Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas mercator-sita

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 11:45

claas mercator-sita witam. mam pytanie może trochę głupie ale :) ... jak w claasie mercatorze wymienia sie sita ? :) jestem świeżym posiadaczem tego sprzętu i chciał bym założyć w nim podłużne sito bo ma założone o oczku 6mm i jak sie przyjrzałem to z głupiałem :) jak to sie robi??? :?: pozdrawiam i liczę na szybka odpowiedz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas mercator-sita Dzisiaj, 17:46
  •  

#2 Share dudi834

dudi834

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 21:20

claas mercator-sita witam jak chcesz wymienic sita to musisz odkręcic takie motylki co sie znajdują nad zaluziowymi jakiesz 50 cm od końca sita górniego i spóścic na duł klape

#3 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:23

claas mercator-sita okej dzięki

i to wszystko??? kurde a ja sie tak głowiłem hehehe wielkie dzieki

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:27

claas mercator-sita Witam.Poszukuję wymiaru otworów w sicie podłużnym(fasolce) muszę dorobić takie sito i z tego co mi wiadomo to ma średnicę 5 lub 6 mm,niestety nigdzie nie znalazłem długości tego otworu, czy ktoś z AF ma wiedzę na ten temat. Mam Mercatora75.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#5 Share classmercator

classmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 maj 2009 - 06:35

claas mercator-sita MAm pytanie w związku z Claase Mercatorem 50 czy w sicie dolnym otwory podlozne mają byc w zdloz czy w poprzek ?? ;)

#6 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 14 maj 2009 - 08:01

claas mercator-sita

Witam.Poszukuję wymiaru otworów w sicie podłużnym(fasolce) muszę dorobić takie sito i z tego co mi wiadomo to ma średnicę 5 lub 6 mm,niestety nigdzie nie znalazłem długości tego otworu, czy ktoś z AF ma wiedzę na ten temat. Mam Mercatora75.

Witam ;) te otwory maja wymiary 6mm na 25mm :D

Co do sit to sita muszą być poprzecznie, jak sprawdzałem dziś wymiary sita fasolkowego dla kolegi Ferdka1 to tak właśnie miałem je ustawione :) pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#7 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:09

claas mercator-sita dzięki @kamil,wymiary i ustawienia otworów wysłał mi kolega @farmer7745
dodam że sito do Mercatora75 (nowe 5,5mm x 25mm) zrobione na zamówienie kosztowało 160zł+przesyłka 65zł zamówiłem 5 maja a 13maja odebrałem
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#8 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 14 maj 2009 - 21:17

claas mercator-sita A sita od mercatora 50 są mniejsze od sit mercatorow 60, 70 bądź 75? Bo mi się wydaje że nie. Nie wiem bo z mercatorem 50 nie miałem nigdy do czynienia ale wydaje mi się że są takie same. Mercator 50 różni się chyba tylko liczbą cylindrów w silnikach:)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#9 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 maj 2009 - 20:00

claas mercator-sita A mi za sito do rzepaku zaśpiewali 600 zł ,więc wiertło 4 i do roboty.Blachę dałem dogiąć i dociąć u fachowca[60 zł].12 tysięcy otworów =jeden dzień roboty=trzy zużyte wiertła i sito gotowe ;) :D

#10 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 15 maj 2009 - 22:13

claas mercator-sita 600zł za nowe? Ja kiedyś kupowałem sito znajomemu jak byłem przed żniwami po części to za używane do rzepaku zapłaciłem 100zł ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:21

claas mercator-sita Miało to być nowe sito zrobione na zamówienie.Fakt ,ale z ceną to w h*ja przycieli ;)

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:17

claas mercator-sita @markus pewnie myśleli że jak ci zależy to zapłacisz
mi za używkę zawalano 250zł

#13 Share hiniu23

hiniu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 07:58

claas mercator-sita

A sita od mercatora 50 są mniejsze od sit mercatorow 60, 70 bądź 75? Bo mi się wydaje że nie. Nie wiem bo z mercatorem 50 nie miałem nigdy do czynienia ale wydaje mi się że są takie same. Mercator 50 różni się chyba tylko liczbą cylindrów w silnikach:)

Z tego co się dowiedziałem jak w tamtym roku szukałem sita do rzepaku do mojego mercatora 75 to sita właśnie do mercatora 75 są inne a niżeli w mercatorach 60 i 50. Nawet po jedno pojechałem i okazało się że jest mniejsze, koleś twiedził że od 70 powinno pasować a niepasowało. Kiedyś też widziałe ogłoszenie w którym koleś chciał sprzedać sita od mercatora 60, miła podane wymiary tych sit i były inne niż u mnie w 75 mniejsze. Nie wiem czym się dokładnie różni mercator 75 od 60 i 50 ale napewno ma dłuższą dupe.

#14 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 maj 2011 - 15:00

claas mercator-sita mozecie mi powiedziec czy te sita 5,5x25 dobrze sie spisuja we wszystkich zbozach ? owies, zyto, pszenica jeczmien ?

#15 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:17

claas mercator-sita Sito "fasolka" spisuje się dobrze przy życie, pszenżycie, pszenicy. Co do jęczmienia to nie próbowałem natomiast w owsie szybko się zatkało

#16 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:28

claas mercator-sita to jakiego uzywasz do owsa ?

#17 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 29 maj 2011 - 20:34

claas mercator-sita w instrukcji obsługi Claas Dominator 85 a więc podobny do omłotu zbóż w tym owsa po niemiecku "hafer" jest takie samo czyli fasolka inne jest tylko ustawienie szczeliny bęben klepisko no i prędkość obrotowa bębna :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#18 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 maj 2011 - 18:42

claas mercator-sita Do owsa używam "fi" 12

#19 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:22

claas mercator-sita no to mie nie pocieszyłeschybabdemusiał zainwestowac w zaluzjowebou mie jest praktycznie tak ze raz kosze to zachwile owies po owsie zyto itd w kólko wiec zamienianie sit nie ma racji bytu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:15

claas mercator-sita Ja zanim dorobiłem "fasolkę" to sezon jeździłem na 12 i było ok. Jak go kupiłem to w komplecie dostałem 12 i 16 więc wielkiego wyboru nie miałem. Obecnie jak młócę i zboże ma zostać przeznaczone do siewu to zdecydowanie zakładam fasolkę. Ja nie sprzedaję zboża wszystko przerabiam w gospodarstwie więc jak będzie troszkę plewy w zbożu to Mi to nie przeszkadza i za każdym razem nie zmieniam sita.