Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#61 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:27

[5 ha] Jaki kombajn? @c308 napisz w końcu ile byś miał tych usług bo ta gatka czy się opłaca czy nie się nigdy nie skończy i nie będzie w ogóle rozmowy co wybrać.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 07:21
  •  

#62 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:30

[5 ha] Jaki kombajn? tak czytam i czytam i widze ze duzo osob odradza kombajn ale ja podam swoj przyklad ;)
my siejemy ok 7ha i nie mielismy kombajnu i nie zamierzalismy kupowac ale jakies 4 lata temu kupilismy Bizona super i najpierw zamierzalismy kosic tylko sobie bo w okolicy bylo 4 kombajny ale okazalo sie ze mamy zaufanie i wiecej osob chodzilo do nas niz do innych i juz dwoch gosci nie jezdzi w nasze strony kosza sobie i znajomym jeden niestety zginol:( ale zastapil go syn ale on ma prace i nie kosi za wiele i tak przez te 4 lata wyszlo ze kosimy 2 wioski i nikt by nie pomyslal ze tak bd nasz bizon juz nie jest w najlepszym stanie ale chodzi i nie zalujemy zakupu. Nie bede mowil zebys kupil Bizona bo mysle ze NH bylby lepszy ale mysle ze powinienes kupic jakis kombajn bo zawsze cos oskrobiesz na uslugach i jak mowia inni nie martwisz sie zeby Ci ktos wykosil ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#63 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:kosiarki,wiązałki,prasy,kombajy,stare traktory.

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:39

[5 ha] Jaki kombajn? tych usług to nie dużo niby u nas we wsi niema kombajnu ale i wieś jest nie duża także 3-5 usług
c330ic330m na 8 ha starczają

#64 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:43

[5 ha] Jaki kombajn? 3-5 to tyle ha ??
no to 5ha uslug to zawsze na to paliwo bd a nie planujesz sie rozwijac ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#65 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:45

[5 ha] Jaki kombajn? Kombajn na 6ha, polecam ci Claas Mercator np. claas mercator 50 -4 cyl. perkins czyli oszczędny, hedery mają od 3.00m do 3.60m. ten sprzęt poprostu śmiga po polu. jest mało awaryjny. kosi szybciej od bizona. sąsiad ma mercatora 6 cyl. kosi u siebie i śmiga nim na usługi. takiego mercatora dorwiesz za około 15-20 tyś.
Przykładowy model : http://www.otomoto.p...=show&id=B93427
Wieczny kawaler ;)

#66 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:46

[5 ha] Jaki kombajn? 3-5 usług ale mniej więcej ile to godzin koszenia lub ile ha?

#67 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:47

[5 ha] Jaki kombajn? pynczor raczej nie chyba że jakaś ziemia sie tanio trafi

wojtek jakieś 12-15ha

Jeśli chcesz coś dopisac, a Twój post jest ostatni, użyj opcji EDYTUJ!

Edytowany przez Matey, 28 styczeń 2009 - 18:47.

#68 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:54

[5 ha] Jaki kombajn? ja tylko wyraziłem swoje zdanie jak było w moim przypadku i ja nie odrabiałem tego kombajnu 20 lat tylko 2-3lata i teraz kombajn jest wykosze u siebie kiedy się mi podoba, plus pare ha na usługach i zniwa mam za darmo a tak to przez te 7 tak to bym już dlużo więcej wydał na zapłacenie za kombajn niz za niego dalem! każdy ma tam jakaś swoja koncepcje! a jak myśli o kombajnie to i może pola dokupi i będzie git. ;)

#69 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:54

[5 ha] Jaki kombajn? u mnie w okolicy gosciu kupil sobie bizona super z surisu zadbany tam mechanicy niemieli co robic to szukali usterek w bizonku i wszystko ponaprawiali nim go sprzedali a gosciu co go kupil nie zaluje fajny kombajn za niewielkie pieniadze a mi mowil dlaczego chcial kupic kombajn bo w zniwa zawsze siedzial na podworku i pil kawe szlak go trafial jak widzial ze wszyscy sobie pykaja w zniwa kombajnami a on musi siedziec na d*pie i czekac az jakis klamor mu przyjedzie skosic z laska pod koniec sierpnia. wiec szukaj tez jakiegos zadbanego bizonka ;)

#70 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:55

[5 ha] Jaki kombajn? To nie jest tak mało razem z twoim byłoby ok 20ha na kombajn o szerokości hedera ok 3m to w sam raz.
Zetor is power
power is Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:14

[5 ha] Jaki kombajn? Jeżeli już ma kupić to Bizona z kabinką lub jak kto woli. Najlepiej żeby mial siekacz. Bizon połknie takiego małego Claasa a ceny części przy eksploatacji znaczne! do 20.000 tys kupisz fajnego Bizona, na tych paru hektarach nawet się nie spoci, czesci wszedzie, do silnika czesci nawet i w pks'ach bo to Autosan tylko ze tam sa turbinki ale co jak co, brałbym Bizona. Mam 2 Bizony Z056, remonty tanie jak barszcz

#72 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:56

[5 ha] Jaki kombajn? Dobrze piszesz, jak już ma kupić cos niedrogiego to tylko Bizon , żadne zachodnie używane wynalazki, okoci się jakaś pierdoła i będzie płakał, prosze nie pisać że 30 letni Claas się nie psuje bo nowy potrafi się zepsuc , a Bizonika to każdy kowal naprawi.

#73 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:54

[5 ha] Jaki kombajn?

Człowieku to jaki chcesz mu zaproponować kombaj na taki areał Claasa Lexiona?

Chodzi o to że lepiej nająć - a kolega BobekFarmer skrętnie to ujął i popieram jego wypowiedź:

"Dla mnie taki zakup jest nie rentowny. W dwa dni i po żniwach. ;P Zakup kombajnu jest opłacalny jeżeli zrobi 100mtg rocznie. Zakup tak starego kombajnu to kłopot, dostępność części jest słaba. Poza tym to jakość pracy tego kombajnu jest niska, bo posiada przestarzałe rozwiązania"

<--- 1000 post  ;)
all rights reserved

#74 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:01

[5 ha] Jaki kombajn? Ja tam teraz to juz sam niewiem

To po co piszesz?

#75 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:01

[5 ha] Jaki kombajn? Bizona za 15 tys nie kupi (mam na myśłi dobrego) A kombajn na spółkę odpada. Jedni piszą że po co kombajn jak za 2 dni zrobi żniwa, to lepiej czekać tydzień na kombajn i nie wiadomo czy przyjedzie??
class cosmos był by dobry. Facet w sąsiedniej wsi taki i kosi u siebie 11h i u sąsiada i kosi kiedy dobie chce i jak chce i nie narzeka, dba o sprzęt to się trzyma.

#76 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:10

[5 ha] Jaki kombajn?

Zakup kombajnu jest opłacalny jeżeli zrobi 100mtg rocznie

Nie przesadzaj to jest kombajn za 15tys. Jeśli kosiłby te 15ha na usługach razy 400zł/ha równa się 6tys minus koszty plus ile zaoszczędzi że nie wynajmował plus to że sobie wykosi kiedy chce. I wychodzi że w jakieś 3 lata go odrobi.
Zetor is power
power is Zetor

#77 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:11

[5 ha] Jaki kombajn? Widzę, że ludzie są bardzo bojowo nastawieni na Bizona. Nikt go nie chce a jest lepszy od jakiegos cosmosa, columbusa czy merkatora tylko że jak taki Cosmos sie rozsypie to naprawdę bedzie cosmos w głowie. Ja szanuje wypowiedz innych ale taka jest prawda. Do 20.000 zł mozna kupic Bizona naprawde dobrego i pojedzie sie nim na usługi i na takim kombajnie człowiek sie nie meczy bo na tak małe poletka to kombajn jest idealny. Widac, że ludzie juz przekreślaja polski wyrób;/ Nie robiąc OT ja sam jestem na rozdrożu. Kupic BS Z110 czy jakiegos Claasa... wiadomo kazdy chce sie dowiedziec to czy owo. C308 jak najbardziej polecam Bizona niż cosmos co przypomina Vistule heh;););)

#78 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:34

[5 ha] Jaki kombajn? Moim zdaniem Bizon wcale nie musi i nie koniecznie jest lepszy od jakiegoś Classa weźmy model Merkatora 75 silnik jak bizon 6cylindry heder do 4,20 plus jak wersja z kabiną niczym nie ustępuje i na pewno nie wytrzyma mniej niż Bizon dlatego przy wyborze kierował bym się stanem maszyny mamy takie czasy że nie ma problemu z częściami do Classa,a Cosmosa nie porównujmy do Bizona bo to stary kombajn dużo mniejszy od Bizona silnik 4cylindy i heder 2,60 na swoim przykładzie mowie z czystym sumieniem że Cosmos to sprzęt nie do zajechania a naprawy są proste jak kombajn z tych lat 67-71 to czego wymagać.
Link do danych Classa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#79 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 12:45

[5 ha] Jaki kombajn? szerokość i wydajność dobra ale te classy są dosyć stare i niewiem czy byłby dostęp do części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:11

[5 ha] Jaki kombajn?

Możesz zrobić tak że kupujesz kombajn na spółke z sąsiadami np w 4. Myśle że takie rozwiązanie jest najlepsze @quercus ma Bizona na taką spółke :)

Zdecydowanie odradzam spółek. Mamy jedną maszyne na spółkę - opryskiwacz. Stary on nie jest a wygląda strasznie, w dodatku jak trzeba robic to nie ma komu...

farmer żeby kupić przyczepiany trzeba mieć jakiś ciągnik min 60 km a co do forszmita to zastanawialiśmy sie mad nim ale chyba ciężko z częściami

A z kąd jesteś? Na zachodzie nie ma problemów z częściami, przynajmniej ja nie miałem :)

Jeny widzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) przecież napisał że mają problem z usługami tj. nikt nie chce na nie jeździć :) Podobny problem miał @Matey kupił forszaja i ma spokój :)
@FarmerF10244C1 no w sumie dobry pomysł z tym forszajem komfort nawet w porządku ale czy dostanie takiego w dobrym stanie?? @c308 podobno do forszaja pasują części z bizona po małych przeróbkach. :)

Ja za swojego dałem 13tyś (jak kto woli-ojciec dał :)) Tutaj masz jego fotę: http://www.agrofoto....image73491.html
Rok 1986, stan techniczny dobry, wiadomo, że zawsze trzeba coś poprawic w używanym sprzęcie. Jeśli się zdecydujesz to polecam przerobic napęd kosy na taki który stosowano w E-514. Myślę, że 13 tys na kombajn z 86 roku w dobrym stanie to nie jest tak dużo?

Jeżeli już ma kupić to Bizona z kabinką lub jak kto woli. Najlepiej żeby mial siekacz. Bizon połknie takiego małego Claasa a ceny części przy eksploatacji znaczne! do 20.000 tys kupisz fajnego Bizona, na tych paru hektarach nawet się nie spoci, czesci wszedzie, do silnika czesci nawet i w pks'ach bo to Autosan tylko ze tam sa turbinki ale co jak co, brałbym Bizona. Mam 2 Bizony Z056, remonty tanie jak barszcz

Za 20 tyś Bizon w dobrym stanie ? Tutaj bym się kłócił, oglądałem przypadkiem kilka Bizonów przeznaczonych na sprzedaż i powiem Ci szczerze, że były za 22 tys. ale to nie było nic ciekawego.. Części do E-512 też są tanie :) Dodatkowo w E-512 masz jeszcze taki bajer jak kabina ;) Gdzieś na forum jest temat o porównaniu bizona do fortschritta.

KS Falubaz