Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno ziemi

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:53

Kupno ziemi Chce kupic dzierzawiona ziemie od acencji na prawach pierwokupu cala dzialka to 2,74ha wtym 1,97 nadajacej sie do celow rolniczych 0,08ha rowy reszta nieuzytki poprostu bagna. Agencja wycenila dzialke na 37000 zl. Czy moge sie odwolac zeby obnizyli cene,jesli tak to jak i do kogo . Moze ktos mial taki sam problem. Na naszym terenie 1ha kosztuje okolo 14000 ty w agencji. Prosze o jakas rade z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno ziemi Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share Dizel25

Dizel25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:19

Kupno ziemi To jakie u was są klasy ziemi i jakie woj.

#3 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:28

Kupno ziemi wojewodztwo warminskomazurskie , 1,97 to 4a a nieuzytek to 5 klasa

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 21:39

Kupno ziemi Ojciec kiedyś kupował ziemi od agencji na podobnych zasadach ja ty, czyli pierwokup. Agencja zrobiła wycenę, ojciec się z nią nie zgadzał i pojechał do Kusowa (oddział kuj-pom) i tam gościu wyśmiał się i powiedział że jeszcze nie było takiej ziemi żeby niebyła sprzedana, no i na tym się cała licytacja zatrzymała.

#5 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:01

Kupno ziemi danek72
agencja zatrudnia niezależnego rzeczoznawcę a ten wycenia ziemię, komisja w agencja albo tę wycenę zatwierdza, albo nie i wtedy następny rzeczoznawca itd....
są różne ceny z reguły jak wykupuje jakiś koleś pgr to cena jest niższa niż ta, która jest dla mniejszych rolników, za tą samą klasę bonitacyjną, jednak dopóki różnica ta nie wyniesie ponad 20% to wszystko w świetle prawa jest ok.
Musiał byś znaleźć wyniki przetargu lub wykupu ziemi w ostatnich 3 miesiącach w swojej gminie i wykazać że ta cena którą Ci proponują jest za wysoka.

#6 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 08:47

Kupno ziemi raczej nic nie zrobisz ANR wycenia to rzeczoznawca i nie podlego to dyskusji.jeżeli nie będziesz chciał tego kupić to wystawią do przetargu ogólnego i każdy bedzie mógł kupić.ANR wychodzi z założenia jak nie ty kupisz to ktoś inny będzie chciał. Zresztą dla nich nemato znaczenia czy to grunty orne ,krzaki czy bagna jedna cenaza ha i już. jak ja kupowałem ziemię od ANR to mi wycenili 30arów lasów na 30000zl gdzie drzwo jak byłem z leśniczym jest warte 5000zl ale nic się nie da zrobić.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#7 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 09:36

Kupno ziemi Jak nikt nie kupi to oni sami obnizaja,ale musialbys wiedziec czy nie ma na to chetnych.

#8 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 09:40

Kupno ziemi zrobią przetarg nieograniczony i chętny napewno sie znajdzie. :(

#9 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 12:21

Kupno ziemi w sumie kiepska klasa, inaczej to cena nawet atrakcyjna, u nas cena min ok 15 za ha piach max 60tys dobra (rolnicza), jezeli ci rozłoaza na 20 lat jak to niby maja robic to inwestycja nie jest tragiczna (tylko ta klasa) w sumie masz ten + ze znasz ta ziemie i wiesz czy warto i co tam urosnie.
kujawy to jes to!!!!!

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 12:58

Kupno ziemi Dobrze napisane. Ceny nie zmienią. A jak nie skorzystasz z prawa pierwokupu to ANR wystawi tą działkę na przetarg. Nowy właściciel nabędzie ją wraz z twoją umową dzierżawy. Wypowie umowę i po frytkach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:10

Kupno ziemi ANR nie ma prawa wypowiedzieć unowy dzierżawy ,jeśli dotychczasowy dzierżawca ma prawo pierwokupu i nie chce wykupić dzialki ze względu na zbyt wysoką cenę(według własnej opinii) tylko trzeba napisać pismo że rezygnujesz z prawa pierwokupu że względu na cenę i zamierzasz dalrj dzierżawić na dotychczasowych warunkach- wiem z autposji.

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:21

Kupno ziemi Mi to pozwiedzał aktualny dyrektor ANR w Bydgoszczy. Mają na to przepis. Bo agencja ponosi koszty na wycenę a ktoś się rozmyśla. Mówił że gdyby nie ten przepis to wiele osób składało by wniosek tylko po to aby zobaczyć ile wycenią jego działkę.

A umowa nie będzie wypowiedziana tylko nowy właściciel przejmie ją w ramach cesji od agencji w niezmiennej formie. I on wtedy może wypowiedzieć umowę :( .

#13 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:29

Kupno ziemi jak się występuje z wnioskiem o prawo pierwokupu to trzeba kupi bo agencja ponosi koszty związane z wyceną.jak nie ty to ktoś inny to napewno kupi a ceny to nie obniżą bo wiedzą że rolnicy potrzebują ziemi. bież kredyd z lini młody rolnik i sie nie zastanawiaj.

#14 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:42

Kupno ziemi Nie straszcie chłopaka,za taką cenę co mu zaproponowali ja bym brał, też jestem z warm-mazurskiego i dzierżawię 400 ha od ANR, i wystąpiłem o prawo pierwokupu części gospodarstwa i jak jeb....li cene 25000 za ha wyszlo bo budynki(ruina-którą remontuję), park , tereny po bylych budynkach(niby dzialki budowlane a zadupie że hej)to zrobiłem jak napisałem i jest git- nie mają prawa sprzedać ani wydzierżawić jeśli wyrazi chęć dalszej dzierżawy(przeczytać uważnie umowę tam są szczegółowo opisane przypadki kiedy mogą rozwiązać umowę- jak nie zapłaci 2 rat itp).A co do wyceny to macie rację że nie można z nią polemizować, A ten obecny Dyrektor to chyba za krótko na stołku, bez obrazy,prawo jest prawo i obowiązuje umowa DZIERŻAWY.

#15 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:33

Kupno ziemi Czy ktos wie jakie agencja ma oprcentowanie kredytu na zkup ziemi.

#16 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:38

Kupno ziemi młody rolnik na 3.5%

#17 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:42

Kupno ziemi Tylko ze ja jestem po 40stce

#18 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:44

Kupno ziemi no to są inwestycyjne chyba na 5% ale pewności nie mam. kiedyś agencja razkładała na raty ale czy jeszcze to stosuje trzeba się dowiedzie.

#19 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:45

Kupno ziemi Czyli jeżeli złożę wniosek, że chce kupic dana działkę i przyjedzie rzeczoznawca wyceni to potem można zrezygnować z wykupu czy juz idzie przetarg dla innych.?? Też chcemy wykupic dzialkę od ANR pow. 1,87 w tym ok 1 ha można spokojnie uprawiać zaś reszta to bagno. Ogólnie jak sie dowiadywaliśmy powiedzieli nam cenę 17 tys za ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:47

Kupno ziemi mi się wydaje że jak nie kupisz to anr zrobi przetarg nieograniczony ale ktoś się wyżej wypowiadał że nie wiec najlepiej zadzwoń do anr i się dowiedz