Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas mercator-sita

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:17

claas mercator-sita to na 12 kosiłes wszytko ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas mercator-sita Dzisiaj, 06:53
  •  

#22 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 17:11

claas mercator-sita Na 12" kosiłem wszystko oprócz mieszanki z grochem, którą kosiłem na 16" Przy dwóch sitach nie miałem zbytnio wyboru.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#23 Share grzeniomanu

grzeniomanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 15:48

claas mercator-sita Tak trafiłem na ten temat i postanowiłem że napisze. Obecnie mam zamontowane sita z prostokątami o wym ok 5x20mm. I przy najkorzystniejszym ustawieniu żaluzjowych i wiatru to gubił dość sporo.. Wiec może będzie lepiej założyć te z oczkami o średnicy φ12? może straty nie będą aż takie..? Czekam na odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share CETOR

CETOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:33

claas mercator-sita Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:
-Mercator
-Mercator 50
-Mercator 60
-Mercator 70
-Mercator 75
-Mercator S

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-
Twojego kombajnu !!!

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:
-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.
-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział
co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

Instrukcje podzielone są na działy:

-Wskazówki ogólne
-Przed uruchomieniem
-Regulacje podstawowe i omłot
-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)
-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)
-Silniki
-Dane Techniczne

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!
Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

pozdrawiam

KONTAKT

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL
Tel.516370377

Edytowany przez CETOR, 24 styczeń 2013 - 23:55.

#25 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 15:18

claas mercator-sita Postaram się wyrzucić z siebie doświadczenia z 20 letniego użytkowania kombajnów, w tym merkatora.
Podłużne - można sobie wsadzić, zaraz się zatyka kłosami i zamiast czyścić to się "wozi"
16 - tylko groch
6 - trawy, rzepak
12 - uniwersalne, nie trzeba zmieniać.

Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze są wiatry (nie za duże - wyrzuca, i nie za małe - nie czyści) które trzeba dostosować do zanieczyszczenia (tylko delikatne zmiany). I przede wszystkim żaluzje.

Pierwsze (to szersze) musi być praktycznie zamknięte (inaczej się zanieczyści) bo jego zadaniem jest przechwytywanie prawie czystego zboża
licząc od strony dźwigni
4 nacięcie - żyto, pszenżyto, pszenica
3 nacięcie - owies, jęczmień, strączkowe

Potem są duże oka które "łapią" kłosy

Druga żaluzja. Trudno to wytłumaczyć, ale łopatki powinny być ustawione pod kątem max. 45 stopni - min. 30. Zaczynamy od górnego ustawienia i w razie zatykania schodzimy niżej
Tu nie ma różnicy w otwieraniu w zależności od rodzaju zboża bo wszystko i tak trafia do podajnika kłosowego. Naszym celem jest tylko ustawienie sita tak żeby nie zbijało się kłosami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:13

claas mercator-sita

Witam forumowiczów. Mam pytanie odnośnie sita z okragłymi oczkami fi 12. Czy mógł by mi ktoś podać wymiar o ile milimetrów są oddalone od siebie oczka licząc od do środka otworu? Musiał bym sobie takie dorobić i nie wiem jaki wymiar zachować.