peny259

Raport o stanie stada

Polecane posty

peny259    11

Witam. Czy wiecie że do końca roku trzeba w agencji złożyć raport o stanie stada bydła i świń? Rano sąsiad zadzwonił ze trzeba takie coś zrobić pod groźba kar. I faktycznie. Matula pojechała złożyła i dowiedziała się tyle ze w naszym biurze powiatowym nie wiedzą po co to. Centrala kazała to robią. Wie ktoś o co Chodzi? Czy wogole ktoś o tym wiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja na początku grudnia już to złożyłem, służyć to ma ponoć wyliczeniu faktycznej liczby zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice właśnie kończą to wypełniać i jadą zaraz składać, wg mnie to jest żeby sprawdzić czy zgadza się stan w papierach z stanem faktycznym i Ew. dopierdzielenie kar gdyby coś było nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

To chyba za głośno i tym nie było że u mnie dzisiaj cala wioska na hura do agencji ruszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Masz na stronie arimru, Iru, odru informacje , Agrobiznes i tym mówił, w Top agrarach o tym pisali i innych.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

Nie rozumiem jak to ma się zgadzać ze stanem faktycznym, jak wszyscy w okolicy brali wyciąg z agencji o stanie sztuk w gospodarstwie i wszystko się przepisuje na te ich druki i składa. Bo jak wiadomo nie zawsze stan faktyczny się zgadza z tym co jest w agencji, niektórzy z moich znajomych mają "żelazne" sztuki krów czy świń jeszcze z przed kilkunastu lat kiedy to ktoś nie dopilnowal złożenia przemieszczenia itp :) Ja juz to złożyłem i wszystko się zgadza.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

głównie chodzi o świnie ważne aby mieć porządek u siebie w księgach by się zgadzało z stanem w oborze a nie z tym co w agencji kar żadnych nie będzie za niezlozenie mają traktować ulgowo ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a jest  gdzieś do pobrania   formularz  - typowo dla bydła?  czy  trzeba  pobrać ten  na  owce i kozy  i   dopisywać  że  bydło? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak dla mnie to bzdura zwłaszcza przy zwierzętach co mają paszporty. chyba nie wiedzieli co zrobili i na co im to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

A ci co mieli zwierzęta i sprzedali też muszą?

 

To znaczy wogle teraz nie mają

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Masz  zdać  wykaz  zwierząt przebywających w siedzibie  stada ,  na  dzień  w którym go wypełniasz , jesli nie masz nic na  stanie  nie  masz co wykazywać ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

jak dla mnie to bzdura zwłaszcza przy zwierzętach co mają paszporty. chyba nie wiedzieli co zrobili i na co im to.

Pewnie mają niezły burdel   u siebie skoro karzą zdać wykaz zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja byłem  dzisiaj  składać   bydło  świń  już  nie mam i  powiedzieli  że  nic  nie składam na świnie  bo tylko  to co  jest  w oborze  się  liczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę... Wejdź na stronę ARiMR i przeczytaj co masz dostarczyć...

no wiesz co biuro arimr to inne przepisy :P ja mam siedzibę stada a nie mam zwierząt i musiałem złożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

csm_slider_IRZ_2_eb0ca7d3ea.jpg

 

 

nie  musiałeś , przeczytaj  uważnie  , spis  zwierząt przebywających  w siedzibie  stada ,masz  zrobic  jak  gdyby  spis  z natury - żeby  sprawdzili  czy  zgadza  się  z  wirtualnym  stanem 

 

jak nie  ma  zwierząt  - nie ma  czego  spisywać .

Dałeś  sobie  wmówić  że  musiałeś 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mają niespójność w agencji i tyle, szczególnie z początków rejestracji bydła - sam znam przypadek nieżyjącego już człowieka co ma na stanie kilka sztuk. Handlarze brali jak popadnie, sztuki pourazowe, nieraz coś zdechło w transporcie i poszło na lewo itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcale bym się nie zdziwił , gdyby wzywali tego nieżyjącego rolnika w celu wyjaśnienia :D . Wczoraj byłem , myślałem że będzie tłok , bo termin się kończy . Było kilkanaście osób , ale w różnych sprawach . Na pytanie gościa czy po Nowym Roku też można się zgłosić ze spisem , pracownik odpowiedział że można . Czyli nie ma co panikować , a zresztą pocztą też można wysłać . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jest rozporządzenie źe do końca grudnia masz dostarczyć ten spis. Źe pocztą moźna to fakt i to najwygodniejsza opcja


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj