Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wskaźnikami

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:21

Problem z wskaźnikami Koledzy mam Bizon Z 050 i nie działa mi żaden wskażnik ,ani od ciśnienila oleju ,ani ładowania,czy też temeratury wody.
Odkręciłem tą pokrywe z zegarami i do każdego zegara podłączony jest tylko przewód z odpowiednim czujnikiem.

Czy coś powinno być jeszcze podłączone i gdzie .Prosze o rade i pomoc.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wskaźnikami Dzisiaj, 01:05
  •  

#2 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:25

Problem z wskaźnikami Zobacz puszke bezpieczników wyczyść ja i pooglądaj wszystkie bezpieczniki a temat mogłeś umiesić w dziale elektryka

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:31

Problem z wskaźnikami Weź świece i poszukaj prądu.

#4 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:40

Problem z wskaźnikami I co to niby ma mu pomóc ??

Edytowany przez krolikNH, 28 styczeń 2009 - 15:26.

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:57

Problem z wskaźnikami Bo raczej niema wcale zasilania.

#6 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:02

Problem z wskaźnikami No to pisałem niech sprawdzi zasilanie od puszki bezpieczników sam miałem zaśniedziałą i nic nie pokazywało zacząłem ruszać bezpiecznikami i zaczął kontaktować ale kiedys popsuł mi sie amperomierz i musiałem wymienic cały zegar

Błędy!

Edytowany przez krolikNH, 28 styczeń 2009 - 15:28.

#7 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:30

Problem z wskaźnikami Wszystko pięknie tylko że Z050 ma 5 zegarów a nie jeden zespolony zasilanie jest doprowadzone tylko do amperomierza i licznika obrotów bębna, ciśnienie oleju, temperatura wody i oleju to zegary do których dochodzi tylko jeden przewód i jest w nim jakiś gaz, jak ucieknie nie działają... miałem tak u siebie ;) koszt takiego to ok. 90-100 zł za sztukę, co do reszty to mogą być bezpieczniki ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#8 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:35

Problem z wskaźnikami A nie dałoby sie wsadzić i podłączyc jeden ten duzy zegar jak w superze??Było by wygodniej

Edytowany przez krolikNH, 28 styczeń 2009 - 15:28.

#9 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:44

Problem z wskaźnikami Wszystko da rade zrobić ;) trzeba tylko wywalć stare zegary przerobić pulpit, w miejsca starych czujnikó z gazem trzeba wkrecić elektryczne dorobić do nici instalację elektryczną i wszystko działa ;) masę roboty i jednak sporo kosztu... i jak nawali np. amperomierz w zespolonym to musisz wymieniać cały za kilka stówek a pojedynczy to 40zł i jest drugi w starych Z050 niema np obrotonierza silnika
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#10 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:11

Problem z wskaźnikami No fakt troche szperania by z tym było ale jak sie ma czas,smykałke i zapał wszystko da sie zrobić ^_^ No ale koszt roche duży lepiej zrobić te stare jak są dobre albo kupić nowe inne np.dopasować od czegoś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:31

Problem z wskaźnikami Dopasowanie od czegoś innego to mam patent zastąpienia czujnika ciśnienia oleju ;) a robi się to tak: wyrzucasz stary zegar zakładasz manometr taki zwykły ciśnieniowy jakich to w gospodarstwie sporo. pod wyjście czujnika z bloku silnika montujesz długi zbrojony wąż ciśnieniowy min. 10atm (tak zachowawczn) wąż w peszlu (żeby sie nie przetarł) do zegara i wszystko pięknie działa i pomiar wiarygodny

#12 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:39

Problem z wskaźnikami No sam mam zrobione we wszystkich ciągnikach że przewód do licznika i pokazuje ile jest atm ale to poza tematem a można np.od temp założyć z ciągnika ale chyba przewód będzie za krótki

#13 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 23:12

Problem z wskaźnikami Od ciągnika zegar sie nie nada jeśli jest na sztywnym przewodzie nie da rady go przedłużyć ;) inna sprawa jak zastosujesz wskaźnik elektryczny wtedy przewody robisz jakiej długości chcesz ale w takim wypadku musisz montować zegar na 24V z osobówki sie nie nada ;) chyba żeby z jakiegos większego sprzętu star, jelcz czy cos w tym stylu wtedy niema żadnego problemu żeby założyci i napewno zadziała

#14 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 16:40

Problem z wskaźnikami Czyli jak dobrze zrozumiałem,te zegary: ciśnienie oleju,temperatura wody działają bez dodatkowego zasilania?

I jeżeli nie działają ,to jedyny ratunek to je wymienić?

#15 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 17:44

Problem z wskaźnikami Tak kolego dobrze zrozumiałeś jeśli masz trzy okrągłe zegary jeden od ciśnienia oleju i dwa kolejne od temp. wody i oleju to one niepotrzebują żadnego zasilania z instalacji elekt. jeśli nie działają to tylko i wyłącznie wymiana pomaga miałem tak w tym sezonie nie działały lub działały błędnie wymieniłem wszystkie i teraz odczyty są poprawne koszt jednego to jak jak pisałem 90-100zł ja płaciłem

#16 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:21

Problem z wskaźnikami Ale są normalnie dostępne w sklepie te wskażniki?

#17 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:12

Problem z wskaźnikami Hm.... z tą dostępnością to różnie u nas na 6 sklepów w okolicy do 15km te wskaźniki Dostałem tylko w jednym kompleksowo zaopatrzonym sklepie czesto maja tam części które ciężko spotkać w innych sklepach np. niektóre elementy bizona użyte tylko w ZO50 sklep jest w płocku, wpisz w wyszukiwarkę moze znajdziesz sklepy które maja takie wskaźniki, mogły być uzywane w innych maszynach

#18 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:21

Problem z wskaźnikami Chyba jeszcze takie wskaźniki występują w lokomotywach spalinowych.
zetor5211 c 360 ZT303D

#19 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:45

Problem z wskaźnikami W lokomotywach spalinowych a bardzo prawdopodobne ;) bo sam zegar jest dość uniwersalny pewnie nie tylko w bizona go pakowali widziałem takie w sprężarkach przemysłowych. najważniejsze to żeby miał odpowiednio długi przewód tak żeby z konsoli wystarczył do miejsca docelowego przy silniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hibertusik

hibertusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 19:55

Problem z wskaźnikami Witam temat trochę stary ale go odświeżę,miałem taki sam problem ze wskażnikami.Poradziłem sobie wten sposób że podjechałem do bazy PKS-u do elektryków i zakupiłem u nich używane skażniki od autobusów autosan ,to jest ten sam silnik (wskażniki i czujniki-temp. oleju,wody,ciśnienia).Teraz mam działające
przyżady ,to było kilka lat temu płaciłem po 20 zł.Myślę że komuś się ta informacja przyda.
Pozdrawiam.