krzys924

claas mercator-sita

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzys924    0

witam. mam pytanie może trochę głupie ale :) ... jak w claasie mercatorze wymienia sie sita ? :) jestem świeżym posiadaczem tego sprzętu i chciał bym założyć w nim podłużne sito bo ma założone o oczku 6mm i jak sie przyjrzałem to z głupiałem :) jak to sie robi??? :?: pozdrawiam i liczę na szybka odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

witam jak chcesz wymienic sita to musisz odkręcic takie motylki co sie znajdują nad zaluziowymi jakiesz 50 cm od końca sita górniego i spóścic na duł klape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Witam.Poszukuję wymiaru otworów w sicie podłużnym(fasolce) muszę dorobić takie sito i z tego co mi wiadomo to ma średnicę 5 lub 6 mm,niestety nigdzie nie znalazłem długości tego otworu, czy ktoś z AF ma wiedzę na ten temat. Mam Mercatora75.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381
Witam.Poszukuję wymiaru otworów w sicie podłużnym(fasolce) muszę dorobić takie sito i z tego co mi wiadomo to ma średnicę 5 lub 6 mm,niestety nigdzie nie znalazłem długości tego otworu, czy ktoś z AF ma wiedzę na ten temat. Mam Mercatora75.

 

Witam ;) te otwory maja wymiary 6mm na 25mm :D

 

Co do sit to sita muszą być poprzecznie, jak sprawdzałem dziś wymiary sita fasolkowego dla kolegi Ferdka1 to tak właśnie miałem je ustawione :) pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

dzięki @kamil,wymiary i ustawienia otworów wysłał mi kolega @farmer7745

dodam że sito do Mercatora75 (nowe 5,5mm x 25mm) zrobione na zamówienie kosztowało 160zł+przesyłka 65zł zamówiłem 5 maja a 13maja odebrałem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A sita od mercatora 50 są mniejsze od sit mercatorow 60, 70 bądź 75? Bo mi się wydaje że nie. Nie wiem bo z mercatorem 50 nie miałem nigdy do czynienia ale wydaje mi się że są takie same. Mercator 50 różni się chyba tylko liczbą cylindrów w silnikach:)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

A mi za sito do rzepaku zaśpiewali 600 zł ,więc wiertło 4 i do roboty.Blachę dałem dogiąć i dociąć u fachowca[60 zł].12 tysięcy otworów =jeden dzień roboty=trzy zużyte wiertła i sito gotowe ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

600zł za nowe? Ja kiedyś kupowałem sito znajomemu jak byłem przed żniwami po części to za używane do rzepaku zapłaciłem 100zł ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Miało to być nowe sito zrobione na zamówienie.Fakt ,ale z ceną to w h*ja przycieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@markus pewnie myśleli że jak ci zależy to zapłacisz

mi za używkę zawalano 250zł


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0
A sita od mercatora 50 są mniejsze od sit mercatorow 60, 70 bądź 75? Bo mi się wydaje że nie. Nie wiem bo z mercatorem 50 nie miałem nigdy do czynienia ale wydaje mi się że są takie same. Mercator 50 różni się chyba tylko liczbą cylindrów w silnikach:)

 

 

Z tego co się dowiedziałem jak w tamtym roku szukałem sita do rzepaku do mojego mercatora 75 to sita właśnie do mercatora 75 są inne a niżeli w mercatorach 60 i 50. Nawet po jedno pojechałem i okazało się że jest mniejsze, koleś twiedził że od 70 powinno pasować a niepasowało. Kiedyś też widziałe ogłoszenie w którym koleś chciał sprzedać sita od mercatora 60, miła podane wymiary tych sit i były inne niż u mnie w 75 mniejsze. Nie wiem czym się dokładnie różni mercator 75 od 60 i 50 ale napewno ma dłuższą dupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozecie mi powiedziec czy te sita 5,5x25 dobrze sie spisuja we wszystkich zbozach ? owies, zyto, pszenica jeczmien ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Sito "fasolka" spisuje się dobrze przy życie, pszenżycie, pszenicy. Co do jęczmienia to nie próbowałem natomiast w owsie szybko się zatkało


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to jakiego uzywasz do owsa ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

w instrukcji obsługi Claas Dominator 85 a więc podobny do omłotu zbóż w tym owsa po niemiecku "hafer" jest takie samo czyli fasolka inne jest tylko ustawienie szczeliny bęben klepisko no i prędkość obrotowa bębna :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Do owsa używam "fi" 12


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to mie nie pocieszyłeschybabdemusiał zainwestowac w zaluzjowebou mie jest praktycznie tak ze raz kosze to zachwile owies po owsie zyto itd w kólko wiec zamienianie sit nie ma racji bytu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja zanim dorobiłem "fasolkę" to sezon jeździłem na 12 i było ok. Jak go kupiłem to w komplecie dostałem 12 i 16 więc wielkiego wyboru nie miałem. Obecnie jak młócę i zboże ma zostać przeznaczone do siewu to zdecydowanie zakładam fasolkę. Ja nie sprzedaję zboża wszystko przerabiam w gospodarstwie więc jak będzie troszkę plewy w zbożu to Mi to nie przeszkadza i za każdym razem nie zmieniam sita.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to na 12 kosiłes wszytko ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Na 12" kosiłem wszystko oprócz mieszanki z grochem, którą kosiłem na 16" Przy dwóch sitach nie miałem zbytnio wyboru.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeniomanu    0

Tak trafiłem na ten temat i postanowiłem że napisze. Obecnie mam zamontowane sita z prostokątami o wym ok 5x20mm. I przy najkorzystniejszym ustawieniu żaluzjowych i wiatru to gubił dość sporo.. Wiec może będzie lepiej założyć te z oczkami o średnicy φ12? może straty nie będą aż takie..? Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CETOR    0

Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:

-Mercator

-Mercator 50

-Mercator 60

-Mercator 70

-Mercator 75

-Mercator S

 

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-

Twojego kombajnu !!!

 

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:

-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.

-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

 

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział

co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

 

Instrukcje podzielone są na działy:

 

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)

-Silniki

-Dane Techniczne

 

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

 

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!

Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

 

pozdrawiam

 

KONTAKT

 

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL

Tel.516370377

Edytowano przez CETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Postaram się wyrzucić z siebie doświadczenia z 20 letniego użytkowania kombajnów, w tym merkatora.

Podłużne - można sobie wsadzić, zaraz się zatyka kłosami i zamiast czyścić to się "wozi"

16 - tylko groch

6 - trawy, rzepak

12 - uniwersalne, nie trzeba zmieniać.

 

Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze są wiatry (nie za duże - wyrzuca, i nie za małe - nie czyści) które trzeba dostosować do zanieczyszczenia (tylko delikatne zmiany). I przede wszystkim żaluzje.

 

Pierwsze (to szersze) musi być praktycznie zamknięte (inaczej się zanieczyści) bo jego zadaniem jest przechwytywanie prawie czystego zboża

licząc od strony dźwigni

4 nacięcie - żyto, pszenżyto, pszenica

3 nacięcie - owies, jęczmień, strączkowe

 

Potem są duże oka które "łapią" kłosy

 

Druga żaluzja. Trudno to wytłumaczyć, ale łopatki powinny być ustawione pod kątem max. 45 stopni - min. 30. Zaczynamy od górnego ustawienia i w razie zatykania schodzimy niżej

Tu nie ma różnicy w otwieraniu w zależności od rodzaju zboża bo wszystko i tak trafia do podajnika kłosowego. Naszym celem jest tylko ustawienie sita tak żeby nie zbijało się kłosami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj