Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Turbo w T25

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:08

Turbo w T25 to było by ciekawe c-330 z turbo miało by wtydy jakieś35km dajcie schemat instalacji to robie z wytrzymałością powie za jakiś czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo w T25 Dzisiaj, 07:34
  •  

#22 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:11

Turbo w T25

Ciekawe kiedy powstanie temat : czy mozna zalozyc turbo do 330??

to jest ciekawe c-330 z turbo

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:14

Turbo w T25

Turbo może byc od jakiejs osobówki z silniekiem 2l.

Za mały silnik jak na turbinę od dwulitrowego auta. Żeby miało sens to turbinka powinna być z silnika o poj. poniżej litra, a takiej nie znajdziesz(chyba, że z jakiegoś smarta 700).
Jeśli władek jest za słaby to zdecydowanie lepiej zamienić go na c 360 albo mf 255, to już ciągniki wyższej klasy(0.8) i praca też całkiem inna.

#24 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:35

Turbo w T25 Co do turbiny to trzeba tymbardziej założyć wiekszą. Po pierwsze turbina z samochodu jest mała, i trzeba jej dodatkowo zmienic zakres obrotów. W samochodzie zaczyna działać skutecznie od 2,5tys obr. a władek ma max 2 tys. obr. Zmniejszajac jej zakres obrotów sapadnie jej wydajność. A turbina wieksza ma wieksze łopatki i bedzie mocniejsza przy niskich obrotach.
W silniku powiedzmy 1,9TDi mamy 4 cylindry i napełniany jest w danym momecie jeden mały cylinder,a we władku o podobnej pojemnosci silnika jeden duży cylinder, wiec wielkośc turbiny może byc tu istotna,
No chyba że sie myle. ;)

#25 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 00:11

Turbo w T25 Z tą wielkością to myślę że masz racje dodatkowo dochodzi jeden szczegul, w silnikach samochodowycz są 4 tłoki które napedzają turbine bardziej ruwnomiernie niz 2 tłoki i tu pytanie czy turbina wytrzyma gwałtowne przyjecie wiekszej ilości spalin z wiekszą przerwą

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2009 - 00:30

Turbo w T25 A mi się wydaje że trzeba by dobierać pod względem ilości gazów na minutę(zakładając jednakowe stopnie sprężania).
Dla osobówki np 1.9 turbina zaczyna pracować przy ~2500rpm--> 2lx2500/2=2500 l/min.
Dla kacapa 2l obroty przy których turbina powinna pracować~1400rpm-> 2lx1400/2=1400l/min.
Generalnie dwucylindrowych silników nie doładowuje się ze względu na pulsacyjny wydech, ekonomicznie nie ma to tez żadnego uzasadnienia, te 20% z 25 KM naprawdę nie są warte kilku tyś złotych ;) .

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 12:07

Turbo w T25 Do T-25 nie ma sensu zakładac turbo bo po co?
On ma te swoje 30km i tyle z pługiem 2x30 i agregatem 2,1m pójdzie.
A jak komus brakuje mocy to trzeba Władka sprzedac i kupic cos wiekszego bo to całkiem inna praca wtedy bedzie.

#28 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 13:29

Turbo w T25 Tu raczej chodziłoby o eksperyment mający na celu sprawdzenie możliwości podniesienia mocy. Tak jak kiedyś zrobiono eksperyment z silnikiem poczciwego motoroweru "Komar", mającego nominalnie ok. 1,5 KM Wyciśnięto z niego 8 KM przy 8000 obr./min. ale podczas testów urwał się czop wału korbowego ;) Zastanawiem się pod kątem Władka nad turbiną mechaniczną, ale chyba ona z kolei potrzebuje obrotó większych niż 2000 obr./min. ;)

#29 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 13:38

Turbo w T25 Turbia mechaniczna czyli? Może o Kompresor Ci chodzi taki który bierze naped od silnika ale zabiera troche mocy.

#30 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 13:45

Turbo w T25 Kojarzysz VW Golfa II G60? Na przykład w tym aucie była montowana sprężarka mechaniczna.
Poza tym odsyłam tutaj: http://pl.wikipedia....ika_spalinowego oraz tutaj: http://www.capri.pl/forum/2244

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 13:51

Turbo w T25 Czyli chodzi nam o to samo.
Sprzezarka/kompresor napedzana od silnika zabiera troche mocy ale nie ma tzw. Turbo dziury bo działa chyba od najmniejszych obrotów bo silnik ja napedza a nie spaliny tak jak w Turbosprezarce.

#32 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:11

Turbo w T25 Z tą turbodziurą to teoria tak mówi, ale w praktyce też występuje, chociaż nie tak drastycznie jak w turbinach napędzanych spalinami.

#33 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 15:10

Turbo w T25 To jest gra niewarta świeczki
Nie dobierzesz turbiny o odpowiedniej przepustowości i będzie ci bardziej hamowało niż wspomagało silnik, włożysz ze 3 tysiące i nic nie zyskasz.
A nawet jak zyskasz te 5 KM to co to da. Lepiej sobie go zamień na 60-tkę, będziesz bardziej zadowolony.
jak to mówią: z g... bata nie ukręcisz.

#34 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 15:55

Turbo w T25 To może lepiej lepiej przełożyć silni z jakiegoś john deera taki z 150 - 160 km. to pójdzie do władka zapiąć agregat z 5 metrów spokojnie:D

#35 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:25

Turbo w T25 ciekawe po co turbo do t25?? hm...wielka rosyjska potęga technologiczna

#36 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:30

Turbo w T25 Mam pytanie: co posty @Terror i KrzychuM wnoszą do tematu? ;)

#37 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:34

Turbo w T25 mój post wznosi pytanie chyba główne w tym temacie "czy warto??". no ale jeśli ten władek to główny traktor w gospodarstwie mozna pocudować

#38 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2790 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:46

Turbo w T25

A mi się wydaje że trzeba by dobierać pod względem ilości gazów na minutę(zakładając jednakowe stopnie sprężania).
Dla osobówki np 1.9 turbina zaczyna pracować przy ~2500rpm--> 2lx2500/2=2500 l/min.
Dla kacapa 2l obroty przy których turbina powinna pracować~1400rpm-> 2lx1400/2=1400l/min.
Generalnie dwucylindrowych silników nie doładowuje się ze względu na pulsacyjny wydech, ekonomicznie nie ma to tez żadnego uzasadnienia, te 20% z 25 KM naprawdę nie są warte kilku tyś złotych ;) .

Ja nie wiem co wyście się uczepili 25KM :angry: :angry:
Ja myśle że tutaj to i tak by turbina dostała od tych 2 cyl, zeby to był 3 cylindrowy to oki. Ja widziałem post że turbo to do ciągników powyzej 70KM. Większych bzdur nie słyszałem ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#39 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:32

Turbo w T25

Mam pytanie: co posty @Terror i KrzychuM wnoszą do tematu? ;)

Tak samo podeszli do tematu jak autor. Ludzie na prawdę się nudzicie, po co zakładać takie tematy, coś Wam się buzuje w tych mózgach i nie wiecie coz tym zrobić. Na serio to zalejcie swoje ciągniki paliwem lotniczym i w 4 pługach będzie chodził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:41

Turbo w T25 jak to mówią: z g... bata nie ukręcisz.