szczewko

Famarol 2,7m -->3m?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczewko    33

mam famarola 2,7m 25 redlic po 10,8cm od siebie i zastanawiam sie czy nie rozsunac ich po 12cm wtedy bede miał 3m i bedzie mi pasowało do agregatu aktywnego.co o tym sadzicie?a moze ktos robił juz cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Szczewko powiedz mi ile on cię kosztował


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

siewnik mam juz z 9 lat od nowosci.koszt bedzie max 50 zł bo wystarczy tylko rozsunac redlica.co najwyzej dospawac po 15 cm kształtownika po obu stronach siewnika zeby te redlice sie pomieściły.i dorobic tuleje dystansowe do kół zeby odznaczały mi równe 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci duzo nie podopowiem ale moge ci powiedziec ze mam agregat- uprawowo siewny FAMAROLU od roku i mi sie sprawuje swietnie. :lol: Na moje udana maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
mam famarola 2,7m 25 redlic po 10,8cm od siebie i zastanawiam sie czy nie rozsunac ich po 12cm wtedy bede miał 3m i bedzie mi pasowało do agregatu aktywnego.co o tym sadzicie?a moze ktos robił juz cos takiego?

Z tego co sie orintuję to Z osób na tym forum Biały2005 robił taką przeróbkę, więc może Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

mam siewnik 2.7 poznaniaka (starego typu - 78 rocznik) i chce koniecznie przerobic go na 3m, mozecie podowiedziec dokladnie co gdzie podmienic zeby miec soewnik idealnie pod sciezki na 15m?

 

pozdrawiam i dzięki

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mozę wie jak zrobić aby siewnik zbożowy famarol dobrze zasiewał bruzdy bo u mnie radlice nie opadają do końca jak było w poznaniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

słuchajcie, kombinowalismy z ojcem, zastanawialismy sie i padla dzis ostateczna decyzja.

Kupujemy agregat 3m z hydropakiem a na ten sezon lub jeszcze nastepny musze zmodyfikowac poznaniaka tak aby siał na 3m,

prosze o wskazówki tych którzy już przerobili tak siewnik,

co bedzie mi potrzebne? wystarczy tylko wygiąc ostatnia z brzegu prowadnice i dać dłuższy lejek? to wystarczy czy trzeba cos jeszcze robic?

trzeba rozsuwac koła czy można puscic lejek za kołem? czy do takiego starego poznaniaka dałoby się załozyć redlice talerzową - ta która ma isc poza koło?

 

z góry dzięki za wskazówki

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Chyba będzie trzeba również odpowiednio rozsunąć znaczki bo zmieni sie automatycznie szerokość robocza. Leje można by było puści za kołem tylko czy nie będzie na tych lejach zapychać, najlepiej by było redlice talerzowe założyć tylko czy to sie da zrobić to nie wiem


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

wiesz znaczniki to pikus i tak widze ze duzo ludzi uprawowo siewnymi jezdzi bez


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jak w temacie

mam poznaniaka który w tej chwili ma szerokość ok 2,8 m (szerokość od skrajnych redlic) i chcę dołożyć po jednej redlicy (to juz będzie skrajna przykręcana na skrajną) po lewej i po prawej tak aby zabierał 3 m i miał 29 redlic. I tu moje 2 pytania:

1. Te 3 metry to od skrajnych redlic i 10 cm zostawiam przy kolejnym przejeździe ?? ale przy 4 przejazdach to wyjdzie prawie 12,5 m. Czy rozstawić na 3 m i po 5 cm z każdej strony zmniejszyć szerokość aby po tych 4 przejazdach było równe 12 m.

2. Jak zrobić próbę kręconą przy 29 redlicach - ile obrotów, ile ziarek itp ??

Mam nadzieję że nie zagmatwałem za bardzo zwłaszcza z pierwszym pytaniem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@zorak

jeśli masz od skrajne redlice oddalone właśnie o długość 2,8m to tyle wynosi szerokość pasa siewnego

 

Przy 27 redlicach i szerokości pasa siewnego 2,8m szerokość międzyrzędzia wynosi 10,37cm, a szerokość robocza 2,9m więc aby było 3m powinieneś dołożyć jedną redlicę, lub też możesz rozsunąć te co masz .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A po co dokładac.ja swojego Famarola (25 lejków)poszerzyłem na 3 metry rozsuwajac redlice na szerokosc ok 12 cm.Pasuje mi do aktywnego ja ulał.Koszt o zl, zadnego spawania tylko musiałem redlice pozamieniac zeby o kolo nie wadziło.Przy siewie doliczam sobie 10% ziarna zeby kg sie zgadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

no właśnie bo ja myślę podpasować mojego poznaniaka pod agregat 3m bierny i jeśli dobrze kumam to siewnik powinien mieć szerokość roboczą o ok 5 cm mniejszą od agregatu z jednej jak i z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj