jacentop

john deere 6120m czy steyr 4120

Polecane posty

jacentop    1

Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xbitekx    0

o johnach słyszałem dobre opinie (jak sie go szanuje ) ciagnik-super paliwo ok . Steyer 4120 tez super ale jest podobno klonem case 150 bo w koncu z jednej fabryki .I jeden i drugi wybór jest super  :) do tura też się sprawdzają  :)  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

eee chyba to podobne jest wszystko. kwestia gustu. jeden i drugi jest ok. zworc uwagę na udźwig podnośnika, pojezdzij i zobacz która przekładnia ci lepiej leży bo wyposażenie to tu i tu mozesz mieć bardzo podobne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Czy chodzi Ci o nowego steyr'a profi?
Jeśli chodzi o niego, to jaką skrzynię byś wolał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jd to jedna z najlepszych maszyn jakie są ma rynku, osobiście posiadam jd seria r i mogę ją bardzo polecić, nie mam porównania do steyera ale myślę że jd by wyszedł lepiej pod każdym wzgledem, tzn prawie pod każdym bo cena jest chyba na nie korzyść zielonego. jd mocna, ciężka maszyna, musi pracować ze 100% obciążeniem, spali swoje i zrobi swoje. zapraszam do mnie do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Co do John deere nie miałem racji, ponieważ ten model posiada 4 cylindry(pomyliłem się z wyższymi modelami Seri M)
Natomiast steyr ma 4 cylindry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jak jest ze spalaniem 6120M w lżejszych pracach typu kosiarka zgrabiarka i prasa belująca?? Spali w takich pracach wiecej od CNH?

 

Dealer zachwala skrzynie powerQuad Plus 16/16 ze duzo wytrzymalsza od skrzyni Electro Command 16/16 w CNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Ja wybrałem Johna 6120m. Wszystko sie okaże jak przyjedzie zacznę go użytkować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Szkoda kasy na R'ke, chyba że potrzebujesz przekładnię bezstopniową, lepiej za tę różnicę w cenie lepiej doposażyć M'ke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

maxler jaką cenę wynegocjowałeś i z jakim wyposażeniem? Sam zastanawiam się nad tym modelem tylko w wersji R.

Ostatecznie 264 tys netto wyszło.

Skrzynia AutoQuad Plus 24x24 eco shift, Amortyzacja przedniej osi, Amortyzacja kabiny, TUZ i WOM przedni, pompa 114 l, koła 540x600, poszerzenie tylnych blotnikow,pneumatyka 2 obiegowa,hamulce Powerfill,3 mechaniczne zawory SCV200,stabilizatory ciegiel bocznych,pakiet oświetlenia Premium,wyłącznik akumulatora,sterowanie zewnętrzne WOM. To tak z opcji dodatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

dzieki ;) ja dostałem oferte na Mke za 256 netto z takim samym wyposażeniem oprócz przedniego WOMu i amortyzacja kabiny mechaniczna (w Mce chyba tylko taka dostępna) cena bez negocjacji. Za Rke 289 netto z takim samym wyposażeniem i zastanawiam się ile można utargować.

 

Edytowano przez Camel_2159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

dzieki ;) ja dostałem oferte na Mke za 256 netto z takim samym wyposażeniem oprócz przedniego WOMu i amortyzacja kabiny mechaniczna (w Mce chyba tylko taka dostępna) cena bez negocjacji. Za Rke 289 netto z takim samym wyposażeniem i zastanawiam się ile można utargować.

Cena TUZa i WOMu SAUTERA to 18tys netto, mechaniczna amortyzacja kabiny 3.5tys netto.Więc 256tys+18tys+3.5tys= 277,5 tys netto. Dość wysoka cena . Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

No właśnie zdawało mi się że pisałeś o cenie samego WOMu za 18 tys, więc się trochę przestraszyłem, Jeszcze raz 256 tyś to cena z amortyzacja kabiny mechaniczną + TUZ bez WOMu. Sam TUZ kosztuje coś ponad 10 tyś więc WOM pewnie coś koło 8 tyś. reasumując 256 + 8 = 264 tys więc tyle samo ile ty po negocjacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

witam, jakie ma spalanie 6120 w lżejszych pracach? Czy warto brać takiego na oponach z tyłu 520*38?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

U mnie jak testowałem , to podczas siania ( siewnik vaderstad spirit 300) łącznie z wszystkimi przejazdami na pola jak i przyjazdem do mnie spalił 11l/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy mieliście jakieś kłopoty przez dpf, ile zużywa adblu? Jak zachowuje się adblu w zimę np -15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Testowałem go tylko przez jeden dzień, dlatego trudno powiedzieć czy ma jakieś problemy z dpf-em. U mnie nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam stoję przed ciężkim wyborem ciągnika na 45 hektary . Jest to John Deere 6120M i Claas Arion 440 . Będzie to maszyna główna która będzie pracowała w :

1. Zestaw uprawowo-siewny Agro-Masz 3m + wał cambella

2. Pług unia ibis L

Wyposażenie John :

1.Tls

2. 3 pary wyjść

3. tuz + balast betonowy

4. pompa 114

Wyposażenie Claasa :

1. miękka oś proactiv

2. 4 pary wyjść

3. tuz

  ( Ciągniki są w tej samej cenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj