Zaloguj się, aby obserwować  
Kizo

Zamgławiacze, opryskiwacze spalinowe

Polecane posty

Kizo    7

Szukam opinii na temat zamgławiaczy do dezynfekcji, czy opłaca się coś takiego kupować jaką firmę brać pod uwagę itp.

Ja osobiście zastanawiam się nad kupnem takiego opryskiwacza spalinowego co stosuje się w sadownictwie ale również zalecane one są czasami do przeprowadzania dezynfekcji w szklarniach więc i do chlewni się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Ja myje i dezynfekuje Karcherem - ustawiasz % pobierania środka i myjesz albo dezynfekujesz pod ciśnieniem choć ta skala 0-5% chyba za dokładna nie jest.

Na wiosnę chcę kupić faske do dezynfekcji tez może być ale głównie o bielenie mi chodzi to chyba jedyny taki producent przez to ceny może sobie narzucać jakie chce, najtańszy model to koszt ponad 4tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja też myje karcherem ale mam teraz kłopot z malowanie bo popsuła mi sie maszynka do bielenia fakt wysłużyła się i myślałem nad kupnem takiego opryskiwacza jak Kizo ale dziś byłem w składnicy i chyba kupie nowy opryskiwacz a starego przerobie żeby bielic


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Do mycia to myjka wysokociśnieniowa a do bielenia czy dezynfekcji po każdym czyszczeniu boksu używam opryskiwacza spalinowego marki nie pamiętam coś francuskiego na M ale w tej maszynie mam ciągłe kłopoty z gaźnikiem zaś wydajność pracy jest znakomita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My dezynfekcję po białaczce także robiliśmy karcherem. W naszym przypadku to była najtańsza z możliwości ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
@Kizo, czy chodzi Ci o taki opryskiwacz link ?

 

Właśnie taki podobny mam moim zdaniem jest idealny do takich spraw .Co prawda nie stosowałem do dezynfekcji chlewni czy obory

bo takowych nie mam al stosuje do dezynfekcji i oprysków w szklarniach.

Jeśli masz kombajn to taki opryskiwacz ma też inne zastosowanie bo samym powietrzem nadaje się idealnie do odkurzania kombajnu.

Strumień powietrza jest naprawdę dość duży.U nas na wiosce mają go wszyscy co posiadają kombajny.

Jednak najbardziej idealną maszyną jest pulsfog czyli zamgławiacz np:

http://www.allegro.pl/item542424748_igeba_..._termiczny.html

Tylko że ten to jest stacjonarny dla tego kosztuje tyle .Ja za mój dałem coś koło 2000.

W 3-5 minut robi mgłe w pomieszczeniu że na 1m nic nie widać-zaletą jest to że preparat wejdzie wszędzie w najdrobniejsze zakamarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

@Mariusz_b dokładnie o coś takiego mi chodzi tylko myślę nad OleoMac http://www.umietka.pl/Atomizer_OleoMac_AM_...d_item,202.html Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad inną firmą http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=962&...36261af873bb6a5 tylko muszę zebrać nieco informacji na ich temat.

Takie cudeńko poza dezynfekcją chlewni może posłużyć do dezynsekcji silosów i ostatecznie po zmianie zbiornika do pryskania drzewek. Poza tym tak silny strumień powietrza może być wykorzystany jak wspomniał przedmówca do czyszczenia kombajnu i "zamiatania" płyty przed koszem przyjęciowym zboża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Malowałem już nim pomieszczenia i dobrze sobie radzi z wapnem. Pryskam nim drzewka, krzewy i uprawy pod folią. Siłę ma wystarczającą, aby używać go do czyszczenia albo do zamiatania. Zbiornik jest ten sam do malowania i do pryskania. ;) Polecam takie urządzenie jest naprawdę wielofunkcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj