko wskazuje na baruma ar70).

pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 15:38

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie i dzis przyjechały ładne Barumki AR70, cena bardzo konkretna, teraz tylko poczekac na wymiane i bedzie gicior,
bede w domu to cykne jakies foty - ktoś chetny na stare barumy 16.9 r38? zostało jeszcze srednio 28mm bieżnika - do jakiegos 80km ciagniczka oponki ideal.

pozdrawiam
YacentY

#45 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 17:00

ktoś chetny na stare barumy 16.9 r38? zostało jeszcze srednio 28mm bieżnika - do jakiegos 80km ciagniczka oponki ideal.

pozdrawiam
YacentY

a czy nie lepiej zostawić na bliźniaki? felgi,sprzęgi i wszystko gra! :lol:

#46 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 20:49

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie ojciec nie chcial, przerabialismy juz temat, kupa zabawy z blizniakami a dla 100km mysle ze 480/70 r38 w zupelnosci styknie - nowki protektor duzy, jeszcze teraz kola ustawie w maxymalnej pozycji i bedzie luzik

#47 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 11:32

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Yacenty,
Ja podobnie jak Tomek doradzałbym Ci zostawienie i okazyjny zakup kompletu felg, sprzęgi można dorobić samemu, tym bardziej, że pisaleś o chęci zmniejszenia ugniatania gleby - przy bliźniakach nie ma porównania, sam je stosuję i jest to świetna sprawa. Opony już masz a kokosów za nie nie dostaniesz.
Damian
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 11:53

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie teraz to juz bym musial kupic 2 komplety felg i inne opony 16.9 bo kompletowac 480 nowki i 16.9 to chyba nie ma wiekszego sensu?

pozdrawiam
YacentY

#49 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 19:45

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie http://www.kpodr.pl/...ny_na_miare.php

Ja bym kompletował bliźniaki, choć duży efekt daje już samo obniżenie ciśnienia.
Zależy do czego jest ten ciągnik używany, na jakich glebach.
Obciążenie tylnej osi dochodzi do 80% ciężaru ciągnika gotowego do pracy, rozłożenie tej masy na 2x większą powierzchnie styku z glebą daje wymierne efekty.
Precyzyjna uprawa, mniejsze ugniatanie, poślizg, większa siła uciągu -> bliźniaki. :lol:
Minusy - większy promień skrętu o ile nie ma bliźniaków rowniez na osi skrętnej, konieczność demontażu do niektórych prac, niekiedy szerokość ciągnika z bliźniakami może być kłopotliwa - wąski garaż.
Nie ma głupich pytań

#50 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:00

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie wiesz ciagnik jest glownym w gospodarstwie, robi wszystko za wyjatkiem pryskania i zwozki slomy,
zastosowanie blizniakow widze tylko na wiosne do agrgatu i siewnika do nawozu - przy pierwszej dawce - pozniej juz nie bardzo,
na jesieni to raczej tylko agregat, do pluga to nie ma o czym marzyc bo nie mam super pluga przy ktorym ciagnik idzie po caliznie :lol:

zobaczymy czy uda mi sie sprzedac te opony, jak dostane z 1000 to pogonie, jak mniej to poszukam felg, ale wtedy bedzie inna wyskosc kol - jaki to ma sens? mysle ze roznicy bedzie 3-4cm.

nie wiem czy ma sens zakladanie blizniakow przy agregacie 3m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:25

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie 3-4cm to będze akurat :lol: upuszczasz w tych 480 powietrza do 0,8 i bedzie ok.tylko jaką będzie miał szerokość ciągnik na nowych kołach??bo jeżeli powyzej 2,3m to juz nie wyrobisz się z bliźniakami w 3m

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:29

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie 3-4 na promieniu, czy średnicy? Można kombinować z ciśnieniem, niższe przy wyższym profilu...? Jak sprzedasz to luz, ale jak mają leżeć to grzech.
Byle tylko ciągnik nie był szerszy od agregatu:)

Zawsze można wcześniej wjechac na bliźniakach z rozsiewaczem, choć oczywiście trzeba uważać żeby nie przesadzić- nic na siłę.

Edit/
To widzę, że się zgadzamy pioter:)
Nie ma głupich pytań

#53 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:34

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie nie mam pojecia ile ma teraz, ale prawdopodobnie zlapie te 2,3m bo jak mam HLke ktora ma 2.5m szerokosci to wydaje mi sie ze ciagnik jest duzo wezszy,
sprawdzilem konedata: rozstaw osi 236/239 :lol:
teraz kola mialem na maxa wasko ale w poniedzialek bede zakladal nowe opony to kaze ustawic na maxa szeroko

edit: pomylilem sie 236 to rozstaw osi

#54 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 21:41

teraz to juz bym musial kupic 2 komplety felg i inne opony 16.9 bo kompletowac 480 nowki i 16.9 to chyba nie ma wiekszego sensu?

pozdrawiam
YacentY

heh ale wez pod uwage taka zecz
-jedziesz po szosie ciagnik Ci leci na tych nowych, wjezdzasz w miekki teren ciagnik przysiada i ,,zalaczaja" sie blizniaki:)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#55 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 11:56

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Tylko ja wiem czy jest sens bawic się w jakies ciśnienia itp.?? Wydaje mi się, że do tych pra, które obecnie wykonujesz będą akurat. Nie wiem, jeszcze jaki pług masz zamiar kupowac, ale wydaje mi się, że powinny wystarczyc

heh ale wez pod uwage taka zecz
-jedziesz po szosie ciagnik Ci leci na tych nowych, wjezdzasz w miekki teren ciagnik przysiada i ,,zalaczaja" sie blizniaki:)

Tylko nie wiem, jak będzie ze zwolnicami, czy np. nie bedą się szybciej zużywac. Nie wiem, jak jest w tego typu Zetorach.

#56 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 20:11

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Chyba nie. Jak dasz po wewnetrznej stronie te nowe (moze zle mysle sorry:))

Kontakt 661995047

#57 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 21:37

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie a co maja do tego zwolnice?

#58 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 07:00

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie mtz-y i pronary maja tylko pólosie i nie raz sie spotyka na blizniakach:). Wlasnie a co maja do tego zwolnice??

Kontakt 661995047

#59 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 15:59

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Nie wiem, ale coś słyszałem kiedyś, że gościowi się zwolnica połamała tylko nie wiem w jakim Zetorze bo to dawno było. Też za bardzo nie wiem co do tego mają, ale jednak wolałem się upewnic ( trzeba poznawac budowę innych ciągników :lol: )
ak na marginesie to jakie najszersze opony wejdą na tylne koła do Zetora 7011 ( obecnie są 16,9 R 28, ale nie są oryginalne ) ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 maj 2007 - 11:28

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie @abuk14 - wiesz roznie bywa - ja kiedys rozwalilem pochwę, kolo koronowe, zwolnice w tyle w c385 i nie opony byly przyczyną
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke