Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#261 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:10

[5 ha] Jaki kombajn? ja tez popieram kolege wyzej albo john deere c670 super maszyna na ten areał

Edytowany przez juras390, 27 styczeń 2014 - 19:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 03:32
  •  

#262 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:00

[5 ha] Jaki kombajn? Możecie sie śmiać ale ja mam 3,30 swojego i chyba 4ha dzierżawy i mam 2x z056
Ale wiadomo ze śmiga się tez na usługach

#263 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:38

[5 ha] Jaki kombajn? to poco piszesz ze na 5 ha

#264 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:41

[5 ha] Jaki kombajn? witam kolegów jaki kombajn wybrać z hederem ok 3 metry do 35 tys bo niema dojazdu do pola bo tam jest max 3,50 tak na 10-15 hektary jakiej marki szukać Class czy może MF jak jest z dostepnością cześci w Lubelskim naco zwracać uwage w tych kombajnach przy oględzinach myślałem nad MF 520 lub 620 moze ktoś ma i podzieli się wiedzą na temat tego modelu z góry dziękuje :)

#265 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 05 styczeń 2015 - 17:39

[5 ha] Jaki kombajn?

Ja mogę ci polecić claasa compacta 25 lub 30, 30 lepszy bo jest trochę większy i ma większą wydajność. Ale również możesz kupić mercatora świetna maszyna, znajomy ma już 7 lat i nie narzeka, czysto kosi. Z częściami nie ma problemu nawet w Lubelskim

#266 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:55

[5 ha] Jaki kombajn?

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać  z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł  a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

#267 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 19:49

[5 ha] Jaki kombajn?

Panie zkordalski jak już koledzy wyżej pisali ważna jest też "dostępność" usług... to dobrze że ma pan DF'a na zawołanie... ale nie wszyscy mogą się pochwalić takim szczęściem... jak pogoda nie pasuje i trzeba "wyrywać" przed deszczem... młócić mokre bo kombajn dostępny to też nie sztuka... a przy odpowiednim użytkowaniu ten kombajn za 20k może śmiało posłużyć wiele lat bezawaryjnie... 

#268 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 22:17

[5 ha] Jaki kombajn?

Ale i cena zależna od rejonu kraju a do tego dochodzi oczekiwanie

#269 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 07:40

[5 ha] Jaki kombajn?

Bez przesady wytrzyma wam kombajn np 16 lat bez awari ? Chyba że by stał w garażu .. Co do usługi jak juz bedziesz brać jednego cały czas i płacisz mu regularnie to usługe wykona Ci w pierwszej kolejności. No ale niech każdy z was tak powaznie się zastanowi.

#270 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:56

[5 ha] Jaki kombajn?

no właśnie... sprawę trzeba przemyśleć ponieważ wychodzi wiele różnych czynników....nie tylko "czy kombajn się zwróci"... ale także bardzo ważny jest "czas", dostępność usługi etc... wszystko ma swoje zalety i wady... trzeba jednak podliczyć wszystkie "za" i "przeciw"... skoro ktoś pyta o kombajn na 5ha tzn że nie miał miłych doświadczeń z "usługą"... czyli już ma duży plus za zakupem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 10:29

[5 ha] Jaki kombajn? Panowie powiem z własnego doświadczenia. Jak miałem swój kombajn to kosiłem kiedy chciałem na spokojnie bez nerwów i szarpania się.
Teraz z kolei od 3 lat kombajniści sami przychodzą do mnie i pytają czy i kiedy kosimy.
No ale coś za coś. Cena usługi wacha się od 240-300pln bez sieczkarni do 270-340 z sieczkarnią. W tym roku sam kombajn to w moim przypadku 2550pln równe 8 i pół godziny koszenia. Więc myślę nad jakimś kombajnem żeby na następne żniwa mieć już swój sprzęt.

#272 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 08 sierpień 2016 - 06:49

[5 ha] Jaki kombajn?

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

Bzdura.Ja kupiłem fakt że to już 19 lat temu Dominatora 80 na 2ha zboża bo więcej nie sieję(gospodarstwo ziemniaczano warzywne) bo miałem dość kajania się żeby łaskawie ktoś mi skośił.I powiem wam że co swoje to swoje kosze kiedy mi się podoba a i na zarobek po sąsiedzku wyskoczę.Zakup prawie każdej maszyny jeśli nania stać jest opłacalny.

#273 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 14:38

[5 ha] Jaki kombajn?

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać  z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł  a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

bardzo jestem ciekawy gdzie to biorą 250zeta za godzinę od kombajnu z 5 m hederem  ?

#274 Share massey76

massey76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 14:46

[5 ha] Jaki kombajn? ja bym ci polecił john deere 430 niezawodny kombajn sam mam i używam jestem z niego zadowolony ale niedługo go sprzedaję bo hektary idą w górę. Na moje ha zrobił sie za maly ;)

#275 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 18:15

[5 ha] Jaki kombajn?

bardzo jestem ciekawy gdzie to biorą 250zeta za godzinę od kombajnu z 5 m hederem ?

Chodzilo chyba o 250 za hektar. U nas sa tacy co biorą 300za hektar nowszym johnem, albo 200plus paliwo. Tylko ze w tym roku dorwać się do kombajnu to masakra.

#276 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 20:41

[5 ha] Jaki kombajn?

u nas tzn. gdzie ? bo u nas ok Krakowa biorą 450-500 za ha lub godzinę ;[

#277 Share MrAgriculture

MrAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 30 sierpień 2016 - 21:52

[5 ha] Jaki kombajn?

Ja bym polecił New Holland Clayson 1530. Znajomy u mego wujka wykosił 8 ha i u dziadka chyba 2,5 ha :) i kosi u nas już około 3-4 lat i przez te lata była tylko jedna awaria nie pamiętam już nawet jak ale ponoć nic poważnego :) No ale na te 5 ha to się raczej nie opłaca kupować kombajnu. My mamy razem 10,5 ha i dla nas się nie opłaca to tobie tym bardziej. No ale to już twój wybór czy kupisz czy też nie :)

#278 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 21:58

[5 ha] Jaki kombajn?

Bez przesady wytrzyma wam kombajn np 16 lat bez awari ? Chyba że by stał w garażu .. Co do usługi jak juz bedziesz brać jednego cały czas i płacisz mu regularnie to usługe wykona Ci w pierwszej kolejności. No ale niech każdy z was tak powaznie się zastanowi.

Koszę Rekordem 40 ha rocznie i już jak się nie mylę to 5 rok bez awarii (wiadomo że przejrzeć trzeba dobrze) ale to też nigdy nie wiadomo, jednego roku podsiewacz nas wyprowadzał z równowagi..

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#279 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 04:39

[5 ha] Jaki kombajn? @witejus
U nas, tzn. warm.-maz. 500za hektar? Jakas masakra. U nas bizonem to 300z groszami normalnie biora za godzinę, a nowych kombajnów na uslugi za wiele nie ma. W skr nawet nie wiem ile wolaja.
@MrAgriculture
Jeśli się nie robi uslug to kombajn raczej nigdy się nie oplaca, jeśli nie masz dużo ha- tak z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Ale masz spokojniejszy sen, ze wyjeżdżasz kiedy chcesz, nie musisz do nikogo w lachę iść prosić, czekać, tu nie ma pogody i wszyscy kosza u siebie, a Ty jesteś na końcu. Nie u wszystkich jest dobry dostęp do kombajnów. Ja w tym roku objezdzilem chyba 9osob w najbliższej okolicy, którzy maja kombajny i nikt nie mial czasu bo swoje będą kosic. I latasz jak glupi liczysz, ze ktoś się zlituje. Wiadomo, z drugiej strony przyjeżdża ktoś na uslugi to się nie martwisz, ze cos się zrypalo w kombajnie, bo to nie Twój problem(no tyle, ze Ci robota stoi). Ja mam kolo 15ornego, tak powoli będzie się zwiększalo do ok. 20 i trzeba szukać kombajnu, bo to co bylo w tym roku to koszmar.
Swoja droga sąsiad ma chyba ze 3ha ornego i kupil sobie jakieś male volvo bez sieczkarni. Taka miniaturka kombajnu, powolutku kosi itd, ale wyjeżdża kiedy chce, dal chyba niecala dyche. Spokoju tam w glowie nie wycenisz i myślę, ze nie można tego rozpatrywać tylko z punktu widzenia czysto finansowego-czasu zwrotu itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share MrAgriculture

MrAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 31 sierpień 2016 - 10:01

[5 ha] Jaki kombajn?

@daron64 No właśnie w tym jest  jeden plus, że jak masz swój kombajn to wyjeżdżasz kiedy chcesz :) i nie musisz nikogo prosić. W tym to się  akurat z tobą zgodzę :)

Edytowany przez MrAgriculture, 31 sierpień 2016 - 10:03.