Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drukarki foto

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 styczeń 2009 - 08:25

Drukarki foto Ktoś z was już przerabiał ten temat?
szukam taniej i dobrej drukarki do zdjęć, nie chcąc się ograniczać tylko do formatu 10x15 drukarki termosublimacyjne odpadaja, na polu bitwy zostają więc tylko plujki.

Którą wybrać? epson r285, epson r800 czy moze canon ip4600?
Mile widziana drukarka posiadająca system stałego zasilania w tusz - CISS.

Co polecacie?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drukarki foto Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:46

Drukarki foto Co do Epsonów to mam mieszane zdanie. Parę lat temu maiłem Epsona Stylus Color 580.
Jeśli chodzi o jakość wydruku, to HP którego teraz użytkuję może się schować. Przewagą było też to, że miała podajnik papieru tak skonstruowany, że można było drukować na twardszym papierze. Ale niestety po za tym były z nią same problemy. Gigantyczne zużycie tuszu podczas włączania i wyłączanie, a same te czynności trwały niezwykle długo i można było nimi cały dom obudzić. Ciągłe problemy z sterownikami pod Windowsa ME, praktycznie nie akceptowała pojemników z tuszem innych niż oryginalne a te były astronomicznie drogie (nawet w porównaniu z faktem iż atramentówki są ogólnie drogie w eksploatacji)
Ostatecznie po trzech latach padła, oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 11:21

Drukarki foto tak niby racja ale teraz gdzie nie czytam to pisza ze epson jest lepszy,
czekam na inne opinie.
poki co mam stara drukarke hp dj930 u rodziców a sam w biurze mam laser HPka, teraz przydałoby się coś tylko do zdjęc, no moze od czasu do czasu jakas wizytówke zrobic czy inną pierdółkę

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 17:11

Drukarki foto Ujmując inaczej, jeśli ma to być drukarka do druków wysokiej jakości to epson będzie jak znalazł. Na tyle ile miałem doświadczenia z tymi drukarkami pod względem jakość wydruku nie mają sobie równych.
To co jest w nich super to podajnik papieru, począwszy od tego że jest z tyłu (głupio wygląda zdjęcie przewinięte w drukarce o 180 stopni wokół malutkiego walca) a skończywszy na tym że nigdy nie miałem przypadku żeby brała kilka kartek na raz co w HP mi się zdarza.
A jak w tej chwili wyglądają ceny tuszu itp do nich to nawet nie wiem.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 17:32

Drukarki foto Hmm-ja akurat mam Epsona CX 3200-z tym tuszem to nie jest tak że pobiera jego gigantyczne ilości -o ten efekt dba chip na pojemniczku !-podejrzewam że po pewnej ilości włączeń i wyłączeń (bez drukowania) drukarka krzyczałaby że nie ma tuszu.Ja stosowałem taki programik SSC Service Utility-oszukuje ten chip,druga sprawa to trzeba uważać aby tusz nie zasechł-tu głowice nie są zintegrowane z pojemniczkiem na tusz i w razie byco ;)-ciężko jest doprowadzić drukarkę do stanu używalności.Co do jakości to mogę potwierdzić-stary HP-ek się chował.
No i zamienniki są bardzo tanie (ok.20 zł-nawet mniej).
Tylko parę razy używałem jako drukarki foto-ale efekt był naprawdę rewelacyjny.No i (może to już mniej ważne) obudowa w porównaniu z innymi była o całe niebo stabilniejsza od konkurentów (wtedy)

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:01

Drukarki foto mi sie podoba r285 - najtansza drukarka epsona a ponoc efekty spoko - ok 280-300zl do tego CISS ok 200zl wiec za 500 jest w pełni kompletny system który moze tanio drukowac

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:09

Drukarki foto Tanio-tzn ?Jaki papier stosujesz ?

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:12

Drukarki foto ostatnio jak drukowaliśmy na kuzyna canonie to jechaliśmy na kilku papierach z vobisa takich w okolicy 1pln za 1arkusz a4, a pozniej kupiłem na allegro z hurtowni za 15zl - 50ark - jakość jak dla mnie rewela

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:32

Drukarki foto Możesz podrzucić link ?

