Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#41 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:kosiarki,wiązałki,prasy,kombajy,stare traktory.

Napisany 27 styczeń 2009 - 12:41

[5 ha] Jaki kombajn? farmer żeby kupić przyczepiany trzeba mieć jakiś ciągnik min 60 km a co do forszmita to zastanawialiśmy sie mad nim ale chyba ciężko z częściami
c330ic330m na 8 ha starczają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 21:49
  •  

#42 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 12:59

[5 ha] Jaki kombajn? Niektóre pasują od bizona podobno.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#43 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:27

[5 ha] Jaki kombajn? Moim zdaniem heder musi być minimum 3m widziałem jak wychodzi po claasie europa 2.2m masakra chyba że masz zagrabiarke bo pokosu wcale nie widać i ciekawe czym to sprasujesz... ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#44 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:30

[5 ha] Jaki kombajn? Ja niewiem poco niektorzy pisza ze sie nioplaca kupywac kombajnu przeciez on sie niepyta czy ma kupic czy nie tylko pyta sie jaki ma kupic za wasze złotowki niekupuje zeby mu odradzac

#45 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:46

[5 ha] Jaki kombajn? no ja mu doradziłem zeby nie kupowac sorka ale goscu chyba nie wiesz jak ci w żniwa cos sie rozwali a Ty nie bedziesz wiedział jak sie do tego zabrac i bedziesz szukał mechaników to to samo co bys sobie kogos najol ;) a jak juz sie upierasz na kombajn to kup jakiegos consula u nas na wsi maja i jakos tam chodzą ;)

#46 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:10

[5 ha] Jaki kombajn? @karol ja kupiłem pierwszy kombajn do gospodarstwa 2 lata temu i jakoś wszystkie usterki rozwiązałem sam. A tak w ogóle to Ty masz kombajn że taki mądry jesteś?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#47 Share hagi258

hagi258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:31

[5 ha] Jaki kombajn? tylko class lexion

Ostrzeżenie number one!

Edytowany przez Matey, 28 styczeń 2009 - 18:37.

#48 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:47

[5 ha] Jaki kombajn?

no ja mu doradziłem zeby nie kupowac sorka ale goscu chyba nie wiesz jak ci w żniwa cos sie rozwali a Ty nie bedziesz wiedział jak sie do tego zabrac i bedziesz szukał mechaników to to samo co bys sobie kogos najol ;) a jak juz sie upierasz na kombajn to kup jakiegos consula u nas na wsi maja i jakos tam chodzą ;)

mam dokładnie takie samo zdanie,wyda tylko kase na częsci i remonty, to za tą kase by sobie wynajał i bez żadnych zmartwień

#49 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:54

[5 ha] Jaki kombajn?

@karol ja kupiłem pierwszy kombajn do gospodarstwa 2 lata temu i jakoś wszystkie usterki rozwiązałem sam. A tak w ogóle to Ty masz kombajn że taki mądry jesteś?

mamy Bizona od nowosci 88r ;) i wszystko sami robimy ale jak gosciu kombajnu nie ma i kupi jakiegos 30-latniego strucla to bezawaryjny on nie bedzie ;)

#50 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:07

[5 ha] Jaki kombajn? Jeny widzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) przecież napisał że mają problem z usługami tj. nikt nie chce na nie jeździć :) Podobny problem miał @Matey kupił forszaja i ma spokój :)
@FarmerF10244C1 no w sumie dobry pomysł z tym forszajem komfort nawet w porządku ale czy dostanie takiego w dobrym stanie?? @c308 podobno do forszaja pasują części z bizona po małych przeróbkach. ;)
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:39

[5 ha] Jaki kombajn? Kiedyś w okolicy widziałem fortschritta w stanie bdb. za 12tys.W tym roku w żniwa stały kosiarz nie miał czasu :angry: .Ale na szczęści sprzedawca maszyn i części zaczął jeździć na usługi,mówił,że na ten rok ma już zamówione 150ha ;) .Więc jak czasu nie znajdzie to będzie lipnie ;) .W dodatku Agromechaniki o kombajnach pisali,że fortschritt jest spoko tylko trzeba uważać by kupić takiego ze zbiornikiem okrytym np.przyspawaną blachą.

PS.Sąsiad zza płotu przyjechał dziś czerwonym DFem z hydro.
EIDT:Tu piszą skąd brać części.
KPK - Ochrona

#52 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:39

[5 ha] Jaki kombajn? Jesli maja problemu z usługami to ja nie widze przeszkody zeby kupic taki mały kombajn. U siebie wykosi i pojedzie zarabiac. Jeszcze mu sie ten kombajn zwroci. Niektorzy widze maja syndrom posiadacza Bizona, czesci,naprawy itd. Nie mowie ze stare kombajny sie nie psuja ale przy odpowiedniej dbałosci o maszyne, wyłapywaniu wszystkich usterek na czas a nie jeb@@u do konca az sie rozleci i dopiero naprawiac, mozna kosic przez cały sezon bezawaryjnie. Sam od 8 lat mam kombajn z 76 roku i jeszcze nie mialem w zniwa nawet godzinnego przestoju z powodu awarii. Jesli jest cos podejzane to nie zastanawiam sie czy wytrzyma jeszcze sezon tylko wymieniam i mam spokój.

#53 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:40

[5 ha] Jaki kombajn? z własnego doświadczenia wiem ze jak macie problem z wykoszeniem itd to się nie zastanawiaj tylko kupuj maszyne. u siebie wykosisz se kiedy chcesz a i na zarobek zawsze pojedziesz i coś zarobisz!! ja bym polecił Ci MF 487 takiego właśnie mam od 7 lat i po 2-3sezonach się odrobił. kombajn praktycznie bez awaryjny!!i j bardzo wydajny! lub MF 187 kuzyn miał i nie nażekał

#54 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:03

[5 ha] Jaki kombajn? @staszek napisz coś więcej o tych mf bo widziałem kilka w przyzwoitej cenie ;) to prawda że przy sprzyjających warunkach mają lepszą wydajność niż bizonki?? tak słyszałem więc pytam ;)
Forza JUVE!!!

#55 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:07

[5 ha] Jaki kombajn?

mam dokładnie takie samo zdanie,wyda tylko kase na częsci i remonty, to za tą kase by sobie wynajał i bez żadnych zmartwień

czesci i remonty ;) no jak ktos ma dwie lewe rece to niech moze i nieinwestuje w kombajn ;)

#56 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:19

[5 ha] Jaki kombajn? Ja jednak sądzę, że jednak na 6 hektarów komabjn się nie opyla. U mnie koles ma 12 hektarów i nie ma kombajnu. Powiem tak, z jednej strony nie opłaca się kupic bo jak cos sie rozsypie to Ty sie nie martwisz ale za to jak masz kombajn to jedziesz kiedy chcesz i jak chcesz. Na te 6 ha nie dasz za kombajn 40.000zł tylko pare tys a jak powiadaja wszyscy: tanie mięso psy jedzą. Kupisz starego harkota Claasa, MF czy JD to pozniej jak się rozsypie to po części za granice bo tu nie dostaniesz. Nie ma co sie oszukiwac taka jest prawda. dominatora nie kupisz a stare columbusy czy inne (podałem przykład) to jak cos za przeproszeniem "dupnie" to masz robote szukac czesci!

Jezeli chcesz kombajn to kup sobie polskiego Bizona, najpopularniejszy w polsce kombajn, części pełno. I niech mi tu nikt nie mowi ze są wszedzie czesci do JD czy Claas. Rok temu w sąsiedniej wiosce kolesiowi siadł silnik w kombajnie samobieznym do buraków, silnik mial Deutza i sciagal z niemiec czesci bo w polsce NIE BYŁO! Jak na tak mały areał to super będzie Bizon a jak nie bizon to lepiej zapłacic a zyjesz spokojnie!

