Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z elektronika

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 20:50

Problem z elektronika Jaki mzoe byc powod jezeli ciagnik niechce zapalic od kluczyka? Ciagnik ma komputer powerschift a dokladnie to model case 5150 wiem ze takie "myslace" maszyny nie zapala jezeli nie beda na luzie badz w jakims polozeniu wszystko jest niby na luzie ale palic nie chce zapali jezeli polaczy sie jakies przewody. I jeszcze jedno jezeli sie go wlaczy na wyswietlaczu pisze bad chip i nic pozatym moze komus sie tez to przytrafilo? Albo wie o co chodzi? I jeszcze jedno poszukuje schematu alektroniki do owego modelu. Za wszystkie informacje bardzo dzieki;)
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z elektronika Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 10:55

Problem z elektronika piszę teoretycznie, bo się na tym nie znam, znajomy ma Forda, i po spawaniu przyczepionej maszyny musiał wezwać serwis NEW HOLLAND by podłączyli konsolę i zresetowali komputer, kosztowało go to 700 złotych, a nic się nie popsuło.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 16:07

Problem z elektronika Aha to taki moze byc tez powod. Dzieki i za to, choc nie duzo wiesz o tym ale napisales chociarz cos, w porownaniu z innymi ktorzy maja sprzet z komputerem tylko nie napisza bo widza ze 15"dzieciak" pyta o takie cos to ignoruja to. No szkoda.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 08:03

Problem z elektronika zresetlwac komputer to można chyba w taki sposób jak i w aucie, nie trzeba do tego serwisu, zdejmujesz kelmy i złaczasz je ze sobą na jakis krótki okres i podlaczasz spowrotem i patrzysz co sie dzieje. Sprawadzales akumulatro może jest za słaby i wyrzuca błąd że ma za mało prądu. Na początek trzeba sprawdzac błache sprawy bo czesto one są przyczną.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#5 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 10:41

Problem z elektronika

zresetlwac komputer to można chyba w taki sposób jak i w aucie, nie trzeba do tego serwisu, zdejmujesz kelmy i złaczasz je ze sobą na jakis krótki okres i podlaczasz spowrotem i patrzysz co sie dzieje. Sprawadzales akumulatro może jest za słaby i wyrzuca błąd że ma za mało prądu. Na początek trzeba sprawdzac błache sprawy bo czesto one są przyczną.

viper ma racje choć odłączenie akumulatora nie zawsze kasuje bład, a akumulator jak jest slaby tak jak pisze viper to wtedy komputer szaleje

#6 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 17:34

Problem z elektronika A na jaki "okres czasu"? ile ma to być? Żebym nie spieprzył sprawy. No a akumulator musi być dobry jeżeli ciągnik zapala.

///
ortografia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2007 - 17:58

Problem z elektronika Co do zdejmowania klemy. Dwie historyjki opowiem wam.
1. po montażu radia samochód czasem gasł - sprawdzili całą elektroniki na serwisie i zero błędów - tato kazał gościowi pojeździć po mieście i faktycznie usterka była - właśnie klema od masy była źle zamocowana. Elektronika nie wariowała.
2. Znajomi kiedyś ciągną mnie abym obejrzał czemu radio im nie działa w vectrze – mówię, że się nie bawię tym ale się uparli. Przekręcam kluczyk w stacyjce i pytam co jest na ekranie a gość ze to wina tego, że zdjęli klemę i najpierw źle założyli i trochę elektronika szwankuje i muszą jechać do serwisu.

Co do Ciebie – wywala Ci „Bad chip”. Pytanie co padło lub nie jest podłączone lub się rozłączyło? Przeczyść delikatnie wszystko sprężonym powietrzem, zdejmij każdy styk i załóż go ponownie. Poza tym jak zaczniesz grzebać to zobaczysz, że jest kilka kostek na których może coś nie łączyć – sprawdź czy nie są zaśniedziałe. Przyjrzyj się stanowi kabli. Ostatnio rozkręciłęm wiele w zetorku bo nie działała mi lampa po lewej stronie - był brak masy.

Prywatna prośba - pisz mniej chaotycznie i bez błędów wtedy nikt nie będzie Ciebie tratkował jako 15 latka i będzie wiedział o co pytasz.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 10:24

Problem z elektronika No ciagnik juz pali od kluczyka ale jest dosc dziwnie zrobione chyba jest cos przestawione. Ciagnik ma elektroniczny rewers tylko przod tyl i zapali tylko na przodzie to chyba dobrze ale zapali rownierz na biegu to juz nie jest dobrze. A co do komputera to jeszcze nie wiedamo.

#9 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 10:37

Problem z elektronika Ja bym radził zawołac jakis serwis który sprawdził by co jest nie tak i poprawił jakies błędy. Wiem ze to kosztuje no ale lepiej zapłacic za serwis niż miał by sie stac jakiś wiekszy problem. Kumpel miał problem przy zetorku z elektryką i tez nic nie robił choc radzili mu wezwać serwis no i po jakims czasie musiał wymienic całą instalcje i to juz go napewno wiecej kosztowało niz serwis.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 marzec 2007 - 17:39

Problem z elektronika @oki39
Ktoś w telegazecie szuka instrukcji do tego ciągniczka - nr gsm: 608 805 6XX
Może to Ty??

A co do elektryki - weź kogoś kto się zna na tym lub na jakiejkolwiek elektryce i elektronice.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#11 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 19:20

Problem z elektronika Nie to nie ja chyba moze ze ten znajomy. Ale nie bo instrukcje to ma, mi potrzebny jest schemat elektroniki.
Co do serwisu to mowia ze w rzeszowie sa takie ci..e ze niezrabia dobrze sprawy. Jest pewien gosc co by zrobil ale znowu niema testera czy cos takiego wiedz by siedzial 2 miechy i nic. I sa jeszcze tacy goscie jest ich 4 umawiasz sie z nimi przyjezdzaja do ciebie i naprawiaja ciagnik, podobno zrobia wszytsko. Jeszcze ma dzwonic znojomu do roznych mechanikow.
Dzisiaj zlaczylem te klemy tak jak mowil Viper ale nie podlanczalismy jeszcze akumulatora bo odkrecilismy pulke od akumulatorow i akurat tam jest pare zeczy do zrobienia. Jak podlaczy spowrotem to sie zobaczy. Ale nie wiem czy cos pomoze i czy to dobrze zrobilem bo duzo szczegolow nienapisali, w jakiej pozycji ma byc kluczyk itd., no ale sie zobaczy, moze nic sie niespieprzy a wrecz przeciwnie pomoze ^_^ ;)
Sorki ze sie tak rozpisalem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 19 czerwiec 2009 - 11:21

Problem z elektronika odswierze troche temat co do instrukcji elektroniki na stronie chn orginalnej case mozna sie zalogowac i sa schematy wszystkiego , silnika skrzyni elektryki sam korzystalem ;) Pozro

Dodaj odpowiedź