c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Marcelo1414    5

O fajny temat ;) pomału też zaczynamy się przymierza do kupna kombajnu (ale raczej daleko do tego) , a decyzja taka ponieważ nikt u nas nie chce jeździ na usługi :angry: czasami zdarzało się tak że już miał przyjechać ale nie przyjechał, a w nocy popadało i lipa :angry: także podejrzewam że @c308 ma ten sam problem.

A co powiesz na te

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B93517

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B92431

http://www.allegro.pl/item531151410_kombaj..._protector.html

http://www.allegro.pl/item535224516_kombaj..._protektor.html


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

masz racje marcelo my w tym roku czekaliśmy kilka dni za nim na przyjechał bizonem ai tak jak zaczął młucić to itak sie nie wyrobił i musiał przy jść następnego dnia


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

jak naprawde chcesz kombaj to ja bym polecal jakiegos JD jak dawal wyzej kolega linka albo Claasa Protektora badz Consula to sa takie kombajny na taki areal a jesli bys mial chetnych na koszenie to w dwa sezony go odrobisz zalezy ilu tych chetnych by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

I jak tu mówić o restrukturyzacji rolnictwa jeżeli wciąż będziemy uszczęśliwiać się takimi maszynami jak przedstawiali niektórzy w ofertach...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Człowieku to jaki chcesz mu zaproponować kombaj na taki areał Claasa Lexiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na taki areał nawet jakby kolega kupił jakiś mały drogi kombajn"nowoczesny" to same jego utrzymanie wymiany i przeglądy zapłacił by tyle że sąsiad by mu wykosił nie znam kosztów eksploatacji "nowoczesnych kombajnów" nie przesadzajmy ale mały zadbany stary Class nie miał by co robić na takim areale 2 dni i po żniwach no chyba że ktoś ma kasę to co innego ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie zważając na Europe ale to już stary jednych z pierwszych kombajnów Class czyli Europy ale np:Consul miał montowaną kabinę bardzo dobrze oszkloną z dobrą widocznością oraz nawiewami a jakby się uparł to i klimatyzacje by sobie mógł zrobić na 6ha to Świat a nawet trochę usług ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie taki zakup jest nie rentowny. W dwa dni i po żniwach. ;P Zakup kombajnu jest opłacalny jeżeli zrobi 100mtg rocznie. Zakup tak starego kombajnu to kłopot, dostępność części jest słaba. Poza tym to jakość pracy tego kombajnu jest niska, bo posiada przestarzałe rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał jakiś zaczepiany lub Fortschritta E512.W wiosce obok gostek może sprzedać zaczepianego Fahra w stanie bardzo dobrym - cena trochę duża - 8tyś ;) .Jest on zaczepiany coś jak snopowiązałka.W kramiku zobaczyłem za 5tyś JD zaczepianego.Kombajny typu przyczepiania snopowiązałka lub prasa kostka maja mniejsze zapotrzebowanie mocy niż Bizon Z020.C-360 Radzi sobie z nim bardzo dobrze ;) .A jeśli zaczepiany się nie podoba to za 15tys można kupić E512 w dobrym stanie.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moim skromnym zdaniem zawsze warto miec swoj kombajn. Na takie areał to cos malego np. JD 330 bedzie akurat. Z tymi usługami to wiadomo jak to jest, czasami przyjedzie na czas a czasami nie, to popada znowu i juz dzien w plecy. Zawsze mozna takim kombajnem pojechac gdzies na uslugi,pokosic troche wolnej chwili i juz na paliwko i ewentualne czesci bedzie. Przy czym panowie ile tych napraw bedzie,małe kombajny z reguły pracuja na małych obaszarach i nie sa tak wytłuczone i zużyte jak te wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Na 6 hektarów absolutnie nii opłaca się kupować kombajnu, nie taniej wynajać, ile te 6ha będziesz młócił 6-7 godzin i po żniwach, kupić używanego z zachodu nawet sprawnego w oklocach 20 tyś i co cały rok będzie stał, pódziesz trochę na usługi to się całkiem posypie, myślisz że tam na zachodzie to stały kombajny ,tam maszyna wykorzystywana jest maksymalnie, trzeba się trochę zastanowić czy to ma sens ekonomiczny, ile wydasz ile będziesz pracował, ja mam nie tyle do młocki i wynajmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

farmer żeby kupić przyczepiany trzeba mieć jakiś ciągnik min 60 km a co do forszmita to zastanawialiśmy sie mad nim ale chyba ciężko z częściami


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Moim zdaniem heder musi być minimum 3m widziałem jak wychodzi po claasie europa 2.2m masakra chyba że masz zagrabiarke bo pokosu wcale nie widać i ciekawe czym to sprasujesz... ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ja niewiem poco niektorzy pisza ze sie nioplaca kupywac kombajnu przeciez on sie niepyta czy ma kupic czy nie tylko pyta sie jaki ma kupic za wasze złotowki niekupuje zeby mu odradzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no ja mu doradziłem zeby nie kupowac sorka ale goscu chyba nie wiesz jak ci w żniwa cos sie rozwali a Ty nie bedziesz wiedział jak sie do tego zabrac i bedziesz szukał mechaników to to samo co bys sobie kogos najol ;) a jak juz sie upierasz na kombajn to kup jakiegos consula u nas na wsi maja i jakos tam chodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@karol ja kupiłem pierwszy kombajn do gospodarstwa 2 lata temu i jakoś wszystkie usterki rozwiązałem sam. A tak w ogóle to Ty masz kombajn że taki mądry jesteś?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hagi258    0

tylko class lexion

 

Ostrzeżenie number one!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0
no ja mu doradziłem zeby nie kupowac sorka ale goscu chyba nie wiesz jak ci w żniwa cos sie rozwali a Ty nie bedziesz wiedział jak sie do tego zabrac i bedziesz szukał mechaników to to samo co bys sobie kogos najol ;) a jak juz sie upierasz na kombajn to kup jakiegos consula u nas na wsi maja i jakos tam chodzą ;)

mam dokładnie takie samo zdanie,wyda tylko kase na częsci i remonty, to za tą kase by sobie wynajał i bez żadnych zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0
@karol ja kupiłem pierwszy kombajn do gospodarstwa 2 lata temu i jakoś wszystkie usterki rozwiązałem sam. A tak w ogóle to Ty masz kombajn że taki mądry jesteś?

mamy Bizona od nowosci 88r ;) i wszystko sami robimy ale jak gosciu kombajnu nie ma i kupi jakiegos 30-latniego strucla to bezawaryjny on nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Jeny widzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) przecież napisał że mają problem z usługami tj. nikt nie chce na nie jeździć :) Podobny problem miał @Matey kupił forszaja i ma spokój :)

@FarmerF10244C1 no w sumie dobry pomysł z tym forszajem komfort nawet w porządku ale czy dostanie takiego w dobrym stanie?? @c308 podobno do forszaja pasują części z bizona po małych przeróbkach. ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj