Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz Sipma [Połączone]

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:23

Rozsiewacz Sipma [Połączone] mam 5 letni rozsiewacz sipmy bodajże N-060 skrzynia z nierdzewki, plandeka, dodatkowe tarcze wysiewu skrajnego, hydraulicznie zamykany, pojemność 500 kg. Problem był z mieszadłami (jak trafiła siue gruzła to nie sypał) ale dospawaliśmy kawałek blaszki i jest lux ,kupiliśmy wiekszy więc pasuje pstryknąć fotki i wystawić na allegro.. Ogólnie polecam ładnie rozsiewa i nie gnije.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz Sipma [Połączone] Dzisiaj, 02:24
  •  

#22 Share kurus28

kurus28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 23:04

7400 brutto to po upustach kosztuje Boryna z nadstawką do 750dm^3.

teraz boryna kosztuje 8000

#23 Share bandi86

bandi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:42

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Ja kupiłem 4 dni temu Antka i dałem 6400, w Agromex-ie w Kurzętniku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dzadras

dzadras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:32

Rozsiewacz Sipma [Połączone] ana jakiej zasadzie polega wysiew graniczny w borynie u-060?

#25 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:13

Ja kupiłem 4 dni temu Antka i dałem 6400, w Agromex-ie w Kurzętniku.

Jak to jest kwota brutto? to cena jest super!.

#26 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:52

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Kolega ma czteroletniego to wygląda gorzej niż zachodni 20-letni.
Happiness is easy

#27 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 08:45

Rozsiewacz Sipma [Połączone] jestem przed zakupem nowego rozsiewacza. wybór padł na Sipmę bo firma jest ode mnie rzut beretem. :lol: Dlatego mam pytanie do starszych użytkowników tych rozsiewaczy. czy jesteście zadowoleni? Jak sytuacja z korozją po kilku latach użytkowania? Jak sprawdza się mieszadło w tym rozsiewaczu? I jedno bardziej szczegółowe czy Boryna N060 jest w wersji z mechanicznym zamykaniem? Bo chciałbym nim robić z U3512?

#28 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 09:37

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Jak kupowalem, to byla tylko hydr. Posiadam wersje z nierdzewki, po 3 sezonie na ramie brak objawow korozji. Z rozsiewacza jestem zadowolony, mieszadlo miare sie sprawdza, bo prefekcji brakuje mu 2 cm dlugosc ( ale to mozna sobie indywidualnie dorobic). Jak masz pytania, to pisz- postaram sie odpowiedziec.

Co do hydr. sterowania, to go sobie wez, swietna sprawa...
Ile teraz taki rozsiewacz kosztuje?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#29 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 12:34

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Cennikowo kosztuje 8400. Ale przy odpowiednim trgowaniu mozna duuuuzo zejśc bo jest promocja. :rolleyes:

#30 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 02 marzec 2011 - 14:47

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Sorki za odkopanie tematu ale może komuś się przyda.
Znalazłem zeszłoroczny cennik Sipmy i Antek katalogowo kosztował 7320 zł brutto, z wałem i granicznym wysiewiem +850zł.
Także trochę Was ponaciągali ci Wasi dealerzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 02 marzec 2011 - 15:01

Rozsiewacz Sipma [Połączone] W jakiej cenie jest teraz rozsiewacz Antek ? Ile kosztuje zbiornik z kwasówki ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#32 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 09:38

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Widzę, że już ponad rok nikt nie wypowiadał się w tym temacie. Jak obecnie oceniacie rozsiewacze Sipma? Czy się różni rozsiewacz Antek od Boryny? Jaki najlepiej nabyć do Zetora 5211?

Edytowany przez adikpl1, 11 marzec 2012 - 09:49.

#33 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:52

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Rozni sie szczegolami.
Dla mnie najwiekszy roznica, to w antku nie ma mozliwosci zmiany wyskosci zawieszenia. Mam 4 letni rozsiewacz boryne, dbam tak srednio- jak sie uda to myje codziennie, ale jak jest sezon to potrafi stac ponad tydzien w brudzie ( np tak jak teraz) Rdza pojawia sie tylko na sicie. Ogolnie rozsiewacz calkiem OK- rowno sieje. Duza wada sa tabele- ktorych poprostu nie da sie uzywac.

#34 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:34

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Witam. I ja planuje zakupić rozsiewacz, aczkolwiek nie wiem na jaki sie skusić czy 600l z grass-rolu czy 400l Antka? Jakoś sipma bardziej przemawia do mojej młodej głowy. Wydaje się lepiej wykonana. A co wy byście polecili? tak do 7tys brutto

#35 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:21

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Mógłby ktoś z użytkowników Boryny podpowiedzieć jak ustawić łopatki wysiewające na 12m bo z tych tabel co są w instrukcji to za nic w świece nie mogę ustawić idealnie na 12m
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#36 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 14:20

Rozsiewacz Sipma [Połączone] @mocher podobną sytuacje miałem przy swoim rozsiewaczu :/ dlatego proponuje ustawic go na placu i samemu odpowiednio ustawić łopatki bo tabela i skala swoje a realia swoje, Podobnie miałem z ilością wysoewanego nawozu jedna komora wysiewała się szybciej od drugiej i wg mnie to jest jedna z wad Sipmy powinna byc jedna duża komora jak np w Kuhn- ie. Ja swój rozsiewacz posiadam od 2007r wtedy kosztował mnie on 8 tyś a w tą cene wchodził: rozsiewacz N-060, nadstawka 250l, wałek przekaźnika mocy, oświetlenie, łopatki długie, zestaw do sprawdzania norm wysiewu, wiaderka na nawóz i pare wiaderek na nawóz. Po paru latach dokupiliśmy kolejną nadstawke dzieki której ładowność to 1000kg, rozsiewamy nim nawozy sztuczne jak i krede (mimo obaw niebyło problemów z rozsiewaniem, problem pojawił sie gdy kreda była mokra), odnośnie rdzewienie to jedyne ogniska korozji to kraty ale jest to nasza wina poprostu niedbaliśmy o nie tak podczas mycia. Generalnie mowiac jestem zadowolony z rozsiewacza za takie pieniądze sprawuje się idealnie
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#37 Share mnowaczek

mnowaczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 11:50

Rozsiewacz Sipma [Połączone] ja bym ci zaproponował firme woprol. bardzo porządny rozsiewacz. wysiew do 24m . tarcze z prawdziwej kwasówki i cena dobra 5850zł brutto za 600l

#38 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:42

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Również polecam ten rozsiewacz fabryka znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, kilku znajomych ma te rozsiewacze i chwalą je sobie. A tak dla informacji rozsiewacz Akpila = Woprolowi ponieważ są robione na zlecenie Akpilu :D ta sama sytuacja jest z opryskiwaczami
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#39 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:40

Rozsiewacz Sipma [Połączone] Czy ten rozsiewacz z woprolu posiada jedno komorową skrzynię ( jak w MDSach) czy dwukomorową??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:33

Rozsiewacz Sipma [Połączone] dwukomorową

Dodaj odpowiedź