c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Matey    895

No nie wiem, gdzie sprzedają dobre bizony za śmieszne pieniądze, chyba nie w Polsce. Generalnie chodzi o to czy pod spodem nie jest dziurawy, czy podajniki nie są dziurawe, co spawane, ślimak na hederze, ogólnie takie elementy które się zużywają, na tej podstawie można dużo powiedziec o kombajnie. Oczywiście wszystko da sie zrobic, tylko pytanie ile tego jest do zrobienia w danym kombajnie i ile to wszystko wyniesie.

 

A tak z ciekawości, skoro Twój bizon jest w bdb stanie jak sam piszesz, to powiedz mi ile byś za niego cenił?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nie zamierzam brać się za Bizony a w szczegulności te stare a na nowe nie ma kasy. więcej naprawiania niż jazdy;) bez obrazy dla posiadaczy u których maszyny są zadbane;)

Myślę nad mniejszym ale żeby chodził po polu a nie ja koło niego;)

Czy może ktoś mi jeszcze coś powiedzieć na temat massey ferguson??

 

 

Kolego jak chcesz kombajn do takiej kasy to ja bym wzial bizona nie popelnij mojego bledu mam jd 430 niby nie taki awaryjny ale zawsze jest cos do roboty a w takim wypadku wole tanie polskie czesci kupowac niz 4 krotnie drozsze zagraniczne i to tez nie wiadomo jakiej jakosci np. pasy jezdne w ciagu 2 sezonow polecialy koszt okolo 1000 zl do bizona bys kupil 4 i jeszcze cos zostanie.

I w dodatku niby kurier w dzien przywieze ale to juz dzien nerwow stresu itd.

 

Przyklady bizonow:

http://www.allegro.p...bizon_z_56.html

http://www.allegro.p..._podlaskie.html

 

Na lakier nie patrz pomalowac to koszt okolo 800 zl

Zeby tylko podzespoly smigaly nie popekany itd.

Wkoncu za te 15 k swiata nie zwojujesz.

 

Oczywiscie opcja w tej cenie to jeszcze forszaj awaryjnosc na poziomie Bizona czesci tez w cenie bizonowskich.

 

Np. http://www.allegro.pl/item904468282_kombajny_fortshnitt_512.html

 

I to nie wiem czy nawet nie lepszym rozwiazaniem niz bizon :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

matey .

posluchaj ja mialem na mysli dobry sprany kombajn a nie jakis zgnity zlom .

 

jesli chodzi o mojego bizona to ma praktycznie wszystko nowe :

- podsiewacz

-wytrzasacze

-podajniki zbozowy i klosowy

-podajnik pochyly

- waly pod wytrzasaczami

- po remoncie silnika i skrzyni biegow

-2 letnia sieczkarnia

- stol do rzepaku z kosa boczna nowe .

- nowe akumulkatory

i wszystkie lozyska i psy .

na 50 ha spala ok 6 litrow oleju dolewam .a sil

wyceniam go na ok 18 tys i moze bezie na sprzedaz na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

ja mam do sprzedania kombajn u mnie kosił 15 ha jak chcesz to oddam go za 10 tys kola stan idealny silnik MTZ 82 kosa 2,05 nowa młockarnia [cepy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

ja mam do sprzedania kombajn u mnie kosił 15 ha jak chcesz to oddam go za 10 tys kola stan idealny silnik MTZ 82 kosa 2,05 nowa młockarnia [cepy]

 

raczej interesuje mnie coś z kosą 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Jak chce sobie kupić na 5 ha kombajn to jego sprawa. Najlepszy będzie Claas Consul, na te 5 ha wystarczy, wydajność podobna jak w bizonie, ale jest mniej awaryjny no i ogólnie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:P no kolego masz trudny orzech do zgryzienia co post to inna opinia ,a decyzje musisz w końcu podjąć sam lub wspólnie z rodziną w końcu zakup trochę kosztował będzie,to co ,że masz 5 ha,ja mam niewiele więcej miałem Vistule a teraz mam Claasa mieć swój kombajn to jest świetna sprawa jesteś wtedy człowiekiem niezależnym,a zdajesz sobie sprawę jak nie obliczalna jest dzisiaj aura podczas żniw :P

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

mi tez właśnie aura pomogła zadecydowac o zakupie który juz najbliższym czasie zrealizuje. Podobnie jak ja zastanówsiekoleho o volvo s830 , oraz mf 187 , mf 186. Mogłby moze ktos porównać te modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Polecam maszyny z seri mf. Nie bierzcie 186 bo ma słabszy silnik (w sieczkarni nie będzie dawał rady) i ma gorsze rozwiązania niż 187 (ma wzmacniany silnik). Szczeże to bym polecał odłożyć troche i kupić przynajmniej 206 bo posiada wspomaganie które naprawde sporo pomaga. Sam posiadam 307 i szczeże go polecam bo mało awaryjny a części się spokojnie dostanie. Co do volvo to znajomy ma 830 i mu sie psuje (niewiem może na taki egzemplarz trafił). Jeszcze znajomy posiada classa consula i Internationala i classa tłucze na zarobki a internationala trzyma bo bardzo dobrze młuci i czyści.

Ja polecam MF(najlepiej powyżej 206) i international. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

oj z tym będzie ciężko bo to zależy od plonów z ha i mam go dopiero 1 rok :)

Ale MF 186 187 206 mają 3 wytrząsacze, 307 4 , a 487 506 mają 5 wytrząsaczy.

Jeśli zależy ci na cięciu sieczkarnią to polecam heder 2.5 cięcia( cały ma 3m) ponieważ silnik w nich zamontowany spokojnie sobie radzi a przy hederze 3.6m może mieć ciężej. Bardzo szybko zapiernicza i pięknie czyści, a co najlepsze jest prosty w obsłudze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Znajomemu poszła głowica i woda się do oleju dostawała. Sypie ziarnem aż zielono na polach.

Niewiem czy na taki model trafił ale już go ma 2 sezon i stoi codziennie. Z częściami niewiem jak jest. Też myślałem kupić na początku volvo ale trafił się bdb MF. Jak masz brać jakiś kombajn to bierz z niemiec. W skandynawi i w innych krajach kombajny sa wytłuczone, a w niemcach trafisz na coś zadbanego. Od polaka to wiesz już są robione przeróbki i ,,udoskonalenia`` dlatego jak coś to z niemiec. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

kurcze a słyszalem ze to własnie z niemiec sa bardzo wytłuczone a ze skandynawii mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

A to zależy jak trafisz bo kupisz z niemiec złoma i kupić z skandynawi dobrego. Najlepiej gdybyś sam sprowadził z niemiec albo jak byś kupił od handlerza prosto jak przyjedzie bo puźniej to już jest kombinowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

U Niemca są bardzo dobre, tam pasek ma ryskę czy co to już DO WYMIANY (Exchange)

Kiedyś kosiłem u nich kilka lat na usługach. Wiem co mówię.

 

U niemca nie ma popsutego, na bieżąco wymienia i to na oryginalne części.

Niemiec ma najlepiej zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

a orientujecie sie może jakwygląda handel uzywanymi kombajnami zbozowymi w niemczech? tzn. gdzie i jak szukać ? bo mozna jezdzić pewnie po wioskach i wypytywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Najlepiej gdybyś trafił na wsi bo w ogłoszeniach to cały czas siedzą handlerze i co lepsze to po chwili niema ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Na 5ha nie radzę kupować swojej maszyny. Za 15 tyś bedziesz z 10 lat mógł najmować. Sąsiad kupił volvo za 12 chyba i jak do tej poy - 3 sezony dołożył ze 2 razy więcej niż jakby najmował a ma chyba 7ha.

Jeśli koniecznie chcesz kupować to wydaj 50-80 tyś kup porządny i rób w usługach. Kupiłem 3 lata temu Claas Dominator78s za 72tyś z 1989r i już go odrobiłem, a swojego mam około 30ha do koszenia i koło 60ha na zarobkach robię. W tym roku miałem trochę remontów - 3 łożyska i koło pasowe od śłimaka zbożowego - koszt ok 300zł, pasy i nożyki za ok 500zł.

Ps odnośnie sąsiada: pierwszego dnia jak wyjechał jadąc na pole podajnik pochyły oderwał się mu od kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

ale gospodarstwo rolne nie jest moim jedynym żródłem utzymania a tylko dodatkowym. a potrzebuje mały kombajn zeby kosic kiedy chce i nie chciałbym miec juz więcej problemu z zaplanowaniem urlopu w pracy na koszenie tak jak dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

@Syty pewnie twój sąsiad trafił na naprawde rozwalony egzemplarz. ;) Ja mam 5ha i kupiliśmy i nie narzekam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj