Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawno nie koszone łaki

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xbitekx

xbitekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 20:00

Dawno nie koszone łaki

Witam wszystkich !

Jestem tu nowy i nwm czy trafiłem dobrze.Otóż mam takie pytanie.Mamy łaki (niedaleko od domu)które,niestety koszone były z 15 lat temu.Jest obecnie tam ugór dużo traw zgniłych i żółtych,trawa sięga z 1,5 m  po prostu ugór :).Jeśli chce doprowadzić do porzadku(chciałbym przeznaczyć na trawe i sianokiszonke bykom) to musze to skosić rotacyjna jak najniżej i spalic i bedzie ok  :unsure: ? czy wogóle nadaje sie ona na łake czy lepiej dac sobie spokój czy od sąsiadów  wziąć w dzierżawe ?Dzięki wielkie za odpowiedz :)  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawno nie koszone łaki Dzisiaj, 23:05
  •  

#2 Share zetor22

zetor22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 20:09

Dawno nie koszone łaki Ja bym odradził wypalanie. Jeśli chcesz mieć dobrej jakości pasze najlepiej byłoby talerzówka pociąć i zaorać. I od nowa posiać trawe. :)

#3 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 20:27

Dawno nie koszone łaki nie pal! tak jak kolega mówi 2 razy talerzowka potem poczekaj aż się za zieleni i spryskaj glifosatem daj około 6 litrów na ha poczekaj miesiąc i znowu talerzowka albo jak się da to zaorz i posiej od nowa. nie ma lepszego sposobu przy całkowitej rekultywacji. pozdrawiam

#4 Share startom

startom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 15:15

Dawno nie koszone łaki

A ja ci doradze sposob ktory u mnie zadzialal - jesli masz zwierzeta(krowy, byki, kozy, owce - lub mozliwosc wyporzyczenia) - jest tani i niezle dziala:

1)kup pastuch , drut, paliki

2) ustaw pastucha, dzielac obszar na male kwatery

3)wpusc zwierzeta - przetrzymaj je na kazej kwaterze do momentu calkowitego stratowania istniejacej darni

4) przeprowadz operacje z punktu 3 na calym obszarze

5)czekaj na wiosne - ok maja calosc zostanie pieknie zdekomponowana przez zycie glebowe  - 15 lat nie koszone  i orane - pole marzenie

6)wyrownaj pole - brona, walec

7) wysiej nasiona

8)czekaj :D

9) laka gotowa na pierwszy pokos

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3029 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 15:58

Dawno nie koszone łaki

Zależy jaj duże chwasty i jaki masz sprzęt. Jak duże to i wysokie, najlepiej byłby kosiarka bijakową  potraktować i talerzować następnie roundup/glifosat . Następnie orka jeśli posiadasz bronę aktywna to po orce można zastosować wszytko nam się przemieli i wyrówna następnie siew trawy i wałowanie. Łąka jak marzenie będzei.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#6 Share xbitekx

xbitekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 styczeń 2017 - 11:48

Dawno nie koszone łaki

ok ale kosiarka rotacyjna, potem bym zebral wszystko w jedno miejsce i spalił?dało by rade bo sąsiad zrobił i wypalil w miejscu i jest ładna trawka tylko troche minęlo nim urosła bo u mnie z talerzowka będzie problem chyba ze od kogos pozycze dzieki za odp

#7 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 styczeń 2017 - 21:44

Dawno nie koszone łaki Miałem podobny problem. W kwietniu scialem cała łąkę, zgrabilem na walki, zebrałem, wywiozlem. Posialem nawozu i łąka gotowa niskim kosztem. Fakt, w pierwszym pokosie było trochę tej suchej starej trawy, ale drugi to już piękne siano jest. W tym roku robię podobnie z kolejnym kawałkiem starej łąki.

Edytowany przez beQ, 01 styczeń 2017 - 21:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3029 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 19:41

Dawno nie koszone łaki

Nie powiesz nam że to jest dobra łąka.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#9 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 11:22

Dawno nie koszone łaki Do idealnej łąki trochę jej brakuje - to fakt, ale biorąc pod uwagę to że nic za to nie płacę to jestem z niej zadowolony. Miejscami trawa urosła do pasa.
Oczywiście ze mógłbym to potraktować talerzowka, zaorac, doprowadzić do kultury i zasiać, ale nie widzę takiej potrzeby. Tym bardziej że często tam dziki niszczą trawy. Jedynym jej minusem jest to że jest dosyć nie równa.

#10 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3029 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 11:33

Dawno nie koszone łaki

Jakość trawy zapewne też pozostawia do życzenia. Każdy robi jak mu pasuje i odpowiada.

#11 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 18:58

Dawno nie koszone łaki Szczerze? Zależy który kawałek, bo na niektórych trawa jest naprawdę ładna. Jest za darmo więc nie narzekam, tym bardziej że bydło wcina siano bez problemu, a ma go do oporu.

#12 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 19:28

Dawno nie koszone łaki

Skoro trawa dorasta tam do 1,5 metra to zrób tak ja zrobiłem w zeszłym roku, 20 lat niekoszone łąki zbombardowane co roku przez dziki wczesna wiosna jak tylko dało się wjechać wyciąłem wszystko ciężka kosiarka bijakowa ,zrobiło się równiutko jak na lotnisku W czerwcu zakosiłem i zebrałem super sianko a potem wpuściłem krowy i po robocie Teraz na wiosnę znowu wpadnę z bijakowa wyrównam i po pierwszym pokosie  pastwisko do zimy Najtaniej i najprędzej Żadne talerzówki bronowania bo tylko kłopotu się narobi 

#13 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 22:21

Dawno nie koszone łaki Jeśli napisałeś to do mnie doberzyna to raczej nie skorzystam bo po 1) nie mam bijakowej :( po 2) mam same opasy które trzymam luzem i nie wyobrażam sobie nawet grodzic tych łąk po 3) jestem zadowolony z tego co tam mam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share podlasiak89

podlasiak89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 20:18

Dawno nie koszone łaki Ja w tym roku tez takie laki zaczelem uprawiac i myslalem na talerzowabiem itp ale jaj wyobrazacie sobiw talerzowanie 1.5m trawy? Palenie kilku ha siana to niezly pozar.. Masz kosiarke bebnowa ?maly bieg i kosic co zbierzessz na podscial . a na drugi pokos ten posusz sie rozlozy i bedziesz mial dobre siano;)