Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#241 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 27 październik 2012 - 20:16

[5 ha] Jaki kombajn? Kolego fermen, używane maszyny kupuje się na stan a nie model czy rok. MF 186/87 mają dobry silnik perkinsa to ich zaleta, claas to claas ale jak wysłużony to droga zabawka ( przynajmniej dostęp do cześci), volvo to nie wiem ale kilka osób w okolicy ma takie malutkie i jedni koszą drudzy naprawiają:) Tak naprawdę to na 5h koszenia to kombajn tylko dla zabawy bo lepiej nająć ale każdy swój rozum i pieniądze ma:) No chyba że problem w okolicy z najmem. Niedaleko teścia na roztoczu koszą takimi maluchami co mają tak zajeb..cie równe pola że problem z większym przejechać np przez liczne lasy. Także nie neguję decyzji. Ja polecam Ci jeszcze coś z Fahra lub Internationala. Ogólnie jak dla mnie to claas najbardziej dostępny w częściach zarówno nowych, zamiennikach jak i używkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 15:28
  •  

#242 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 27 październik 2012 - 20:51

[5 ha] Jaki kombajn? Kombajn na 5 ha? Moim zdaniem to się kompletnie nie opłaca, wymieniać olej trzeba niezależnie czy wykosisz 5 czy 50 ha bo nie będziesz kosił przez 5 lat na tym samym, akumulator, paski co jakiś czas łożysko i koszty rosną. Co do konkretnego modelu to posiadam MF 187 od 5 lat i nie mogę na niego narzekać, silnik perkinsa bardzo oszczędny w tym roku średnie spalanie wyszło mi 10L na ha dodam że na kilku hektarach była cięta słoma. Koszę tylko u siebie i nie katuję go za bardzo. Zapłaciłem za niego 12500 i teraz gdybym go sprzedawał to niewiele bym stracił, w tym roku skosił u mnie nieco ponad 30 ha. W przyszłości planuję zmienić go na coś większego ale polecam ten kombajn, części może nie są tanie ale wszystko można dostać.

#243 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 28 październik 2012 - 13:53

[5 ha] Jaki kombajn? @MFrolnik26
Patrzac z drugiej strony to przykladowy pasek w kombajnie ktory kosi 50ha, a takim ktory kosi 10ha rocznie padnie szybciej.

Ja uwazam ze kombajn warto kupic, jesli ma sie problemy z koszeniem (brak kombajnów w okolicy, wysokie ceny, problemy z terminowym zbiorem). Druga sprawa, patrzec na stan, bo to ze dany model byl mniej awaryjny niz inny juz jest nieaktualne, no i najwazniejsze zeby nie wydac calej forsy na kombajn, bo trzeba w niego tez swoje wlozyc (czasami nawet wiecej niz kosztuje sam kombajn) 5 lat temu kupilismy na swoje 12 hektarów kombajn i to byl dobry wybór

KS Falubaz

#244 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:17

[5 ha] Jaki kombajn? ja na 10 ha mam fahr m66 kosa 2,2 silnik 3 cylindry ... koszt zakupu 10000 zł ... juz 7 sezonów u mnie ...
zwrócił się w całosci po 5 latach ... a na paliwo sąsiedzi "mi sie żrzucaja " :)
no i wcze sniej były problemy z terminowością prac a teraz wyruszam w pole jak zboże jest odpowiednio suche
a co do awaryjności kombajn jest na tyle prosty że niewiele może się zepsuć
wiekszość pasków mozna dostać bez problemu łozyska też
problemem może być pas płaski do młockarni oraz panewki drewniane wytrząsacza .. ale od czego jest allegro ...:)

#245 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:20

[5 ha] Jaki kombajn? Co sądzicie o Volvo 830? Różni się on czymś od 800?

#246 Share 1975maly

1975maly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 09:04

[5 ha] Jaki kombajn? Witam jestem nowy na forum. Mam pytanie dotyczace kombajnu Z020 , doczepiany . Czy ktoś miał cos takiego? jak to się sprawuje? Co roku mam do skoszenia max 4 ha . A wynajm zaczyna mnie powoli denerwować. Z jakimi ciągnikami to może pracowac? Czy wejdzie tam MTZ ,912 ? A może mniejszy ? Może ktoś ma instrukcję od tej maszyny? Chetnie kupie. Pozdrawiam

#247 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 sierpień 2013 - 09:32

[5 ha] Jaki kombajn? Te kombajny bez problemu współpracują z C-360.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#248 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 15:47

[5 ha] Jaki kombajn? wydajnośc Z-020 to ok 2,5ha/dziennie, współpracuje to z ciągnikami od c-360 w górę
ostatnio było coś takiego w moich okolicach za 3500zł

#249 Share 1975maly

1975maly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 07:29

[5 ha] Jaki kombajn? A czy ktoś wie czy " zmieści " się tam większy ciągnik? MTZ , 912 czy 7045 . MOze ktoś ma zdjęcia takiego "zestawu"> Pozdrawiam i z góry dziekuje.

#250 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 08:00

[5 ha] Jaki kombajn? Ursus c 360 ma za ciężko w Z020, optymalny i tani ciągnik do niego to jumz albo mtz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share 1975maly

1975maly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 06:56

[5 ha] Jaki kombajn? Dzięki pawel 885, wieksza moc rzeczywiście powinna lepiej w tym się sprawdzać . Interesuje mnie jeszcze czy wejdzie tam mtz z przednim napędem? Albo jakiś 914 itp.może ktos ma foty. Jeszcze prośba moze ktos ma instrukcje obsługi z020 chetnie kupie. Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

#252 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 09:03

[5 ha] Jaki kombajn? Mam ten sam problem co założyciel tematu - mam 5 ha i co - zboże nadal na polu - mieszanka - praktycznie cała już wyłożona a deszcz pada - już mnie trafia co nie co - od tygodnia jedzie do mnie kombajn i nie może dojechać - bo nie jestem dla niego dobrym klientem - skoro ma takich po 15-20 ha - do kogo pojedzie? Mało tego on ma do mnie 8km - w promieniu 4 km nie ma kombajnu - a dalej są ale nie robią usług - i co mi pozostaje? - Właśnie zastanawiam się nad kupnem - i jestem zdeterminowany.
Przeczytałem wszystkie posty - i oczywistym jest że nie jest to uzasadnione ekonomicznie - ale co mam zrobić?
Zastanawiam się tylko jaki - myślę że heder 2,50m do max 3m - żebym swobodnie przejechał drogą, a marka z tego co widzę to class consul, może volvo 830, 800, 900 - tyle że firmy już nie ma i nie wiadomo co z cześciami, czy moze jakiś MF albo Fahr - co radzicie?

#253 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 sierpień 2013 - 09:23

[5 ha] Jaki kombajn? Najlepiej jakbyś znalazł jd 430 to prosty i niezawodny kombajn heder ok 2.8, u nas mają takie na 15 ha i mają pierwsi pokończone żniwa.

#254 Share Leonardo1

Leonardo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 10:44

[5 ha] Jaki kombajn? na taki areał najlepszy massey ferguson 86 :)

#255 Share 1975maly

1975maly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 12:29

[5 ha] Jaki kombajn? No tak w sezonie determinacja siega zenitu. Mam to samo. Biore pod uwage dwa kombajny z020 i jeszcze class compact. Mimo wieku maszyna wygłąda jeszcze w miarę " współcześnie"

#256 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 11:10

[5 ha] Jaki kombajn? Kolego @kgal jeśli masz jakieś pieniądze kup kombajn o hederku 3m drogą dobrze się jedzie a kasy to tak do 25000 musisz mieć,całkiem małego nie kupuj bo i kosi się lepiej większym a i słomę lepiej zbierać,co do marki to aby sprzęt był mało wyeksploatowany i w miarę możliwości prosty w budowie i obsłudze modele jakie ja ci mogę polecić to Claas Consul,Mercator 50, fahr serii m600 660,750,m900, a jeśli kupisz w miarę dobrym stanie to na części i paliwo zarobisz a swoje pierwszy będziesz miał skoszone ,pozdrawiam

#257 Share 1975maly

1975maly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 06:26

[5 ha] Jaki kombajn? Ponawiam prośbę o instrukcję do z020.

#258 Share TheOnaAndOnly

TheOnaAndOnly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 11:38

[5 ha] Jaki kombajn? witam a co myslicie o bizonie 56 na 20h?

#259 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:40

[5 ha] Jaki kombajn? witam, u nas też było krucho z usługami, na kombajn trzeba było czekać nieraz kilka dni a i tak nie wiadomo było czy dojedzie. Dlatego kupilismy okazyjnie JD 430 na swoje 6 ha :) i była to bardzo dobra decyzja. Miał pracować tylko u nas ale już w pierwszym sezonie znalazło sie sporo chętnych na usługi :). Mały ale dość wydajny kombajnik, przez 6 lat użytkowania nie dołożyłem do niego zbyt wiele. Jednak na dzień dzisiejszy kupiłem Bizona Supra gdyż zwiększył się areał i liczba klientów na usługi :). Wiec na mniejsze areały polecam coś z mniejszych JD, ewentualnie class, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:45

[5 ha] Jaki kombajn? Ja polecam Lexiona na 5 ha jak znalazł.

+1 punkt ostrzeżeń za zaśmiecanie tematu durnymi postami.

Edytowany przez razor275, 27 styczeń 2014 - 09:34.