Kuki19

Czy "świńską" klatkę trzeba rejestrować?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuki19    2

Przeglądam galerię i aż sie zatrwożyłem, że świńska klatka też musi być rejestrowana? więc czy to nadgorliwość właściciela czy to jest taki obowiązek?

http://www.agrofoto.pl/forum/Dwukolka-image66162.html

zawsze myślałem ze rejestrwacja obowiązuje większe przyczepy żeby było OC w razie wypadku ale że małe klatki? czy te klatki to nie podpadają pod maszyny rolnicze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Raczej to nadgorliwość bo wątpię żeby to był jakiś wymóg ale nie jestem pewien Ja sam posiadam też przyczepkę do przewozu świnek tylko znacznie większą chyba nawet dwukrotnie i nie jest zarejestrowana ;) ważne aby posiadała sprawne światła i to powinno wystarczyć ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Pewien nie jestem i sam się zastanawiam ;) sąsiad posiada lawetę do przewozu bel z Pronaru i jej nie rejestrował bo mu u dilera powiedzieli że to pojazd rolniczy i nie ma takiego wymogu ciekawe czy to prawda

Znowu jak by było trzeba rejestrować każdy pojazd rolniczy to rozrzutnik obornika też powinien być zarejestrowany ???

U nas policja nigdy nie czepiała się o takie rzeczy o światła to i owszem bo to podstawa poruszania się po drogach publicznych


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jest tak że jak jest oświetlenie trójkąt itd to policja nie czepia się takich wynalazków, ale to jest tylko tyle że nie dostaniesz mandatu, moze stronami policja jest bardziej restrykcyjna bo wedłóg przepisów żadne "wynalazki" jak konne fury przerabiane na przyczepy i inne sam-y nie mają prawa jeździć po dorgach publicznych i w razie jakiegoś wypadku mogą być duże problemy a jak jeszcze bedzie wypadek śmiertelny to można dostać zarzuty od prokuratora, już nie chodzi o samą rejststrację co o ważne oc,

ps1. jak wygląda procedura rejestracji takiej przyczepki czy tak samo jak przyczepki samochodowej? tzn jakis projekt na artce z wymiarami i rachunek za koła i haka?

ps.2 czy przyczepkę samochodową można ciągać ciagnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy większość klatek nie ma oświetlenia i nie są rejestrowane jakoś do tej pory nie słyszałem żeby kogoś policja ukarała a jak już mają oświetlenie to nie sprawne już tyle lat jeździ się klatką nie zarejestrowaną bez świateł trójkąt ostrzegawczy może dwa razy był założony i policja nic nie zrobiła a zatrzymała dwa razy jak się wracało ze skupu ale wtedy była akcja trzeźwość i tylko każdy dmuchał w alkomat więc pewnie uwagi an klatkę nie zwracali.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Pojazdu rolniczego nie trzeba rejestrować, natomiast jeśli np: wózek do świń wykorzystamy do przywozu węgla to musi być zarejestrowany, lub beczkę do gnojowicy do wożenia ścieków. W dużej mierze to też zależy od policjanta z którym mamy do czynienia bo każdy policjant inaczej definiuje pojazd rolniczy. Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś były też takie problemy z samochodami ciężarowymi które były własnością rolników i były wykorzystywane w celach rolniczych nie musiały posiadać tachografu i każdy policjant inaczej definiował czy pojazd jest wykorzystywany rolniczo czy nie. Ale takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce :angry: ;)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

U nas kiedyś był taki przypadek że policjant chciał zestaw: zetor 7745 + wózek do przewozu trzody (z 15 szt) pakować na lawete... własnie dlatego ze nie był ów wózek zarejestrowany ;) . Trzymał właściciela ponad 1,5 h i chyba do końca nie był pewny swego zdania, skończyło sie tak że nie zapakowali go na lawete a gospodarz dostał mandat za jak to policjant określił "niewłaściwy sworzeń łaczący ciągnik z przyczepą" ...


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pojazdu rolniczego nie trzeba rejestrować, natomiast jeśli np: wózek do świń wykorzystamy do przywozu węgla to musi być zarejestrowany, lub beczkę do gnojowicy do wożenia ścieków. W dużej mierze to też zależy od policjanta z którym mamy do czynienia bo każdy policjant inaczej definiuje pojazd rolniczy.

ha ha 15 kabanów to już konkretny ten wózek musiał być i masa całkowita pewnie ze 3t

Troche tu motacie bo albo coś jest maszyną rolniczą albo nie a nie zależnie do przeznaczenia! Klatka jako tako jest pojazdem transportowym i jak musi być rejestrowana żeby wozić kabana tak samo musi być zarejestrowana żeby wozić węgiel, ale beczka zawsze będzie maszyną rolniczą i nieważne czy będzie wozić gnojówkę czy wodę czy ścieki chociaż ze ściekami to już inny paragraf by był ;)

Ps z tego co napisałeś to mój misterny plan sie zawalił bo myślałem żeby wozić co tzreba drogami publicznymi na rozrzutniku i nie robić prawo jazdy kat. T a z tego co napisałeś wynikało by że gdy wiozę gnój na pole to wszystko jest OK, ale jakbym na tym samym rozrzutniku wiózł sztuczne nawozy z magazynu to już d*pa zimna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

To zależy od policjanta który Cię złapie, w końcu musisz jakoś przywieść ten nawóz. Polskie prawo w zakresie poruszania się maszyn rolniczych po drogach publicznych jest niedopracowane, więc dużo zależy od rozumienia prawa przez policjanta z którym masz do czynienia.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czyli co, kupie sobie np. taką przyczepke http://www.allegro.pl/item532024712_przycz...kmann_alum.html i nie musze jej rejestrować bo będe wykorzystywał ją "rolniczo" do przewozu zwierząt? Na czym polega podział na przyczepki rolnicze i nierolnicze? Od zastosowania podanego "na słowo"? ;)

 

Przyczepę do bydła mam zarejestrowaną i ubezpieczoną (to są prawie żadne koszta!) -> jak mi dziadostwo w czasie jazdy nie daj Boże rozwali coś komuś to nie widzi mi sie płacić za to z własnej kieszeni, bo pół biedy jak trafi w dużego fiata, gorzej jak w nówke merca es klase, o ludziach nie wspomne... Dochodzi jeszcze problem jak potraktuje to policja w przypadku ew. kolizji czy kontroli. Za niezarejestrowane pojazdy, a w dodatku nieubezpieczone są horrendalne kary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a tak wogóle to w takich sytuacjach zabierają na lawete samą przyczepę czy temu Twojemu znajomemu od 7745 chcieli zabrać tą 2kółkę razem z ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje i poda jakiś link do ustawy, czy rozporządzenia, które to reguluje. Kiedyś w Top agrar było coś o rejestrowaniu pojazdów rolniczych, jak znajde, to napisze, bo temat mnie zaciekawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he, to przerobie mniejszą klatkę na podnośnik do ciągnika, no chyba takiej zawieszanej na ciągniku to już na bank nie muszę rejestrować ani pewnie nwet oświetlenia własnego nie będzie potrzebowała he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Mieszam w kujawsko-pomorskim i tutaj takie kołówki muszą być rejestrowane, a moja mama jest z okolic siedlec i tam nie ma takiego obowiązku i nikt tego nie robi, taki paradoks jeden kraj jedne przepisy a interpretacja inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Ferdek07 dokładnie to nie wiem czy zestaw czy tylko wozek( pozostaje pytanie co z jego zawartościa ;) ).

A rozmawiacie tu tez o rozrzutnikach:

pojechał ojciec po młóto z browaru, jako 1 była normanla przyczepa 3,5t a jako 2 był rozrzutnik a z tyłu miał założoną burtę... jechali za nim policjanci no i podejrzane było to ze był bez rejstracji, wiec na pobocze i zaczęli go "trzepac". Ojciec miał wypisanych pare punktów z kodeksu drogowego dotyczace własnie rozrzutnika. Policjant chwycił za telefon dzwoni na komende i pyta czy załatwia mu lawete na którą sie zmieści ciągnik+ 2 przyczepy ;) - czyli chciał pakować wszystko. Wtedy do akcjii wkroczył ojciec i rzucił mu paroma punktami z kodeksu, a ze policjant niezabardzo był zorientowany w sprawie to odpuścił lawete i szukał dalej żeby nie było że zatrzymali go za nic. No i znalazł niepodpiete hamulce z rozrzutnika do przyczepy :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

U mnie dużo osób ma tzw.dwukołowki i wozi nimi byle co poprzez świnki i drzewo,węgiel ikt nie ma zarejestrowanej wszyscy mają sparawne światełka trójkąt i żaden policjant sie nie doczepił sam mam też dwukółowke pakowalo sie do niej dwa byki zawierało porządnie światełka i 20 kilosów na spend i nikt nas nie zatrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jackassiu ale w końcu wyszło na to że rozrzutnik nawet jak wozi inne substancje niż gówna nie musi być rejestrowany? ;)

Coś mi się wyadaje że w więksozści polica tak bardziej straszy tą lawetą niż wzywa, ale jak już kogoś zapakują na tą lawete to co potem? koszt lawety to 2-4 tyś zł a co dalej z nierejestrowaną przyczepą się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Ferdek07 Nie tyle chodziło o rejestracje co o ubezpieczenie... Myśle że gdyby ten rozrzutnik miał OC opłacone nie było by całej tej szopki ;)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u nas przy dwokolkach nie montuje sie swiatel ani przy wozach raz policjant zatrzymal tate ale on powiedzial ze nie ma swiatel bo woz jest niski i swiatla widac od ciagnika no to mu nic nie zrobili no i tak sie jezdzi ;) a nie bylo przypadku zeby policjant chcial zabrac komus przyczepke z ciagnikiem na lawete ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tylko co tam wiozłeś na tym wozie? bo jest taka nieformalna umowa że w żniwa i z płodami rolnymi czy to z belami czy ze zbożem jak z pola chłop wiezie to się nie czepiają, ale jak już wieziesz węgiel czy nawozy to zaraz sie dowalą.

ps. ponawiam pytanie czy klatka na bydło zawieszana na tuz ciągnika nie podlegała by żadnym obijekcją policji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Teoretycznie nie powinna... ale jak na bydło ;) ale to jest znowu maszyna zawieszana, a inne zawieszane tez nie podlegają rejestracjii a ubezpieczone są razem z traktorem. Moze Ci sie trafić jakiś młody chcący awansować przemądrzały policjant, który bedzie kombinował z dopuszczalnymi naciskami na tylną oś czy coś innego.... Oni są nie przewidywalni ;) Widzisz dużo zależy od regionu. Np teraz od jednych wymagaja rejestracjii taki wózków a od 2 nie :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj