Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#281 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:53

[5 ha] Jaki kombajn?

@witejus
U nas, tzn. warm.-maz. 500za hektar? Jakas masakra. U nas bizonem to 300z groszami normalnie biora za godzinę, a nowych kombajnów na uslugi za wiele nie ma. W skr nawet nie wiem ile wolaja.
@MrAgriculture
Jeśli się nie robi uslug to kombajn raczej nigdy się nie oplaca, jeśli nie masz dużo ha- tak z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Ale masz spokojniejszy sen, ze wyjeżdżasz kiedy chcesz, nie musisz do nikogo w lachę iść prosić, czekać, tu nie ma pogody i wszyscy kosza u siebie, a Ty jesteś na końcu. Nie u wszystkich jest dobry dostęp do kombajnów. Ja w tym roku objezdzilem chyba 9osob w najbliższej okolicy, którzy maja kombajny i nikt nie mial czasu bo swoje będą kosic. I latasz jak glupi liczysz, ze ktoś się zlituje. Wiadomo, z drugiej strony przyjeżdża ktoś na uslugi to się nie martwisz, ze cos się zrypalo w kombajnie, bo to nie Twój problem(no tyle, ze Ci robota stoi). Ja mam kolo 15ornego, tak powoli będzie się zwiększalo do ok. 20 i trzeba szukać kombajnu, bo to co bylo w tym roku to koszmar.
Swoja droga sąsiad ma chyba ze 3ha ornego i kupil sobie jakieś male volvo bez sieczkarni. Taka miniaturka kombajnu, powolutku kosi itd, ale wyjeżdża kiedy chce, dal chyba niecala dyche. Spokoju tam w glowie nie wycenisz i myślę, ze nie można tego rozpatrywać tylko z punktu widzenia czysto finansowego-czasu zwrotu itd.

no i napisałeś wszystko to co myślałem a nie chciało mi się tego pisać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 21:59
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 21:59
  •  

#282 Share mimi007

mimi007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 17:07

[5 ha] Jaki kombajn? U nas wiosce jest 10 gospodarzy po ok. 10-15ha w tym my i każdy ma swój kombajn, duży mały ale swój, jest jeszcze 4 większych to tez maja swoje a jeden ma 120ha i jeszcze na rzepaki najmuje