Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 marzec 2007 - 20:10

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Witam!
obecnie mam 16.9 r38 mimo ze sa w dobrej kondycji to sa za waskie, ciagnik czesto buksuje, robi glebokie slady - wczesna wiosna nie idzie nim wjechac w pole z nawozem, dzis na targach padla ostateczna decyzja - wymieniamy opony na jak najszersze na ta felge - kilku fachowcow twierdzi ze spokojnie wejdzie 540/65, jaka firme polecicie? michelinki i inne pirelli raczej odpadaja ze wzgledu na cene (ok 5tys za gume).
podobno teraz na promocji sa taurusy i cena jest calkiem ok,
jakie byscie radzili kupic? czy takie opony na pewno beda dobre do 100km ciagnika?
Mozecie polecic jakichs dilerów takich opon? wiadomo najlepiej kupic u zródła a nie u 7 posrednika.

czekam na wasze komentarze - z góry dzięki za pomoc
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Dzisiaj, 12:51
  •  

#2 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 20:31

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie własnie założyłem na przód 360/70/24,polskie kormorany, są mięciutkie,fajnie się jeżdzi ,nie były drogie, 950szt, sprzedawca powiedział,że jak nie są dużo droższe od czeskich i ruskich ,to nic lepszego nie znajde,z tyłu mam 16,9 radialne,od nowości i po 3000 godzin jeszcze jest na nich duużo bieżnika,we wtorek moge napisać ile będą kosztowały oponki do Twojego traktorka:)
uważam ,iż Stomilki są dobre, wiadomo zachodnie pewno są lepsze,ale ta cena...

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 20:34

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie ok, tylko mnie nie interesuje juz 16.9 bo takie mam w bardzo dobrym stanie, chcce jak najszerzej

a co powiecie o continentalkach? ac65? to ta sama rodzina co jest w standardzie w JD, tyle ze tam jest profil 70 - w innych maszynach chyba tez sie pojawiaja, moge miec dosc dobra cene za taka oponke

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2007 - 18:13

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Tak zastanawiam się co sobie na przód wstawić i trafilem na tabele która może się niektórym przydać. http://www.grasdorf.pl/zamienniki.php#

Co do marek - oryginalnie miałem barum'a i wymieniłem na ruskie bo były sporo tańsze - ponad 300 zl za sztukę ale to było 2 lata temu.
I jestem z nich happy

Co do stomilek - gadałem z gościem co sprzedaje używane opony (bo takie wezmę dla siebie) i dowiedziałem się ze robi też nalewki ale nie na stomilkach bo są za słabe do takich zabaw.
Żeby było ciekawiej oglądałem na jego szrocie sporo opon i te stomilki maja faktycznie cienką warstwe - teraz wiem czemu tak fajnie trzymają się nawierzchni :rolleyes:

Wracając do tabeli - jak myślicie jest poprawna???
Bo szukam zamiennika dla 13,6x12,4
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 19:36

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie nie do końca , ja wg rej tabeli zamieniłem 12,4 na 360/70, i są minimalnie niższe

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 21:19

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie jaka moze byc masa takiej opony? 540/65 r38? albo 480/70? czym to przywiezc? przyczepka do poloneza? laweta? a moze wejdzie do busa?

#7 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 21:38

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie przyczepka może być za mała,polecam busa lub lawete

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 21:52

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie albo polece 40km zetorkiem z przyczepa do dilera michelin, chca ode mnie 2700 za sztuke taurusa ponit 65, jutro mam miec dokladna oferte na continentala ac65

#9 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 22:20

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie jak już będziesz Zetorkiem to może Ci od razu je zalożą?

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2007 - 10:00

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie @yacenty - 2700 za sztukę??? Imho sporo kosztuje taki interes.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 19:57

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie michelin czy inny klebber albo pirelli to wydatek rzedu 5tys za sztuke:)

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 21:24

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie radzę Ci przed kupnem weź miarke i sobie zmierz ile dokładnie szerokości mają opony bo np. pirelli tm700 520/70/38 mają dokładnie 52cm a micheliny 540/65/38 są od nich węższe :( ma przodzie mam polskie 420/70/24 i nie są złe ale polecam pirelli bo mają szeroki protektor i naprawde dobrze ciągną :rolleyes:

#13 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 21:27

michelin czy inny klebber albo pirelli to wydatek rzedu 5tys za sztuke:)

a michelin xeobib (niskociśnieniowe) nawet 9 tys :rolleyes:

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 21:32

radzę Ci przed kupnem weź miarke i sobie zmierz ile dokładnie szerokości mają opony bo np. pirelli tm700 520/70/38 mają dokładnie 52cm a micheliny 540/65/38 są od nich węższe :( ma przodzie mam polskie 420/70/24 i nie są złe ale polecam pirelli bo mają szeroki protektor i naprawde dobrze ciągną :rolleyes:

jestem w znacznym stopniu zdecydowany na continentale ac65 teraz tylko kwestia dokladnej ofrety handlowej - problem polega na tym, ze podobno nikt ich nie ma w Polsce i musza sciągać na zamówienie, koles - handlowiec z grupy Michelin powiedzial ze oni nie maja zadnej opony 540/65 r38 w kraju i jakiej (Michelin, Klebber, Taurus) bym nie zamowil musze czekac do 6 tygodni na realizacje zamowienia.

Poczekamy - zobaczymy, mam nadzieje ze warto, ze te opony beda super:)

#15 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 22:15

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Continentale mają dobre ceny ale czy widzialeś te opony "na żywo"?
Ja z nich zrezygnowałem - mają dosyć niskie i rzadkie klocki a na gleby średnie i lekkie/które ja mam/ polecane są opony z gęstym protektorem. Wybrałem tańsze o ok. 300 zł /na szt./ Mitasy RD 01 i RD70 które podobno są "o całą półkę niżej" ale wyglądają dużo lepiej niż te Continentale. Mam takie już w jednym JD od roku i sprawują się bez zarzutu.
Obejrzyj oponę przed kupnem i porównaj.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 22:17

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie widziałem podobne - ciut inny rozmiar na ciagnikach JD - sprawiały wrazenie solidnych
a ziemie u mnie raczej mozna zaliczyc do srednich i ciezkich

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 22:55

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Ja z kolei poleciłbym Goodyear DT 806 (bo mam :rolleyes: )-gdyby nie cena...ale uciąg na podmokłym terenie mają super-miałem już okazję porównać z Pirelli i Kormoranem

#18 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 14:50

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Yacenty niedawno w AGROmechanice był przegląd opon i byly dośc niezłe cenniki :rolleyes:
Ciesz się każdą chwilą życia...

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 18:13

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie mam ta agromechanike, tam jest tylko cennik ktory ma sie nijak do oferty rynkowej
dla przykladu w tym cenniku GY dt 818 540/65 r38 3700 a mam oferte za 3300 (netto)
taurus point 65 540/65 r38 tutaj 2929 a ja mam za 2200
do tego dalej czekam na potwierdzenie na tego conti ac65 za 2150, jak bedzie to biore - jak nie bedzie to biore barumki w wariancie 480/70 zawsze to bedzie wiecej niz moje 16.9

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 18:55

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie Troche mi się pokomplikowało
już byłem bliski zamowienia innych opon, jestem teraz totalnie glupi.
Co powiecie o oponach takich firm jak: Kormoran, Barum, Mitas, Taurus oraz Continental?