Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompa do tankowania -opinie

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:51

pompa do tankowania -opinie

A czy nie lepiej zamiast takiej ręcznej co to po 100litrach kręcenia ręce odpadają kupić pąpke od cyrkulacji w centralnym ogrzewaniu? jeśli to ma być na paletozbiorniku to zamocować na stałe i tylko wąż do baku chwila i jest pełen ;) ja bede robil taki patent na ten rok bo mam dość dźwigania baniek na ciągniki a szczególnie na bizona...

Jeszcze lepiej , taniej i wygodniej jest sobie samemu zrobić taką pompkę z np. pompy olejowej od silnika c 360. Jeszcze do tego jakiś mały silniczek elektryczny i jest lekko , łatwo i przyjemnie nalewać ropkę. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompa do tankowania -opinie Dzisiaj, 01:23
  •  

#22 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:58

pompa do tankowania -opinie Jak mało tankujesz to ok ale jak więcej to vręce zabolą mówie bo wiem jak 400l na raz to we 2 na zmiane trza kręcić ,Kupiłem stary dystrybótor z cpn za 700 wkładam pistolet blokuje isie śmieje ale dobrze że kasy nieliczy ,

#23 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 30 styczeń 2009 - 22:42

pompa do tankowania -opinie Ale ja nadal twierdzę ze pompa od cyrkulacji centralnego ogrzewania jest najlepsza do tankowania bo bedzie nam służyła przez dłuuuugi czas pompy z ciągników przystosowane do tankowania ropy zwyczajnie sie zacieraja sprawę znam z autopsji bo sąsiad przepąpował taką pompą 3tyś litrów i sie zatarła dwie już tak wykończył wiec myślę że najlepsze są jednak z CO wydajne i trwałe ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#24 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 22:48

pompa do tankowania -opinie ale taka http://allegro.pl/it...ki_faktura.html kosztuje prawie 300 zł ;/ mam styczność z takimi rzeczami i wiem że jeśli kupować pompe do CO to tylko GRUNDFOS. myśle że w tej cenie to lepiej kupić takie coś http://allegro.pl/it...ystrybutor.html

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#25 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 08:38

pompa do tankowania -opinie @ kombajn Zrobiłem pompe z tego co miałem i jak narazie chodzi. Podobno aby pompa olejowa chodziła w ropie to musi być zużyta, ma luzy i nie powinna sie zatrzeć. ;) Co do pompy do CO to nawet nie głupi pomysł, jest pompka i silnik w jednym a i jest za to szczelna. :)
@ zetor a ja słyszałem, że najlepsze są pompy niebieskie z Leszna. Sam mam taką założoną przy piecu. :)

#26 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 31 styczeń 2009 - 09:34

pompa do tankowania -opinie No właśnie ja taki patent w tym roku robie ;) nawet pistolet do tankowania wymyśliłem :) wąż na końcu zawór kulowy i zwykły przełącznik zeby pompę Zaraz wyłączać, a do tankowania pompą to wystarczy byle jaka nie trzeba kupić firmowej najtańsza też przejeleje te kilkanaście tyś litrów rocznie
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#27 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:27

pompa do tankowania -opinie każdy chwali swoje ;) widzialem grundofosy pracujące w przemyśle cukierniczym przy wielu substancjach i chodziły po 10 lat i więcej :) my mamy grundfosa od 6 czy 7 sezonów i nic, i wielu osobom zakładaliśmy podobne :)

A-Mount Alpha user

#28 Share Maciek5290

Maciek5290

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:to co wszyscy lubia rolnictwo i wszystko z tym zwiazane

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:14

pompa do tankowania -opinie Ja kopiłem za 1400 zł Dystrybutor na 230V ze zbiornikiem i nie narzekam jest ok tankowałem kiedyś tą pompką co ty chcesz kupić to już po 200 litrach ręce odpadają a jeszcze jak trzeba kombajn zatankować to już w ogolę ciężko jest kręcić :angry: :angry: :angry:
Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

#29 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:38

pompa do tankowania -opinie Wiertarkę zamiast korby i pójdzie lekko ;)

A tak na poważnie to też się zastanawiam nad kupnem takiej pompki, szczególnie ułatwi mi tankowanie MTZ-a!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#30 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:53

pompa do tankowania -opinie wszystko pięknie jak tankujesz troche ropy... ale jak by przyszło ,,nakręcić'' ci przez sezon żniwny dzień dnia nakręcić 200litrów do bizina to przeklinałbyś dzień w którym kupiłeś te pompe... a tak na poważnie to takie małe pompy ręczne dobre są żeby zalać mały ciągnik raz na jakiś czas do pełna i nic więcej.... ale zawsze lepsza niż wiaderko ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 luty 2009 - 08:37

pompa do tankowania -opinie ja zrobiłem sobie dystrybutorek z pompki olejowej od fiata 125p i silniczka od wentylatora przy chłodnicy, działa już 2 lata bez żadnych awarii i wycieków, długość przewodów mam 1,5m ssący i 4m tłoczący, na ssącym na końcu mam filterek paliwowy założony od malucha wiec od razu czysta ropa płynie, rzyga z przewodu konkretnie

#32 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2009 - 08:21

pompa do tankowania -opinie ja krę ciłem kiedyś 500 litrów codzienni rano. tylko miłem nie obrotową a taką z wajchą i do przodu do tyłu. Byłem mistrzuniem w pompowaniem nik mi nie podskoczył. A najlepsze żę bańki były 60. Masakra. A tera zbiorniki 1000 dystrybutorek z licznikiem, filtr wody i cząstek stałych dodatkowo sitko na wężu. I spokuj z zapchanymi filtrami paliwa. Za paliwo płace nie najtaniej ale od 5 lat nie było wtopy z tym gościem.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#33 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 luty 2009 - 09:01

pompa do tankowania -opinie a ja kupiłem sobie ten "mini cpn" za 300 pare zł z allegro pompuje nim 7tys. litrów ON dwa lata go mam cały czas spięty jest ze zbiornikiem 1000l tylko wąż ssący trzeba było zamontować na dolnym zaworze i święty spokuj z rozlewaniem paliwa

#34 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 20:36

pompa do tankowania -opinie ja mam na korbkę fajna sprawa dobrze ciągnie lecz ma jeden błąd bo trzeba kręcić w przeciwną stronę niż stronę którą wskazuje strzałka

#35 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 23:02

pompa do tankowania -opinie to może zmień strony w które pompujesz... :P

A-Mount Alpha user

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 23:04

pompa do tankowania -opinie No właśnie, podłącz odwrotnie węże albo zamień je miejscami :P

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#37 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:03

pompa do tankowania -opinie A mi wąż spada z tej pompki i cały pachnę ropą.Polecam ją jeśli ktoś mało paliwa tankuje.A bym zapomniał teraz ma przecieki i ropa ucieka w niewielkich ilościach
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#38 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:49

pompa do tankowania -opinie Też mam taką pompkę na korbę,cieknie wszędzie. podoba mi się ten mini CPN,ale trochę szkoda kaski.

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 marzec 2009 - 14:14

pompa do tankowania -opinie A ja sie właśnie zastanawiam co robić z paliwem (przechowanie). O ile pompa ma sens (ciapek zetor i teraz bizon) to zabawa z beczkami 200 litrowymi mnie trochę denerwuje. Myślałem zalać 1000 litrowe zbiorniki ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ostatnio znalazlem w okolicy beczki stalowe z hydroforni ale ich stan w środku zapewne jest tragiczny no i ogromna pojemność. Widział może ktoś z was zbiorniki na diesel o pojemności 1500-2500 litrów max w niskiej cenie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 14:19

pompa do tankowania -opinie a może plastikowy na 1000l są takie na allegro w specjalnych koszach