Dziękuje;););)

#57 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:08

[5 ha] Jaki kombajn? @Marcelo1414---- no ja mam MF 487 z chederem 3m i maszynka po polu smiga bardzo szybko, aż się niektórzy śmieją ze mnie ze tak szybko zasuwam! no może ten model nie da rady tak szybko jak bizon ale nie dużo odstaje! młocarnia jest strasznie wydajna i wielka! ja mam 5 klawiszy z tyłu 125 cm szerokości wytrzasaczy! tak ze jak by cheder sobie poradził z większa ilością to młocarni nie udusisz( przynajmniej mi się nie zdarzyło) z tego co pamiętam to raz pszenżyto 70arow w 45 min wykosiłem plon 7ton! jeżeli chodzi o awaryjność to tak jak już pisałem nie ma problemu podczas 7 sezonów największą awaria była koła zębatego w skrzyni biegów, poza tym od czasu do czasu jakieś łożysko pasek!(ostatni sezon 0 awarii a troche skosilem) z tym ze z częściami są problemy to się nie zgodzę bo większość łożysk kupisz w każdym rolniczym sklepie! a pasy to wszystkie zamienniki robi Stomil Sanok.(pasy jezdne po około 350 zł) odnośnie silnika 4cylindrowy Perkinks jest niezawodny a do tego oszczędny mi pali tak w granicach 8l na h. w normalnych warunkach! ja jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. z którego roku jest mój MF to nie wiem bo nie ma tabliczki znamionowej! ;)

#58 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:16

[5 ha] Jaki kombajn? Na 6 ha to sie nie oplaca kupować kombajnu, zapłacisz 1500zl rocznie za koszenie, a kombajn marny i 25 letni to minimum 30000 zł -będzie ci się zwracał 20 lat, ale policz jeszcze operatora,paliwo łożyska ,paski ,oleje itp i drugie 20 lat zwrotu jak nic, mój Tata jest na emeryturze a jak był młodszy to mówił ,że 1 ha żyta w dzień kosą położy - może się z nim dogadasz hehehe- weźmie taniej od kombajnu , ale tak poważnie to zdecydowanie odradzam zakup.

#59 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:24

[5 ha] Jaki kombajn? Staszek nie mówię o łożyskach czy paskach lecz skrzynia, jakies wałki, czy silnik. Zreszta jak tam kto woli. Kolega kupił agragat uprawowo siewny i wymienial łożysko, otworzył patrzy a to łożysko z miejscem na klin. Nie wie co zrobi bo chciał dac polskie a to niemieckie kosztuje ponad 300zł. Sądzę również tak jak Trevorfarm, ze zwroci sie za 20 lat. Niech kupi Bizona ze jakby sie uparł to te 6 ha w jednym kawałku polknie w dzień, eksploatacja jest tansza niz jakies zachodnie wynalazki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:25

[5 ha] Jaki kombajn?

Na 6 ha to sie nie oplaca kupować kombajnu, zapłacisz 1500zl rocznie za koszenie, a kombajn marny i 25 letni to minimum 30000 zł -będzie ci się zwracał 20 lat, ale policz jeszcze operatora,paliwo łożyska ,paski ,oleje itp i drugie 20 lat zwrotu jak nic, mój Tata jest na emeryturze a jak był młodszy to mówił ,że 1 ha żyta w dzień kosą położy - może się z nim dogadasz hehehe- weźmie taniej od kombajnu , ale tak poważnie to zdecydowanie odradzam zakup.

dokładnie żeby kupic coś lepszego to trzeba dać ponad 20tys. a tak sie zapłaci te 1,5tys. i po kłopocie, według mnie taki zakup jest nieopłacalny