Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 22:03

[5 ha] Jaki kombajn? mi tez właśnie aura pomogła zadecydowac o zakupie który juz najbliższym czasie zrealizuje. Podobnie jak ja zastanówsiekoleho o volvo s830 , oraz mf 187 , mf 186. Mogłby moze ktos porównać te modele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 19:33
  •  

#162 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja i zwierzęta ;)

Napisany 07 listopad 2010 - 17:27

[5 ha] Jaki kombajn? Polecam maszyny z seri mf. Nie bierzcie 186 bo ma słabszy silnik (w sieczkarni nie będzie dawał rady) i ma gorsze rozwiązania niż 187 (ma wzmacniany silnik). Szczeże to bym polecał odłożyć troche i kupić przynajmniej 206 bo posiada wspomaganie które naprawde sporo pomaga. Sam posiadam 307 i szczeże go polecam bo mało awaryjny a części się spokojnie dostanie. Co do volvo to znajomy ma 830 i mu sie psuje (niewiem może na taki egzemplarz trafił). Jeszcze znajomy posiada classa consula i Internationala i classa tłucze na zarobki a internationala trzyma bo bardzo dobrze młuci i czyści.
Ja polecam MF(najlepiej powyżej 206) i international. :lol:

#163 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:03

[5 ha] Jaki kombajn? a miałbys moze porównanie opisanych przez ciebie modeli jesli chodzi o wydajność?

#164 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:35

[5 ha] Jaki kombajn? oj z tym będzie ciężko bo to zależy od plonów z ha i mam go dopiero 1 rok :)
Ale MF 186 187 206 mają 3 wytrząsacze, 307 4 , a 487 506 mają 5 wytrząsaczy.
Jeśli zależy ci na cięciu sieczkarnią to polecam heder 2.5 cięcia( cały ma 3m) ponieważ silnik w nich zamontowany spokojnie sobie radzi a przy hederze 3.6m może mieć ciężej. Bardzo szybko zapiernicza i pięknie czyści, a co najlepsze jest prosty w obsłudze. ;)

#165 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:32

[5 ha] Jaki kombajn? a mogłbyś coś wiecej powiedziec o volvo 830?

#166 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 17:43

[5 ha] Jaki kombajn? Znajomemu poszła głowica i woda się do oleju dostawała. Sypie ziarnem aż zielono na polach.
Niewiem czy na taki model trafił ale już go ma 2 sezon i stoi codziennie. Z częściami niewiem jak jest. Też myślałem kupić na początku volvo ale trafił się bdb MF. Jak masz brać jakiś kombajn to bierz z niemiec. W skandynawi i w innych krajach kombajny sa wytłuczone, a w niemcach trafisz na coś zadbanego. Od polaka to wiesz już są robione przeróbki i ,,udoskonalenia`` dlatego jak coś to z niemiec. ;)

#167 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:06

[5 ha] Jaki kombajn? kurcze a słyszalem ze to własnie z niemiec sa bardzo wytłuczone a ze skandynawii mniej.

#168 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:11

[5 ha] Jaki kombajn? A to zależy jak trafisz bo kupisz z niemiec złoma i kupić z skandynawi dobrego. Najlepiej gdybyś sam sprowadził z niemiec albo jak byś kupił od handlerza prosto jak przyjedzie bo puźniej to już jest kombinowane.

#169 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:14

[5 ha] Jaki kombajn? U Niemca są bardzo dobre, tam pasek ma ryskę czy co to już DO WYMIANY (Exchange)
Kiedyś kosiłem u nich kilka lat na usługach. Wiem co mówię.

U niemca nie ma popsutego, na bieżąco wymienia i to na oryginalne części.
Niemiec ma najlepiej zadbane.

#170 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:33

[5 ha] Jaki kombajn? a orientujecie sie może jakwygląda handel uzywanymi kombajnami zbozowymi w niemczech? tzn. gdzie i jak szukać ? bo mozna jezdzić pewnie po wioskach i wypytywać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:46

[5 ha] Jaki kombajn? Najlepiej gdybyś trafił na wsi bo w ogłoszeniach to cały czas siedzą handlerze i co lepsze to po chwili niema ;)

#172 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 listopad 2010 - 18:49

[5 ha] Jaki kombajn? Na 5ha nie radzę kupować swojej maszyny. Za 15 tyś bedziesz z 10 lat mógł najmować. Sąsiad kupił volvo za 12 chyba i jak do tej poy - 3 sezony dołożył ze 2 razy więcej niż jakby najmował a ma chyba 7ha.
Jeśli koniecznie chcesz kupować to wydaj 50-80 tyś kup porządny i rób w usługach. Kupiłem 3 lata temu Claas Dominator78s za 72tyś z 1989r i już go odrobiłem, a swojego mam około 30ha do koszenia i koło 60ha na zarobkach robię. W tym roku miałem trochę remontów - 3 łożyska i koło pasowe od śłimaka zbożowego - koszt ok 300zł, pasy i nożyki za ok 500zł.
Ps odnośnie sąsiada: pierwszego dnia jak wyjechał jadąc na pole podajnik pochyły oderwał się mu od kombajnu

#173 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:55

[5 ha] Jaki kombajn? ale gospodarstwo rolne nie jest moim jedynym żródłem utzymania a tylko dodatkowym. a potrzebuje mały kombajn zeby kosic kiedy chce i nie chciałbym miec juz więcej problemu z zaplanowaniem urlopu w pracy na koszenie tak jak dotychczas.

#174 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:58

[5 ha] Jaki kombajn? @Syty pewnie twój sąsiad trafił na naprawde rozwalony egzemplarz. ;) Ja mam 5ha i kupiliśmy i nie narzekam. :D

#175 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:06

[5 ha] Jaki kombajn? konrad2277 a gdzie kupiliście swoj kombajn?

#176 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:17

[5 ha] Jaki kombajn? Handlerz z Włoszczowy. Ceni sobie za sprzęty ale najczęściej ma w BDB stanie. Nasz przyjechał w czwartek,a w poniedziałek stał na podwórku :D Z niemiec . Najlepiej gdybyś kupił na niemcach ale u mnie niemiał kto jechać ( nikt nie zna zbytnio języka) ;)

#177 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:29

[5 ha] Jaki kombajn? Najlepiej znajdź sobie taki kombajn na agriaffaires.pl, a jak tam będziesz już u naszych sąsiadów to znajdź jakąś gazetę o rolnictwie w kiosku i tam dużo osób się ogłasza że sprzedaje; to możesz tam poszukać. Ale to trzeba tam przynajmniej tydzień pojeździć po Niemcach i się porozglądać.

Musisz znać język żeby z nimi porozmawiać. Zastanów się czy nie lepiej kupić od handlarza w Polsce, który sprowadza niemieckie maszyny do nas.

#178 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 10:20

[5 ha] Jaki kombajn? wielkie dzieki. a jak jest z dostepnościa części do mf?

#179 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:29

[5 ha] Jaki kombajn? W moim Polsce masz trudno dostępne części jak i serwis:
Serwisantami Massey Fergusson są:

MIHG Polska Sp. z o.o.
74-200 Pyrzyce

KORBANEK SP Z.O.O.
TARNOWO PODGÓRNE,

A części są przynajmniej w moim rejonie trudno dostępne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:51

[5 ha] Jaki kombajn? to troche kiepsko, a wie ktoś może o dostępnosci części do mf na terenie woj. lubelskiego?