Skocz do zawartości

Zdjęcie

[5 ha] Jaki kombajn?

281 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mirek18

mirek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:14

[5 ha] Jaki kombajn? Najlepiej kogoś nająć. Bo na parę ha się nie opłaca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[5 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 17:02
  •  

#222 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 11:17

[5 ha] Jaki kombajn? Witam posiadam ok 5 ha swojego zboża, we wsi ze 2 kombajny i jak pogoda dobra to każdy chce kosic. I tu moje pytanie chcialbym kupic jakiś kombajn mały na swój areał no i może bym troche na usługach kosił chcialbym w cenie tak do 17 000zł jakiś mały i teraz pytanie jaki ten kombajn i chcialbym aby był oszczędny w spalaniu. Podawajcie propozycje

#223 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 lipiec 2012 - 12:12

[5 ha] Jaki kombajn? volvo 800, 830, mf 186, 187, i wszystkie inne podobne. Jak już będziesz szukał to lepiej mniejszy a w dobrym stanie niż wiekszy a w kiepskim stanie. Import ze szwecji jest mało wychodzony i na twoim miejscu na tym bym sie skupił..

Edytowany przez bolid20, 12 lipiec 2012 - 12:13.

-----

#224 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 12 lipiec 2012 - 12:29

[5 ha] Jaki kombajn? class compact 25 -30 bardzo mało skomplikowane kombajniki z silnikiem perkinsa ja ze swojego jestem zadowolony

#225 Share kamilursus5524

kamilursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 14:35

[5 ha] Jaki kombajn? Polecam MF 186 , 187 silnik perkinsa

#226 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 lipiec 2012 - 15:46

[5 ha] Jaki kombajn? My na 15ha + usłui kupiliśmy John Deere 935 i jak dla mnie jest to swietny kombajn, bezawaryjny, wydajny i w miarę oszczędny,
Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

#227 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 16:39

[5 ha] Jaki kombajn? A to na 5 ha kombajn potrzebny?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#228 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 17:59

[5 ha] Jaki kombajn? Ja coś z claasów bym polecił mały cosmos,corsar.deutz fahr m 88,88s wiadomo stare maszyny ale myślę że części łatwiej dostępne niż do mf serii 186,487 o volvo to nie myślałem wcale fabryka dawno zamknięta części wiadomo mało dostępne.Za te pieniądze można kupić kombajn na taki areał.A Gadka że się nie opłaca kombajnu na taki areał kupować to zdanie tych co mają kombajny na zarobek a co roku im roboty ubywa.

#229 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 23:30

[5 ha] Jaki kombajn? Za 17 tys kombajn? Za 30 tys proponuję fahr 1002 bądź podobny. To nie jest kupno na raz - ma służyć długie lata więc warto poczekać trochę, nazbierać kasy i kupić coś na czym będzie można jeszcze zarobić. Kiepsko się zbiera słomę po maszynie która ma heder 2,5 m.

#230 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 lipiec 2012 - 07:32

[5 ha] Jaki kombajn? Też uważam że na 5 ha kupować kombajnu się nie opłaca. Ja mam ponad 20 i nie myślę o kupnie

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 11:15

[5 ha] Jaki kombajn? To pogratulować myślenia. Jeszcze traktor sprzedaj bo po co skoro można nająć. Dobry kombajn nie dość że zmniejszy ryzyko utraty plonu to jeszcze zarobi i na siebie i troche grosza gospodarzowi zostanie. 5ha skosisz przez dzień aby było na co sypać, potem można kilka dni popracować u ludzi. Chętni w mniejszej czy większej liczbie - zawsze są. Grunt to maszyna która jest prosta, z małym przebiegiem i z odpowiednim hederem. Znajomy kupił jd - heder 2,5m, prasę ma krone kr160. Musi zagrabiarką latać po polu a chętnych na usługę nie ma bo za wąski.

#232 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 11:40

[5 ha] Jaki kombajn? Jezeli masz kupować kombajn tylko na swoje 5ha to nie kupuj. Do tego napewno dołozysz. Kombajn to nie tylko maszyna i zalanie paliwa. Co roku trzeba wymieniać olej, do tego filtry itp. Koszty skoszenia swojego będą przerastać sens posiadania kombajnu. Lepiej dać to skosić komus i finał. Co innego jeżeli ten kombajn pojedzie chociaż trochę na usługi. Te 20 ha musisz owaliś na usługach zeby chociaż pokryć koszty utrzymania kombajnu. Ja polecam New Hollanda Claysona, dużo części pasuje do niego z Bizona. Nie mam takiego ale sąsiad takim kosi i juz nie raz jakiś pasek czy łożysko dopierał z Bizonka.

#233 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:02

[5 ha] Jaki kombajn?

To pogratulować myślenia. Jeszcze traktor sprzedaj bo po co skoro można nająć. Dobry kombajn nie dość że zmniejszy ryzyko utraty plonu to jeszcze zarobi i na siebie i troche grosza gospodarzowi zostanie. 5ha skosisz przez dzień aby było na co sypać, potem można kilka dni popracować u ludzi. Chętni w mniejszej czy większej liczbie - zawsze są. Grunt to maszyna która jest prosta, z małym przebiegiem i z odpowiednim hederem. Znajomy kupił jd - heder 2,5m, prasę ma krone kr160. Musi zagrabiarką latać po polu a chętnych na usługę nie ma bo za wąski.

Od takich doradców strzeż mnie........ itd. :P W promieniu 5 km jest ponad 15 kombajnów i nigdy nie mam problemu z chętnymi do koszenia :D . Traktorów mam kilka i prasę też bo przydają się częściej niż 20 godz w roku...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#234 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:12

[5 ha] Jaki kombajn? U mnie w promieniu 5 km jest z 30 kombajnów, czy ma 10 czy 50 ha każdy sobie kupił i kosi. Mało kto nie ma swojej maszyny. Sam mam 15 ha zboża do skoszenia u siebie i reszta usługi - jakieś 40-50ha. Nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy żniw bez swojego kombajnu. Najpierw każdy swoje kosi a ci co nie mają spacerują od jednego do drugiego "może byś skosił?" Wszystko fajnie jak jest pogoda. Nerwicy można dostać jak owies już oblatuje, każdy kosi swoje a nad głową chmura z deszczem.

Edytowany przez pawelol111, 15 lipiec 2012 - 12:13.

#235 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 15 lipiec 2012 - 17:18

[5 ha] Jaki kombajn? ja mam 6 ha i mam bizona rekord i jeżdze duzo po uslugach i się zwraca kasa ,w nastepnej wsi są 2 bizony ,jeden wogule kosi tylko sobie ,a drugi widze że się sypie i jest jeszcze maly claas ,wiec jak bizon sie sypnie to będe mial do koszenia calą wieś

#236 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 20:57

[5 ha] Jaki kombajn? U nas jest kilku takich co mają po 3 bizony tylko na usługi i prosić nie trzeba sami pytają kiedy chcę kosić . Tak że czy się opłaca kupić to zależy od nasycenia rynku . Jeśli kupić tylko żeby skosić 5 ha to na pewno nie

#237 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:23

[5 ha] Jaki kombajn? panowie może ktoś z was sprzedaje jakiś kombajn bo byłem u paru handlarzy to wszystko złom w cenie

Edytowany przez maniek20, 15 lipiec 2012 - 21:34.

#238 Share NewHollandTM120

NewHollandTM120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:02

[5 ha] Jaki kombajn? A nie lepiej zamiast starego claasa 50-cio letniego kupić 30-letniego Supra? Moim zdaniem niedrogo można kupić naprawdę dobrego bizona. Wujek kupił w 2009r. bizona za 15 tyś (z kabiną ale bez sieczkarni ) i co? 3 sezony chodzi sprawnie jedyne co wymieniał to po 1 sezonie 2 paski i tyle . W tym roku skosił około 35ha z usługami ( sam ma 18ha) i kombajn się zwrócił :) polecam bizona ewentualnie można szukać jakiegoś JD 975 chyba ? jeśli zle to mnie poprawcie :D

#239 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 07:28

[5 ha] Jaki kombajn? Zakup kombajnu na 5 ha nie zwróci się nigdy. Nawet jak się kupi trupa za 15 tys. Powiedzmy w mojej okolicy skoszę 5 ha za 1500 zł z sieczkarnią za 1750. Aby odrobić taki kombajn trzeba kosić 10 lat. Tylko teoretycznie. Bo jeśli dodamy koszty paliwa, części, których do grata potrzeba bedzie nie mało. Wyjdzie, że nie zwróci się nigdy a po 15 latach trzeba będzie na złom oddac bo tego juz nikt od nas nie kupi. Kase lepiej na jakąś lokate do banku wpłacić czy coś. Co do usług tez kariery nie wrózę. Teraz jest sporo nowszych kombajnów. Ponieważ wynajmuje kombajny do koszenia z doświadczenia wiem, że czym lepszy i nowszy kombajn to tym korzystniej wychodzą żniwa w przeliczeniu na hektar. Nie mówiąz o jakości koszenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share fermen

fermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 październik 2012 - 11:12