Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam0304

adam0304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 15:06

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? Czy 20 lat emu wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:17

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? .Robisz przegląd i jedziesz zarejestrować.Tak w ubiegłym roku zrobiłem

#3 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:48

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? Ja miałem tak - kupiłem ciapka bez dowodu rejetracyjnego bo został zatrzymany ze względu na brak przeglądu. Nie miał też tablicy rej. Po dłuższych bojach - bo ta stacja tak, tamta owak itd. ku..a co kraj to obyczaj - niechcieli zrobić przeglądu. W końcu trafiła się taka stacja że obsługiwali ją młodzi i kumaci goście. Uśmieli się ze mnie, dostraczyłem ciagnik i zrobili przegląd na podstawie dawnej faktury zakupu i numerów nabitych na ciagniku. Wysłałem to do właściwego urzędu kominikacji (350 km ode mnie) tam dawny właściciel odebrał dowód oraz potwrdzenie dokonania przeglądu z pieczęcią " dane zgodne z danymi przechowywanymi w urzędzie kounikacji w ..." .Zarejestrowałem tego samego dnia, twardy dowód 3 tyg. później. Teraz mozna rejetrować ciagniki nawet trwale wyrejestrowane - była nowelizacja - obowiązuje ciągniki i przyczepy rolnicze. Nawet jak zgubiłeś dowód - to wypełniasz wniosek i składasz do komunikacji że taki ciągnik był kiedyś zarejestrowany. Otrzymujesz poświadczenie na podstawie którego zarejestrujesz. :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adam0304

adam0304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:54

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? Ale ojciec wyrejestrował go 20 lat temu w wydziale komunikacji bezterminowo

#5 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:04

Ja miałem tak - kupiłem ciapka bez dowodu rejetracyjnego bo został zatrzymany ze względu na brak przeglądu. Nie miał też tablicy rej. Po dłuższych bojach - bo ta stacja tak, tamta owak itd. ku..a co kraj to obyczaj - niechcieli zrobić przeglądu. W końcu trafiła się taka stacja że obsługiwali ją młodzi i kumaci goście. Uśmieli się ze mnie, dostraczyłem ciagnik i zrobili przegląd na podstawie dawnej faktury zakupu i numerów nabitych na ciagniku. Wysłałem to do właściwego urzędu kominikacji (350 km ode mnie) tam dawny właściciel odebrał dowód oraz potwrdzenie dokonania przeglądu z pieczęcią " dane zgodne z danymi przechowywanymi w urzędzie kounikacji w ..." .Zarejestrowałem tego samego dnia, twardy dowód 3 tyg. później. Teraz mozna rejetrować ciagniki nawet trwale wyrejestrowane - była nowelizacja - obowiązuje ciągniki i przyczepy rolnicze. Nawet jak zgubiłeś dowód - to wypełniasz wniosek i składasz do komunikacji że taki ciągnik był kiedyś zarejestrowany. Otrzymujesz poświadczenie na podstawie którego zarejestrujesz. :(

Załączone pliki

#6 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:07

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? A można coś takiego zrobić gdy nie ma się żadnych dokumentów do ciągnika który był kupiony jako używany i dawniej był gdzieś zarejestrowany lecz nie znamy żadnych danych poprzedniego właściciela?
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:43

A można coś takiego zrobić gdy nie ma się żadnych dokumentów do ciągnika który był kupiony jako używany i dawniej był gdzieś zarejestrowany lecz nie znamy żadnych danych poprzedniego właściciela?

Nie będziesz wiedział do jakiego urzędu komunikacji się zwrócić niestety ...

#8 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 30 styczeń 2009 - 23:11

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? mają c-360 ojciec zarejestrował po 18 latach łatwo nie było ale sie udało. musisz tylko ustalić w którym urzedzie komunikacji był wyrejestrowany
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 06:55

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? czy jest szansa zarejestrować ciapka który był rejestrowany na mojego dziadka który zmarł 20 lat temu, a po jego śmierci ojciec wyrejestrował c 330 i nie rejestrował na siebie, stary dowód gdzieś tam jest a dokłądniej pół dowodu rejestracyjnego i umowa przepisania gospodarstwa że przekazuje gospodarstwo wraz z ciągnikiem c 330, podobno gdybym na podstawie tego że dziadek przekazał ciągnik (na jakimś paieprze a w akcie przekazania gospodarstwa jest że przekazuje c 330) można by zarejestrować ale wiązało by sie to z dużą opłatą skarbową sięgającą nawet połowę wartości ciągnika czy ktoś coś wie na ten temat i na czym dokładniej polegała by ta nowelizacja ustawy że stare dawno wyrejestrowane ciągniki można teraz zarejestrować tzn że żadnych opłat skarbowych nie trzeba by dokonywać?

#10 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 luty 2009 - 10:19

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? chyba w urzędzie skarbowym jakąś słoną opłatę sie robi jak po latach chce sięzarejestrowac wyrejestrowanego czy nie>??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:46

Czy wyrejestrowany ciągnik idzie zarejestrować ? http://boo.um.opole....i...rta&id=1656

Linijka "wysokość opłaty skarbowe" ...

Oby tak było bo sam chcę "zalegalizować" dwa ciągniki ;)