Skocz do zawartości

Zdjęcie

tokarki

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:08

tokarki rowniez polecił bym ci coś z tych wiekszych polskiej konstrukcji z lat 70-80 bo tą za 4 tysiace z allegro to sobie raczej tylko kij do szczotki albo trzonek do wideł mozna wytoczyc - nie zucał bym sie tez na rewolwerówki bo to są tokarki do produkcji seryjnej i w twoim przypadku wydasz tylko kase na niepotrzebny bajer - my mamy Porebe z 196X nie znam typu i jest uzywana srednio raz w miesiacu wiec na twoje warsztatowe potrzeby cos w tym gatunku napewno by stykneło a i sasiadom mogł bys uslugowo toczyć - o ile posiadasz takową umiejetność bo troche trzeba miec w tym wprawy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tokarki Dzisiaj, 20:01
  •  

#22 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:11

tokarki Mam TUM 35 - cicha, oszczędna, precyzyjna, wystarczająco duża w większości przypadków (średn toczenia 350, dł łoża ok 1 m). Jednak trochę więcej kosztuje niż planujesz wydać. Jak kupisz, to się powoli nauczysz - najpierw zepsujesz trochę materiału, urwiesz kilka noży, a potem będzie coraz lepiej. Powodzenia. ;)
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#23 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:24

tokarki To jest zajecie naprawde , które wymaga sporej wiedzy. Ja z zamiarem kupna nosiłem sie ładnych kilka lat, myslałem sobie po co mi i na co. Druga sprawa to koszt zakupu, który kilka lat w stecz był dość duży no , ale... Dodam tylko, że mam wykształcenie średnie w tym kierunku i zawód tokarza (na wymarciu) ;) Nie chce tu nikogo zniechęcać, wręcz przeciwnie zachecam wszystkich rolników do próbowania czegoś innego, dodatkowego zajęcia się czymś po za. Ja traktuje to raczej jako hobby choć nie ukrywam, że mocno myslałem o warsztacie jako główne żródło dochodu. ;)

#24 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:27

tokarki Ja osobiście bym w taką tokarke nie zainwestował ;) jednak są jeszcze w okolicy zakłady tokarskie czy kuźnicze i tak wszystko zrobią. Ja bym na twoim miejscu bardzo poważnie i głęboko rozważył kupno tej tokarki ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#25 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:52

tokarki Ja miałem okazje pracowac przez trzy lata na tokarce polskiej tud 50. Rewelacja. Używana dzień w dzien po 10h, gwinty calowe i metryczne. Tylko ze chyba znacznie przekracza Twoje mozliwosci finansowe. Pzdr

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:53

tokarki wy tu mówicie że 4 tyś to mało na tokarkę y pierwszą tokarkę TUE 35 kupiliśmy za 800zł idealna nie była miała braki ale od czegoś trzeba zacząćpo małym remoncie pracowała u nas ponad 2 lata aż ją wkońcu wymieniliśmy na Porębę tr 55, tak w twoim przypadku radziłbym zacząc od czegoś mało wyszukanego aby nauczyć sie jak to wszystko działa a potem zamienić na poważniejszą maszynę

#27 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:10

tokarki @gazi to śmieszne pieniądze dałeś za TUE 35 biorac pod uwagę wage tej maszyny a cenę chociażby na skupie złomu 1,5 zł. ;) Poreba to już poważna obrabiarka, ja mam jak narazie TUB 32 i jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam jest naprawdę super, jest dokładna i ma mnustwo przełożeń. ;)

#28 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:05

tokarki a co mysliscie o tych małych tokarkach takie jak są w castoramie itp ???? ;P

#29 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:09

tokarki fajne tylko musisz sobie zadać pytanie co ty chcesz naniej robić, jeśli chcesz wytoczyć bolec do pługa lub coś podobnego to i na małej kozie to zrobisz ale jeśli masz ambicję dorabiania jakiś wałów lub kół pasowych albo nietypowe gwinty to sobie daruj te marketowe maszyny, ja mam tuc 40/1500 i czasami ma zamały prześwit pod łożem albo długość do niektórych robót ale od dziesięciu lat niedałem zarobić tokarzowi ani złotówki no... chyba że czasami pojadę na dłutownicę;)

#30 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:12

tokarki a mozecie mi powiedziec czym rózni sie rewolwerówka (czy jakos tak) od normalnej tokarki ??? bo z tego co ja widze to tylko cena ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:18

tokarki Roznia sie zadadniczo budowa. Rewolwerowka jest bardziej rozudowana.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:30

tokarki aha ale praktycznie jak bym chciał to moge z rewolwerówki zrobic normalna tokarke ???
bo pare postów wyzej mówili mi zeby nie kupywac rewolwerówki bo niezawiele na niej zrobie moze rzeczywiscie bo ma zaduzo bajerów ale jak bym je odkrecił ???
Kombinuje dlatego bo rewolwerówke mozna wyrwac za 2 tys a normalna to tak chociarz z 5 tys a ja szukam czegos taniego ale tez nie strasznie amatorskiego.

#33 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:37

tokarki Rewolwerówka ma bardziej zwartą budowę ale z reguły ma krótsze łoże a zatem długość toczenia.

#34 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:51

tokarki ale robic mozna na niej tak samo jak na normalnej tokarce ???

#35 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 luty 2009 - 23:31

tokarki W żadnym wypadku nie kupój rewolwerówki. To nie jest maszyna do warsztatu na jednostkowe produkcje. To jest tokarka do masowej produkcji i po jej ustawieniu wykonuje jedną i tą samą operacje(detal) np. sworzeń z kilkoma stopniami i otworem. Pośiada głowicę narzędziową na, której się ustawia odpowiednie parametry wymiarowe pod dany zabieg. Ciężko mi bardziej opisać wyraziście. ;) To jest rodzaj automatu- półautomatu. :)

#36 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 21:21

tokarki Jaką długość stołu i przelot wrzeciona powinna mieć tokarka? Czy ta jest odpowiednia: http://www.allegro.p...uc_40x1500.html ?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 21:39

tokarki zależy do czego

#38 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 21:51

tokarki Dla własnych potrzeb no i ewentualnie sąsiadom coś wytoczyć. Zakładając przy tym, że będę produkował agregaty uprawowo-siewne, kultywatory na małą skalę itp.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#39 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 08:42

tokarki jeśli nie jest mocno wychulana to powinna ci wystarczyć ale za tą kasę to bym się cudów nie spodziewał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 21:32