yacenty

Stosunek szerokości opony przedniej i tylniej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorzyk2    56

Jedynym wymogiem jest odpowiednio silne wspomaganie ,by dało rady kręcić szerszymi kołami. Delikatnie wzrośnie spalanie z tytułu większych oporów toczenia., i może być mniejszy skręt. Lepiej jest by koła nie były szerzej rozstawione niż tył(mierząc zewnętrzny wymiar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Będziemy patrzyć co się będzie działo,

pierwsze co będzie do zrobienia to zmiana systemu mocowania błotników bo nowe koła są jakby nie patrzeć ok 30% szersze od starych i nie wchodzą pod pałąk od błotnika.

Ojciec mówi, że są straszne, ogromne i takie baloniaste.

Mowi też ze skręt na pewno się pogorszy bo nie będą miały miejsca - chyba trzeba będzie coś kombinować z jakims ogranicznikiem we wspomaganiu kierownicy aby kołem nie uderzac w ciągnik.

Tak czy siak nie moge sie już doczekać jak założe takie mało popularne kapcie do zetorka :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No No od razu dawaj fotki to i my zobaczymy jak będzie wyglądał na takich samych kapciach ten twój zetorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wroce do Polandu to będę coś działał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Przod : Pirelli TM800 480/65 r24

Tył : Barum AR70 - 480/70 r38


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
a felga zostala ta sama?? chodzi mi o szerokosc

i tak i nie,

na ciągniku wg moich pomiarów jest 15, ale moge sie mylić - niestety ale znakowanie zostało zamalowane i nie widać co jest co.

do opon kupiłem też felgi, tylko nie wiem czy będą pasować, jak pisałem wrócę do domu to będę walczył

 

brzozak: czemu pytasz o felge? boisz sie ze nie podejdzie opona?

wg pirelli zalecana jest 15, nie mniej pasuje tez 14 i 16 cali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn przy niektorych zmianach zalecana jest szersza felga, a przy innych konieczna, a nie wiedzialem jaki jest twoj przypadek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mierzyłem felge przy rancie i wynikało ze ma 37cm ~ 15cali

po czym wnosisz ze moze miec tylko 12?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

wystarczy zerknąć do katalogu części aby upewnić się jaki to rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ten moj zetor jest lekko kombinowany bo wersja na Wyspy i nie wszystko jest tak dokładnie wg katalogu, ale mozesz miec racje - hmm wtedy bedzie problem :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

wiem że na tą felgę wejdzie bez problemów 16,9 R 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie mniej jednak wg katalogu trelleborga wymagana felga to 15, dopuszczalne sa 14 i 16 ale 12 to by jednak była dość różnica, zobaczymy co powiedzą chłopaki jak będą przekładać gumy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Felga powinna mieć wytłoczony rozmiar, jeśli nie ma na tarczy , to szukaj po obwodzie na samej obręczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak pisałem ostatnio nie mogłem znaleźć - wyglądało jakby ktoś się specjalnie nie przejmował tym tłoczeniem podczas ostatniego malowania,

ojciec coś bączył ze jutro pojedzie przerzucać opony to się wszystko okaże na miejscu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernot222    13

ja tez planuje taka zmiane z przodu na 480 bo mam 380 przod a tył 480 i opłaca sie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy policzy mi ktoś jakie gumy powinienem założyć tak aby się zgrywały? Aktualnie mam z przodu 320/70r24 z tyłu 480/70r30. Ciągnik pracuje przy ladowaczu gdzie przednie opony nie dają rady bo mają za małą nośność. Chciałbym założyć mocniejsze 420/70r24 bądź (ewentualnie 440/65r24) co z tym idzie tył 460/85r34 (ewentualnie 480/70r34), czy dobrze obliczylem obwody tak żeby przód zgrywal się z tyłem ?

Edytowano przez AdrianFanDeutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj