Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:00

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Szukam opinii na temat zamgławiaczy do dezynfekcji, czy opłaca się coś takiego kupować jaką firmę brać pod uwagę itp.
Ja osobiście zastanawiam się nad kupnem takiego opryskiwacza spalinowego co stosuje się w sadownictwie ale również zalecane one są czasami do przeprowadzania dezynfekcji w szklarniach więc i do chlewni się nada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Dzisiaj, 08:17
  •  

#2 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 23:09

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Ja myje i dezynfekuje Karcherem - ustawiasz % pobierania środka i myjesz albo dezynfekujesz pod ciśnieniem choć ta skala 0-5% chyba za dokładna nie jest.
Na wiosnę chcę kupić faske do dezynfekcji tez może być ale głównie o bielenie mi chodzi to chyba jedyny taki producent przez to ceny może sobie narzucać jakie chce, najtańszy model to koszt ponad 4tys

#3 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:22

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Witam panowie ja też myje karcherem ale mam teraz kłopot z malowanie bo popsuła mi sie maszynka do bielenia fakt wysłużyła się i myślałem nad kupnem takiego opryskiwacza jak Kizo ale dziś byłem w składnicy i chyba kupie nowy opryskiwacz a starego przerobie żeby bielic
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#4 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:31

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe @Kizo, czy chodzi Ci o taki opryskiwacz link ?

#5 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:38

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Do mycia to myjka wysokociśnieniowa a do bielenia czy dezynfekcji po każdym czyszczeniu boksu używam opryskiwacza spalinowego marki nie pamiętam coś francuskiego na M ale w tej maszynie mam ciągłe kłopoty z gaźnikiem zaś wydajność pracy jest znakomita

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:58

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe My dezynfekcję po białaczce także robiliśmy karcherem. W naszym przypadku to była najtańsza z możliwości ;) .

#7 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:06

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe

@Kizo, czy chodzi Ci o taki opryskiwacz link ?

Właśnie taki podobny mam moim zdaniem jest idealny do takich spraw .Co prawda nie stosowałem do dezynfekcji chlewni czy obory
bo takowych nie mam al stosuje do dezynfekcji i oprysków w szklarniach.
Jeśli masz kombajn to taki opryskiwacz ma też inne zastosowanie bo samym powietrzem nadaje się idealnie do odkurzania kombajnu.
Strumień powietrza jest naprawdę dość duży.U nas na wiosce mają go wszyscy co posiadają kombajny.
Jednak najbardziej idealną maszyną jest pulsfog czyli zamgławiacz np:
http://www.allegro.p..._termiczny.html
Tylko że ten to jest stacjonarny dla tego kosztuje tyle .Ja za mój dałem coś koło 2000.
W 3-5 minut robi mgłe w pomieszczeniu że na 1m nic nie widać-zaletą jest to że preparat wejdzie wszędzie w najdrobniejsze zakamarki.

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:08

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe @Mariusz_b dokładnie o coś takiego mi chodzi tylko myślę nad OleoMac http://www.umietka.p...d_item,202.html Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad inną firmą http://www.e-kosiark...36261af873bb6a5 tylko muszę zebrać nieco informacji na ich temat.
Takie cudeńko poza dezynfekcją chlewni może posłużyć do dezynsekcji silosów i ostatecznie po zmianie zbiornika do pryskania drzewek. Poza tym tak silny strumień powietrza może być wykorzystany jak wspomniał przedmówca do czyszczenia kombajnu i "zamiatania" płyty przed koszem przyjęciowym zboża ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:36

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe Malowałem już nim pomieszczenia i dobrze sobie radzi z wapnem. Pryskam nim drzewka, krzewy i uprawy pod folią. Siłę ma wystarczającą, aby używać go do czyszczenia albo do zamiatania. Zbiornik jest ten sam do malowania i do pryskania. ;) Polecam takie urządzenie jest naprawdę wielofunkcyjne.