Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno ziemi

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 13 luty 2009 - 17:42

Kupno ziemi Poprzedni właściciel chciał mi sprzedać, ale ta babka jest jego siostrą z którą nie utrzymywali kontaktu. Jak sie dowiedziała że chce on ziemie sprzedać zaczeła sie nim opiekować (2 m-ce) nawet u niego zamieszkała, ugadała go i przepisał. Po dwóch dniach (jakoś w styczniu 2008) była u mnie że zrywa umowe bo ma inne plany. Ja powiedziałem że nie moge sie zgodzić bo kupiłem traktor z PROW i jej brat podpisał sie że mi przez 5 lat nie zabierze dzierżawy, no i sobie pojechała mówiąc że to sie inaczej skończy. Tam miałem buraki, po burakach nawóz i zaorane, wiosną miały być ziemniaki. Wiosną pojechałem gruberem wstępnie bruzdy na przeczach porównać myśląc że baba odpuściła. Posiałem wszystko wokół domu i po kilku dniach pojechałem uprawiać pod ziemniaki patrze............ a tam jęczmień zasiany i wkopany znak zakaz wjazdu. No i sie wkur.... o mało zawału nie dostałem ziemniaki zakontraktowane a reszta ziemi obsiana. Pojechałem do prawnika i reszte znasz. Baba nawet o podatek przez rok nie spytała bo nakaz na mnie przyszedł. Sprawe miałem w październiku. Teraz nawet nie licze na prawo pierwokupu, choć jestem pewien że ona to sprzeda bo swoje 20ha sprzedała.
Normalnie jak w filmie, ale niestety tacy są ludzie. Teraz ją bede sądził o zwrot dopłat bo agencja jej przyznała bo jak stwierdzili należy sie temu co zasiał, durnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno ziemi Dzisiaj, 11:27
  •  

#62 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 luty 2009 - 17:48

Kupno ziemi No to masz pod górkę, ale 4 lata ją powozisz, musisz złagodzić klimat, jak ma męża to go gorzałą podlej i sprzeda- będzie dobrze.

#63 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:08

Kupno ziemi Jak byłem mały to jej mąż sie powiesił i strasznie mi było jej szkoda, teraz sie nie dziwie że tak zrobił. Jak do mnie przyjechała to z takim ryjem że zrobiłem sie strasznie malutki, a żona bała sie z kuchni wyjść. A w sądzie jak ją przesłuchiwał sąd to płakała mówiła że jest wdową samotnie wychowującą dzieci (mają ok 20 lat). Normalnie komedia. W sądzie musisz siedzieć cicho i tego słuchać, a mnie nosiło, bo wcześniej mądra że szok była. Byłem u niej przed sprawą chciałem sie dogadać, ale co ty, podsuneła mi że rezygnuje z ziemi to pogadamy. Mam atrazyne taką co mi została i w ostatnim roku będzie kukurydza i w wysokiej dawce opryskam i będzie miała to co ja miałem jak to zastałem. Tylko jak znam siebie to mi przejdzie do tego czasu. Zobaczymy czas pokaże.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 październik 2009 - 18:24

Kupno ziemi Jak tak czytam to rożne są przypadki z dzierżawami z ANR. Ja mam taka sytuacje zamia po byłym PGR została wydzierżawiona roikowi który złożył wniosek o wykup. Mam pytanie czy w związku z polityka rolna rolnikom z okolicy przysługuje prawo odłączenia przynajmniej w części ziemi po byłym PGR (zablokowanie wykupu przez obszarnika)? Co trzeba by było zrobić w tej kwestii? Proszę o poradę?
uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 październik 2009 - 13:36

Kupno ziemi dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu bądź prawo do wykupienia nieruchomości po 3 latach dzierżawy, tak czy inaczej te kwestie regulują akty stanowiące o funkcjonowaniu i zadaniach ANR (to dokładnie tych rozwiązań dotyczą nagłaśniane ostatnio przez media projekty PSLowskie), dzierżawcy nic nie można zrobić - jedyne wyjście to realizacja polityki państwa zgodnie z obowiązującym prawem czyli ukształtowanie gospodarstw tak, aby mieściły się w ramach powierzchni maksymalnej dopuszczonej przez ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, jednak do tego jeszcze daleko

#66 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 09:40

Kupno ziemi Czy osoba prywatna nie mając wykształcenia rolniczego może kupić ziemie ?

#67 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 10:44

Kupno ziemi Kupić to każdy może. Tylko bez wykształcenia albo stażu pracy w gospodarstwie nie dostaniesz premii MR i innych.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 22:34

Kupno ziemi ta cała premia i MR to są te dofinansowania ?? a jak kupie ziemie to mogę dać w dzierżawę ? :D