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:38

Drukarki foto siur ;) http://allegro.pl/it...odoodp_f23.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:58

Drukarki foto No i dzięki wielkie ;)

#12 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:59

Drukarki foto Moje zdanie jest takie, po co kupować specjalną drukarke, Do mojego HP-ka dostałem tusz do zdjęć gratis, fakt nie testowałem go jeszcze, bo nie ma takiej potrzeby, ale nawet sztywny papier trzy warstwowy, to łyka jak głupia, oczewiście jak ma poczyszczone rolki i dobrze wyregulowany podajnik, wedłóg mnie to lepszym rozwiązaniem jest ramka z pokazem slajdów, wystarczy podłączyć USB, albo inny nośnik pamięci i może sobie stać na biurku, i fotki będą się cyklicznie zmieniać. Taka zabawka kosztuje coś koło 350 zł, wydaje mi się że to fajniejsze od przekładania stosu zdjęć. No chyba że są potrzebne, ale to dwa ;)

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:06

Drukarki foto Co tu porównywać-ja czasami potrafię przeglądać zdjęcia mające ponad 30 lat-a moją ręką zbrojną w AMI 66 ,potem w Smienę później Fiedem wykonane-to jest dopiero fajne-te czarno-białe zdjątka ;)

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:24

Drukarki foto

Moje zdanie jest takie, po co kupować specjalną drukarke, Do mojego HP-ka dostałem tusz do zdjęć gratis, fakt nie testowałem go jeszcze, bo nie ma takiej potrzeby, ale nawet sztywny papier trzy warstwowy, to łyka jak głupia, oczewiście jak ma poczyszczone rolki i dobrze wyregulowany podajnik, wedłóg mnie to lepszym rozwiązaniem jest ramka z pokazem slajdów, wystarczy podłączyć USB, albo inny nośnik pamięci i może sobie stać na biurku, i fotki będą się cyklicznie zmieniać. Taka zabawka kosztuje coś koło 350 zł, wydaje mi się że to fajniejsze od przekładania stosu zdjęć. No chyba że są potrzebne, ale to dwa ;)

widać nie drukowałeś żadnych fotek w formacie a4 :)
nie miałeś prezentacji swoich wydruków itp.
zwykła HP, hmm mam taka, znaczy miałem i zostawiłem rodzicom, teraz chce drukarkę foto - ale atrament a nie termosublimacyjna bo chce robić obrazki 20x30

@jaro - tutaj znajdziesz jeden z najlepszych papierów foto na świecie - takie opinie bynajmniej wyczytałem http://inks.pl/cennik_ilford,65.html
cena za a4 jednak 2zł :) nie mniej takie cos drukuje się od święta, nie mniej dobrze wiedziec ze jest, gdzie i za ile.

co do drukarki - decyzja zapadła - kupię Epsona r285 a do niej założe takie oto cudo: http://sklep.inks.pl...d_przedmiot=233 razem z zestawem tuszu firmy Lyson, która zbiera dość wysokie noty
zobaczymy co z tego wyjdzie, jak cos to bede drukował foty uslugowo ;)

#15 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:55

Drukarki foto Ja mam EPSONA i zdjecia A4 wychodza super ale slyszalam ze do fotek sa dobre drukarki PACKARD BELL
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:57

Drukarki foto na jakim papierze drukujesz?
EPSON = NO1 w świecie fotografów

#17 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:01

Drukarki foto papier do zdjec firmy HP
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:07

Drukarki foto drukarka epson i papier HP?
zmien papier na epsona, zastosuj profil kolorystyczny do papieru i nie poznasz własnych zdjęć

#19 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:24

Drukarki foto na HP tez super wychodza,zostalo mi jeszcze okolo 40sztuk papieru to w nowy papier kasy nie bede inwestowac. ^_^
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:25

Drukarki foto ok, nie mniej nowy kup sobie epsona