Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik????

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 04 styczeń 2008 - 19:06

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Gdybym ja był w takiej sytuacji kupiłbym jakiś używany ciągnik z zachodu (rocznik około 1991) lub jakiegoś Ursusa np. 1634. Niebrałbym kredytu bo obecne czasy są niepewne, jeśli chodzi o ceny artykułów rolnych.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Dzisiaj, 20:55
  •  

#22 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 luty 2008 - 19:24

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? w tej cenie i z tą mocą to tylko mtz-y nowe chodzą :rolleyes:

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2008 - 19:27

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? No właśnie tylko Mtz za taką cena dostanie i o takiej mocy. Ja ne jego miejscu bym dołożył i sprawił sobie Zetorka Forterrę....

#24 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 18 maj 2008 - 08:17

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? po co mu taki duzy traktor niech lepiecj sobi sobie traktor w przedziale mocy od 60-80 km oczywiscie 4X4

#25 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 maj 2008 - 12:07

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? ja też bym wybrał ursusa lub używanego gdzieś rocznik 2000 i do niego jakiś sprzęt.
Case jest the best

#26 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 18 maj 2008 - 12:16

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? ja bym moze proponowal zetora 10540 tak kolo 97 ,98 rok i taki koszt bedzie ponizej 100 tys zl
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2008 - 12:41

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? a dlaczego nie wziąść, przecież są dopłaty, zboże drogie, a kredyt na długie lata można rozłożyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 18 maj 2008 - 13:01

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik????

a dlaczego nie wziąść, przecież są dopłaty, zboże drogie, a kredyt na długie lata można rozłożyć

Wzrost cen ON, wzrost cen środków ochrony roślin, nawozów, spadek cen za świnie, więc nie jest to pewne ;p

KS Falubaz

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2008 - 13:08

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? w rolnictwie nigdy nic nie było pewnego, a z drugiej strony autor tego postu ma jakieś inne wyjście? sprzeda ziemie i pujdzie do innej pracy? na czymś trzeba pracować i to długie lata jeszcze, dlatego wziąsć kredyt na 15 lat i płacić rocznie po te 8 - 10 tys to chyba nie majątek? zwłaszcza jak sie ma ze 30 tys dopłat, a ceny żywności jeszcze wszystko możliwe może się okazać że pujdą w górę może nie, gdyby wszyscy takie czarne scenariusze zakładali to juz. od 15 -20 lat nie było by żadnego farmera w polsce :)

#30 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:02

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Jest dokładnie tak jak mówisz. Nie można z góry zakładac najgorszego, trzeba trochę pokombinowac i iśc do przodu. Zainwestujesz, będziesz miał czym wyjechac w pole bez stresu, że z niego sam wrócisz a nie na lince, zrobisz wszystko na czas, to i w kieszeni więcej zostanie żeby spłacic ten kredyt.

#31 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:50

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Niejako pisze w imieniu kolegi ze studiów. Przechodzi na młodego rolnika i PROW. I chce kupić ciągnik i agregat uprawowo-siewny 2,5m. Ziemi ma 38ha, tereny równe ale ciężkie, gliniaste dlatego wchodzi w grę tylko agregat czynny. Jak myślicie do takiego agregatu 2,5m jaki ciągnik byłby odpowiedni? Kolega sadzi że minimum 110KM, a mi się wydaje ciut za dużo. Więc jaki byście polecili ciągnik i agregat, cena ok 150tys. Dodam że Belarusy czy Zetory nie wchodzą w grę( za dużo złego o nich słyszał ;D)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#32 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 01:50

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Ja się mogę wypowiedzieć co do mocy. Znajomy zetorem 90 km ciągnie agregat uprawowo-siewny, czynny trzy metrowy. Myślę że na ciężkiej glebie takiego 2.5m powinien uciągnąć ciągnik o mocy 80-90 km. Polecam nowego Ursusa 6824(jak by się udało to 6834). Polecił bym ci też Zetora bo to dobre maszyny ale jak nie chcesz to twoja sprawa. Co do agregatu niestety nie pomogę.

Edytowany przez ursus355, 06 styczeń 2011 - 01:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:31

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik???? Nad ursusem myślał, o 8034 a prędko nie znajdzie się w sprzedaży, a 8024 ma słaba skrzynie. A 6834 ciekawa propozycja gdyby nie to że do agregatu aktywnego to wałek na 1000obr by się przydał. A trochę mu śpieszno bo do końca stycznia musi wybrać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)