Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#81 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:23

[5 ha] Jaki kombajn?

Nie przesadzaj to jest kombajn za 15tys. Jeśli kosiłby te 15ha na usługach razy 400zł/ha równa się 6tys minus koszty plus ile zaoszczędzi że nie wynajmował plus to że sobie wykosi kiedy chce. I wychodzi że w jakieś 3 lata go odrobi.

Ja też mam kombajn, którego wartość wynosi 15 tysięcy a kosi blisko 100 ha...
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 21:01
  •  

#82 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:37

[5 ha] Jaki kombajn? Jak jest kombajn to zawsze sie znajdzie jakis zarobek. Jak kupowalismy pierwszy kombajn nikt nie liczył na zarobki, zawsze mowilismy ze tylko swoje i do garazu. Ale tak sie nie dało, ludzie sami na podworko przychodzili zeby im kosic. W koncu kosilismy wiecej na usługach jak na swoim polu. Po kilku latach kupilismy drugi kombajn taki na usługi i moge powiedziec ze to była najlepsza inwestycja ostatnich lat. Tak wiec zawsze lepiej miec swoj kombajn niz sie kogos prosic.

#83 Share piotrek99

piotrek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:43

[5 ha] Jaki kombajn? na tak duży areał to polecił bym kombajn sąsiada lub z skr. kombajn przyjdzie kombajn skosi a ty ręce w keszeni i po żniwach . pomyśl co roku aby wyjechać kombajem trzeba w niego włożycz minimum 2000 zł + paliwo. kombajn cały rok będzie stał w garażu po to aby w żniwa skosić 6 ha + zarobek nie opłaca się a jeszcze ile nerwów zjesz na nim. jest nawet takie powiedzenie nie masz problemu kup se kombajn

#84 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 17:22

[5 ha] Jaki kombajn? Czytaj cały temat. <_< :angry:
W okolicy użytkownika nie ma kombajnów. :)

#85 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:24

[5 ha] Jaki kombajn? ja polecam Forschritta E 512 kombajn tani za 15 koła stan dealny sie znajdzie... prosty w obsłudze, częsci tanie i ogólnie dostępne... heder 3,6 lub 4,2... ale możesz również rozważyć NH 1550, JD 955 lub 330 dobre kombajny ale troszku droższe niż 15 koła bynajmniej NH i 955....
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#86 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:38

[5 ha] Jaki kombajn? Cclass concul polecam.Mały areał potrzebuje małego zwinnego kombajnu z wąskim hederem. Dlatego go polecam <_<
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#87 Share Mmaciekdd

Mmaciekdd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, maszyny rolnicze, internet.

Napisany 05 marzec 2009 - 15:32

[5 ha] Jaki kombajn? Ja również polecam Claasa Consula. Ja również kupiłem kombajn zwałaszcza na usugi, i nie żałuje, bo po moich obliczeniach zwróci się on po 2-3latach.

#88 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 16:39

[5 ha] Jaki kombajn?

na tak duży areał to polecił bym kombajn sąsiada lub z skr. kombajn przyjdzie kombajn skosi a ty ręce w keszeni i po żniwach . pomyśl co roku aby wyjechać kombajem trzeba w niego włożycz minimum 2000 zł + paliwo. kombajn cały rok będzie stał w garażu po to aby w żniwa skosić 6 ha + zarobek nie opłaca się a jeszcze ile nerwów zjesz na nim. jest nawet takie powiedzenie nie masz problemu kup se kombajn

He no fajnie mówisz że aby wyjechać kombajnem w pole trzeba co roku dołożyć minimum 2000zł+paliwo tu się mylisz jak kupisz kombajn w miarę dobrym stanie to wątpię że co roku taką kasę dokładasz na swoim przykładzie powiem że kosiłem Classem Cosmosem przez 9 sezonów i przez ten czas dołożyłem 2kosy 3 łożyska i 1paskek i raz wymieniłem krzyżak os składania rury awaria również przez głupotę i zapędzenie jezdny zerwany z własnej winy po zmianie kombajnu na drugi wymieniłem tylko jeden pasek który dostałem wraz z zakupionym kombajnem ponieważ był już popękany kombajn na początku kiedy było jeszcze mało kombajnów mały Cosmos nie stał tylko u ludzi kosił i gdzie te 2000zł przez 12 sezonów tych 2tyś nie dołożyłem a o czym mowa przez jeden rok pozdrawiam.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#89 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 17:39

[5 ha] Jaki kombajn?

ja polecam Forschritta E 512 kombajn tani za 15 koła stan dealny sie znajdzie... prosty w obsłudze, częsci tanie i ogólnie dostępne... heder 3,6 lub 4,2... ale możesz również rozważyć NH 1550, JD 955 lub 330 dobre kombajny ale troszku droższe niż 15 koła bynajmniej NH i 955....

Poszukac też można z hederem 6m, ale wtedy odpada sieczkarnia.

KS Falubaz

#90 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 18:42

[5 ha] Jaki kombajn? z 6m hederem cześciej mozna zlaleść niż z 3,6m uważam że 4,2 był by optymalny ponieważ nie trzeba go składac i sie wjedzie spokojne wszędzie a na 6m trzeba poswięcić z 20min;/ pozatym zapewne nie ma kawałków po 15za w jednym tylko 6ha w sumie... tak wieć 6m bym nawet pod uwage nie brał...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 marzec 2009 - 11:45

[5 ha] Jaki kombajn?

Czytaj cały temat. :P :angry:
W okolicy użytkownika nie ma kombajnów. :P

Czegoś tu nie mogę załapać. Skoro na okolicy nie ma kombajnów to kto kosi innym ludziom ?
all rights reserved

#92 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 23:12

[5 ha] Jaki kombajn? Po prostu ludzie się denerwuj bo co zrobić.
Pewno jest jeden albo 2 kombajny we wsi i żniwa się ciągną tygodniami. :angry:
U mnie tak jest to wiec coś na ten temat :P :P

#93 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 09 marzec 2009 - 06:47

[5 ha] Jaki kombajn? a u mnie znowu na odwrot jest we wsi dwa kombajny w sasiednich po 1 razem daje 5 znaczy jest wiecej ale nie przyjezdaja w moja okolice tylko jada w druga strone a powod jest prosty malo ludzi cos sieje u mnie wies ma 190 domow to musialbym dlugo myslec zeby wymeinic tak z 10 domow gdzie cos choduja nie mowie o kurach szczegolnie o krowie czy trzodzie i zniwa trwaja kruciutko jak tak dalej pojdzie to beda puste pola dla nas z jednej strony kiepsko bo na uslugach mniej ogryziemy ale jest maly plus bo ludzie czesto chca zeby uprawiac ich pole calkowicie za darmo ale szczerze to wolalbym zeby jakas ta gospodarka lepiej szla aha i jeszcze powiem ze w okolicy to tylko jeden gospodarz jest co ma ponad 10ha + dzierzawa wiec mozna sobie wyobrazic jak wygladaja pola na niektorych juz drzewa rosna ale coz...

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#94 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 11:15

[5 ha] Jaki kombajn? Skad ja to znam U mnie to samo ale ja nic tylko z sie ciesze z takie obrotu sprawy bo widze w tym swoja przyszlosc :P

Tylko nie szczesna siostra niema 18 lat i trzeba czekac do listopada by sprzedac dzialki i zakupic szprzet i dzialac :P
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2009 - 14:31

[5 ha] Jaki kombajn? Na 6 Ha to nic innego jak Lexion

#96 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 14:37

[5 ha] Jaki kombajn? po co ci kombajn na 6Ha uslugi to wiesz zanim ci zaplaca nie ktorzy a paliwo dorzenie i ciezko bedzie zeby ci sie zwrocilo

na 60ha i nie ma kombajnu to mu gratuluje u mnie tez jest taki koles ma ponad 50ha i nie ma kombajnu ten co mu muci zarobi nie malo ale czekaj za kims kto ci wymuci tyle ha

a co do spolek to bym nie ryzykowal bo jak cos sie popsuje to kto i ile placi bedzie problem .. kto teraz muci ten chce ten chce a kombajn jeden

#97 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:50

[5 ha] Jaki kombajn? U mnie ugorów pełno ale wszystko to VI klasa a więc uprawa nie ma sensu jest jedno pole a dookoła ugory co za tym idzie pełno szkodników itp. :) :) :) U nas we wsi kosi 1 kombajn i on obiecuje każdemu tylko że jeden dzień stoi, a drugi naprawia :)

#98 Share Vincent

Vincent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 20:16

[5 ha] Jaki kombajn? najlepiej kup bizona zo-40, części są niedrogie i łatwo dostępne a 40 wykosisz swoje i jeszcze zarobisz

#99 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja i zwierzęta ;)

Napisany 26 grudzień 2009 - 00:52

[5 ha] Jaki kombajn? Witam. :lol:
Postanowiłem zakupić kombajn do gospodarstwa. Ma ono 5ha ornego. Zastanawiam się jaki kombajn wybrać w 15tys. Najważniejsze aby był mało awaryjny. Myślałem nad zakupem fahr M66. Czy to dobra inwestycja??
Jaki kombajn możecie polecić w tej kwocie??
Nie mam zamiaru wynajmować osób której jeżdżą usługowo bo pół ziarna zostaje w polu. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 01:07

[5 ha] Jaki kombajn? Za 15 tyś to nic bezawaryjnego nie dostaniesz, wszystkie kombajny poniżej 85 roku, więc raczej zgnite i będą mocno wyeksploatowane, także też będą gubic ziarno.

Kupowac maszynę, żeby robiła 5-10 mtg rocznie? Kiedy Ci się to zwróci?

KS Falubaz