wueska

stary lewarek

Polecane posty

wueska    1

witam , szukajka nic nie pokazała więc zakładam ten temat .

mam stary lewarek taki z aluminiową obudową , ale jest on nie sprawny nie chce podnosić albo czasem podniesie tylko troszkę i dalej nie chce, teraz dostałem jeszcze dwa takie lewarki w podobnym stanie , szkoda by było żeby stały i zbierały kurz kiedy mogłyby się przydać , domyślam się że nie ma tam nic skomplikowanego ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić a że są to lewarki starej produkcji pewnie jest możliwość dokupienia jakichś uszczelek nie to co dzisiejsze jednorazówki , a więc co tamm mogło się zepsuć albo co najczęściej się psuje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam taki podnośnik i miałem tak że sam się podniósł ale pod obciążeniem od razu spadał i pewnego razu przyjechał znajomy i mówi że on mi to naprawi jak się okazało wymienił uszczelnienie i działa jak trzeba. A próbowałeś dolać oleju?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

w moim lewarku brakowało oleju, a miał takie same objawy jak Twoj. Uzupełnienie oleju go uzdrowiło.


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

tez tak mialem,nie wiem jaki ty dokladnie masz lewar ale ja mam taki z wykrecana sroba i 1 tlokiem,podnosi 3,2 tony wymienilem uszczeliki i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy problem z siłownikiem i lewarkiem, to ojciec zawiózł do zakładu zajmującego się hydrauliką siłową i teraz ładnie działa. Poszukaj w okolicy muszą być na pewno jakieś, a jak masz ich kilka to cie taniej wyjdzie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Miałem problem z takim lewarkiem aluminiowa obudowa udźwig 5t troszke sie podnosił potem opadał Ogolnie niedziałał, okazało sie że przyczyna była błaha w mechanizm pompujący dostał sie kawałek gumy i zatkał go, po wyczyszczeniu dział jak burza :( ale ostatnio znow coś zaniemogl :) wiec bede go znow rozbierał. ich konstrukcja jest tak prosta że niewarto wozić ich do specjalistycznych zakładów...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Oprócz wymiany uszczelnien warto wymienic śruty, czyli zawrorki zwrotne. Może komus pekła sprezynka od jednego z nich. Wyczyscic dobrze i zalac olejem hydraulicznym. Na dnie cylinderka może być filtr czyli drobna siateczka.

Tak jak pisal kolega @kombajn budowa prosta więc nie widze problemu żeby samemu zrobic.

Ja ma taki 8 tonowy. i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

chyba zlokalizowałem przyczynę niesprawności, olej uchodzi na gwincie tu gdzie jest przykręcony ten cały siłownik do podstawy i tu wyłazi olej nie ma innej możliwości zmieniłem uszczelnienie i przy dokręcaniu siłownika gwint przeskoczył a nie ciągnąłem mocno czyli już wcześniej musiał być naruszony ;) tylko czym to zakleić albo zaspawać te palniki z allegro są coś warte czy to lipa czy próbować jakimś klejem typu "distal" i trochę dokręcić i czekać aż zastygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ja bym to kleił. Sa kleje, które są tak mocne że jak nie podgrzejesz materjału to go ponownie nie rozkręcisz. Poszukaj w sklepach żelaznych. Sa takie w niebieskich i czerwonych opakowaniach. Po tym czerwonym to ponoc nie da sie rozkrecic to może nie przesadzaj bo może jednak bedzie potrzeba kiedys go ponownie otworzyc.

Spawaniem możesz popsuc zwłaszcza wewnerzna gładz cylindra.

Wiem skręc na pakuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Gdzie w lublinie regeneruja tego typu lewarki, nigdzie nie mogę dostac uszczelniaczy do małego bodajże 5t lewarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj