Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno ziemi

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:12

Kupno ziemi Masz rację Lukasz27 niech zadzwoni i się dowie , żeby nie było na mnie, ale przypomnialem sobie,że moi sąsiedzi przez miedzę mieli też podobną sytuację-chcieli kupić działkę od ANR (156 ha o ile dobrze pamiętam) ale wycena ich przerosła i zrezygnowali i dalej dzierżawią-ALE NIECH SAM SIĘ DOWIE!!!!!!!.
Kredyty młody rolnik to chyba jescze są , inwestycjne to między 7 a 8%- rozmawiałem w piątek w banku , ANR rozkłada na 14 lat-można mieć 2 lata karencji i potem 14 lat na 99% pewnośc.Oprocentowanie w złotówkach okoł 4%-większych problemów nie robią,ale najbardziej opłaca się kupić od ANR gdy jest zboże drogie(tak jak w zeszłym roku ) oni przeliczają na zboże i jak zboże drogie to masz malo ton do oddania - w tej chwili jak ktoś ma wycenę to BRAĆ!!!!!! i nie patrzeć - pszenica według agencji wtej chwili kosztyje blisko 90zł (dokładnie 89,90zł - płacę dzierżawe i po tyle mi czynsz policzyli ) ale jak macie dopiero złożyć wnioski do ANR o wycenę to radzę ażeby kredytowali w pieniążkach bo średnia za pszenicę poleci i będzie dużo ton do oddania, a na wycenę to z rok poczekacie ( ja czekałem 1,5 roku a moi sąsiedzi średnio 1 rok od monentu złożenia wniosku o wykup).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno ziemi Dzisiaj, 09:10
  •  

#22 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:36

Kupno ziemi Czy mozna jasniej o oddawaniu w pszenicy.

#23 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:00

Kupno ziemi No przykładowo wyceniają ci działkę 1 ha za 12000- to jeśli na dzien dzisiejszy według GUS przenica kosztyje prawie 900 zł tona to masz do oddania za tą działkę 13,33 tony pszenicy , ale splacasz w pieniądzu- średnia cene pszenicy ANR ustala na podstawie GUS który o ile się nie mylę bierze cenę pszenicy z dwóch poprzednich półroczy przy ustalaniu średniej(stąd w tej chwili mają cenę blisko 90 zł za dt).ANR wycenia ci działkę w złotówkach następnie przeliczają ile masz ton do oddania a raty płacisz w złotówkach(na 14 lat dzielą ci te przykładowe 13,33 tony).Raty możesz płacić rocznie(30. września albo półrocznie to wtedy jeszcze 28 lutego druga rata). Jak masz już wycenę to się nie czaj i kupuj (drogie zboże). A zapomniałem dodać że przy przeliczniku zbożowym jest niskie oprocentowanie(1albo 2%). Ale najważniejszą sprawą jest moment zawarcia aktu notarialnego- jeśli zboże wg Gus jest drogie brać w zbożu bo mało ton DO ODDANIA. Nie patrz na to że będzie albo drogia albo tanie bo tony zapłaty już miałeś wcześniej ustalone a jak będzie drogie zboże to DUŻO ZAROBISZ hehehe, a jak będzie tanie to będziesz miał mało do oddania, ale NAJWAŻNIEJSZE JAK BĘDZIESZ KUPOWAŁ TO CENA ZBOŻA ZA 2 POPRZEDNIE PÓŁROCZ WG ANR(GUS).Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:12

Kupno ziemi A czy puziej te raty w psznicy mozna splacic szypciej jak bedzie mniejsz cena czy obowiazuje pelny okres umowy

#25 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:18

Kupno ziemi Raczej wątpię ,ale dowiedz się wszystkiego w ANR żebyś nie miał do mnie pretensji. W banku jak weźmiesz kredyt i chcesz spłacić wcześniej musisz zapłacic za taką możliwość tak,że wątpię, ale mechanizm ze zbożem jest ciekawy(

#26 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:13

Kupno ziemi W przypadku dużych działek agencja nie zawsze skorzysta z tej możliwości. Bo na 150ha trudniej znaleźć kupca niż na jakąś działkę 10ha.
Jak wtedy rozmawiałem z tym kierownikiem to mówił że już kilka razy sprzedawali ziemię na tej zasadzie.

#27 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:26

Kupno ziemi Na jakiej zasadzie?

#28 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:31

Kupno ziemi No że kolo złożył wniosek o wykup. Nie skorzystał. Ziemia na przetarg. I nowy właściciel nabywał działkę wraz z umową dzierżawy poprzedniego dzierżawcy. No i nowy właściciel dawał wypowiedzenie...

Kłócić cię nie będę po co mieli by mi jakieś kity wciskać....

#29 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:44

Kupno ziemi Być może ,nie twierdze że wszędzie jest tak jak u mnie,ale ja na własnej i sasiadów skórze tego doświadczyłem , ale podpowiadam że ROLNIK TEŻ MA SWOJE PRAWA A UMOWA DZIERŻAWY JEST ŚCIŚLE SPRECYZOWANA( WARA KU...A OD CHŁOPÓW), radze się zapytać , iśc do radcy prawnego zapłacić te 50 czy 100 zł i się dowiedzieć dokładnie, ja też nie chcę się kłócić , chce tylko podpowiedzieć - a w moim pzrypadku było dokładnie tak jak opisałem. Może ci rolnicy którym wypowiedziano umowy o tym nie wiedzieli, ja mam dokumenty w domu jak kogoś interesuje mogę pokazać, a piszę żeby ŻYŁO SIĘ LEPIJ HEHEEHE.

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:52

Kupno ziemi

młody rolnik na 3.5%

kolega pyta o ceny kredytu agencyjnego a ty mu o młodym rolniku - gdzie tu logika?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:56

Kupno ziemi a może mu chodziło o kredyt z dopłatą agencyjną więc 3.5%. a jeżeli o samą agencję to sorki
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#32 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:02

Kupno ziemi

No przykładowo wyceniają ci działkę 1 ha za 12000- to jeśli na dzien dzisiejszy według GUS przenica kosztyje prawie 900 zł tona to masz do oddania za tą działkę 13,33 tony pszenicy , ale splacasz w pieniądzu- średnia cene pszenicy ANR ustala na podstawie GUS który o ile się nie mylę bierze cenę pszenicy z dwóch poprzednich półroczy przy ustalaniu średniej(stąd w tej chwili mają cenę blisko 90 zł za dt).ANR wycenia ci działkę w złotówkach następnie przeliczają ile masz ton do oddania a raty płacisz w złotówkach(na 14 lat dzielą ci te przykładowe 13,33 tony).Raty możesz płacić rocznie(30. września albo półrocznie to wtedy jeszcze 28 lutego druga rata). Jak masz już wycenę to się nie czaj i kupuj (drogie zboże). A zapomniałem dodać że przy przeliczniku zbożowym jest niskie oprocentowanie(1albo 2%). Ale najważniejszą sprawą jest moment zawarcia aktu notarialnego- jeśli zboże wg Gus jest drogie brać w zbożu bo mało ton DO ODDANIA. Nie patrz na to że będzie albo drogia albo tanie bo tony zapłaty już miałeś wcześniej ustalone a jak będzie drogie zboże to DUŻO ZAROBISZ hehehe, a jak będzie tanie to będziesz miał mało do oddania, ale NAJWAŻNIEJSZE JAK BĘDZIESZ KUPOWAŁ TO CENA ZBOŻA ZA 2 POPRZEDNIE PÓŁROCZ WG ANR(GUS).Pozdrawiam.

to z tego wynika ze jak ktos wylicytuje np 50tys za ha z cena zboza jest po 1000 i mu ustalaja cene w zbozu a poźniej zena zboza idzie na 500 to zapłaci ile połowe tego czyli 25tys. bo według twojego pisania tak wynika ze liczy sie ilosc ton przeliczonych w dniu umowy. czyli nic tylko brac i walic ceny zkosmosu a pozniej sie cieszyc.
kujawy to jes to!!!!!

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:04

Kupno ziemi

a może mu chodziło o kredyt z dopłatą agencyjną więc 3.5%. a jeżeli o samą agencję to sorki

dwie zupełnie inne bajki,
co innego kredyt agencyjny (ANR) na zakup ziemi, który co ciekawe nie był widoczny jako kredyt - tylko jakies dziwne rozłożenie na raty - wiem bo tak kupiłem 11ha w 2003
a co innego kredyt na ziemie z dopłatą ARiMR

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#34 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:07

Kupno ziemi też brałem kredyt z dopłatą agencji więc się trochę orientuje. :(
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#35 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:16

Kupno ziemi Black 08 jest, a przynajmiej tak było z pół roku temu jak sie ostani raz pytałemi było to stosowane przez ANR przez wiele lat, ale jak byś czytał dokładniej to raty płacisz przez wiele lat i raz jet zboże drogi a raz tanie a na cenę zboża wg GUS to mi się zdaje że nie masz zbyt wielkiego wpływu a jeśli jesteś na tyle bystry że chcesz walić ceny z kosmosu to wal, liczy się moment zakupu i tak jak napisałeś jak zboże jest po 1000 to masz dokładnie do oddania 50 ton zboża-DOKŁADNIE!!!!! jak spadnie na 500 za tone to płacisz ratę o połowę niższą ale jak dupnie na 1300 jesteś w plecy . Proste. I jestem tego co piszę wystarczy tylko popytać.

#36 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:38

Kupno ziemi Wszystko jasne dzwonilem do agencji jak slusznie ktorys kolega zuwazyl to rozkladaja na raty w mojim przypadku na 9 lat oprocentowanie 4% z udzial wlasny 20% wartosci za porady dziekuje.

#37 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:39

Kupno ziemi Wszystko jasne dzwonilem do agencji jak slusznie ktorys kolega zuwazyl to rozkladaja na raty w mojim przypadku na 9 lat oprocentowanie 4% z udzial wlasny 20% wartosci za porady dziekuje.

#38 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:39

#39 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:49

Kupno ziemi

Black 08 jest, a przynajmiej tak było z pół roku temu jak sie ostani raz pytałemi było to stosowane przez ANR przez wiele lat, ale jak byś czytał dokładniej to raty płacisz przez wiele lat i raz jet zboże drogi a raz tanie a na cenę zboża wg GUS to mi się zdaje że nie masz zbyt wielkiego wpływu a jeśli jesteś na tyle bystry że chcesz walić ceny z kosmosu to wal, liczy się moment zakupu i tak jak napisałeś jak zboże jest po 1000 to masz dokładnie do oddania 50 ton zboża-DOKŁADNIE!!!!! jak spadnie na 500 za tone to płacisz ratę o połowę niższą ale jak dupnie na 1300 jesteś w plecy . Proste. I jestem tego co piszę wystarczy tylko popytać.

sorki ze odgrzewam ten temat. ale z twojego pisania wynika ze jesli kupisz 1 ha ziemi i dasz 50 tysi i akurat zboze jest po 1tys pln. a pozniej okazuje sie ze zboza przez reszte okresu spłaty sa po 500pln to koniec koncow cena za zakupiona ziemie wyniesie cie 25 tys.
czyli moj wniosek jest 1 kto kupił drogo w zeszłym roku to teraz sie smieje bo placi ok 30 -40 % mniej. a ze zboze moze nie osiagnoac cen ktore były to prawdowpodobnie zapłaci mniej niz wylicytował. wiec tak sie zastanawiam czy to jest wogole mozliwe z prawnego punktu widzenia gdyz kupujacy nie płaci ceny podanej podczas przetargu niekiedy niewiele wiekszej niz przedostatnie podbicie kture suma sumarum moze byc wyzsze anilzeli ostateczna zapłacona cena przez wygranego. nie jest tak ze ilosc ton wzrasta wraz se spadkiem ceny gusu? by ostatecznie rata uzyskała wylicytowana wartosc?
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 luty 2009 - 05:57

Kupno ziemi Trevorfarm dobrze napisał. Mi wczoraj przyszła rata za jedną działkę. Pszenica przeliczona bodajże po 530zł B) . A w momencie podpisywania umowy była po 875zł/t. No i rata niższa od uprzednio zakładanej :lol: .