Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:29

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe Witam!
Będę zmuszony do wymiany mojego 30sto letniego gównomiota nie iwem jeszcze czy w tym czy w następnym sezonie, al trzeba będzie coś zmienić i już wielokrotnie był poruszany ten wątek w innych tematach ale jaka jest tak naprawde ładowność poszczególnych modeli mniejszych rozrzutników bo przeliczając podłogę razy burty różne cuda wychodzą i tak np. warfama oferuje od 3,5 do 6 t rorzutniki takiej samej długości i tak n 218 ma tylko 20 cm szerszą skrzynię niż 3,5t a 4,5t 10cm wyższe burty, Brzeg w tytan 7 zastosował burty 90cm wysokie (dlatego nie podoba mi się bo raczej na "ręczny" zarzut się nie nada) mój faworyt to cynkomet 3,5t bo ma skrzynię 3,9m długą i cena 17,5 tyś, ktoś już pisał że tytan 7 ma większą pojemność niz warfama n 218, a może jakieś inne mdele?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 26 styczeń 2009 - 23:04

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe Jak na moje oko, ładowności podawane przez producenta, to bardziej określają wytrzymałośc osi i całego podwozia. I chyba tak należy to rozumiec. Pełna skrzynia obornika w jednym przypadku będzie ważyła 1,5 a w innym 4,5 tony, wszytko zależy od tego jaki to jest obornik. Podobnie jest z przyczepami, na popularnego Sanoka (który ma w dowodzie 3,5 tony) jeśli wsypiesz mokrej ziemi - będziesz miał pewnie 5 albo 6 ton. Przyczepa raczej wytrzyma, oś też powinna. Ale na drogę tak wyjechac nie możesz, bo pojazd jest przeładowany. Jak chcesz kupic rozrzutnik, to nie patrz na wymiary skrzyni, tylko na wykonanie, cenę i ewentualnie na ogólne gabaryty rozrzutnika - tak żeby Twój ciągnik dał radę to na polu uciągnąc i tyle. Liczenie objętości skrzyni to chyba strata czasu - bo nic z tego nie wywnioskujesz pożytecznego. Przy dużych ciężarach szczególnie ważna jest odpowiednio masywna rama (dla stali, uplastycznienie przekroju = utrata nośności).

Jak sam napisałeś, Warfama oferuje rozrzutniki od 3,5 do 6 ton o tej samej długości skrzyni, ale pewnie rodzaj osi i wielkośc koła jest inna w każdym modelu, (bo nominalnie przystosowana jest do większych obciążeń).

P.S. Ferdek, popraw w tytule tematu wyraz "użytkowe"
pozdrawiam
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#3 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 26 styczeń 2009 - 23:10

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe jarekw@ ma racje nie patrz na ladownos tylko na wykonanie ramy i szukaj odpowiedniej do swojego ciagnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 06:41

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe Co powiecie o tym cynkomecie 3,5t? podoba mi się że zaczep i rama też są ocynkowane bo to dobrze rokuje na przyszłość, co do masywności to lepiej zwracaćuwagę na jakość bo mój stary rozrzutnik z delikatniejszą ramą wytrzymał dużo dłużej niż znajomego masywniejszy i młodszy który poprostu zgniła rama, a czy cynkomet ma lepsze wykonanie od warfamy?

#5 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 06:58

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe a ja bym proponował używkę z zachodu. jak zapewne niektórzy wiedzą sam takowy kupiłem i nie żałuję http://www.agrofoto....image41963.html wykonanie nie to co w polskich. blacha 4mm na burtach i podłodze, rama kratownicowa . solidne łańcuchy i listwy przenośnika. ładuję na niego przysłowiowe "ile wlezie" i jak do tej pory nie było żadnej awarii. niedawno gość który mi go sprzedał miał za 7000 zł. lux maszynę z dyszlem na resorze i w stanie lepszym niż mój.wydac 17 tys na polski -zastanowiłbym się czy to dobra inwestycja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:32

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe ja też bym sie zastanowił... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!