X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszlukasz

tomaszlukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 11:01

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni Witam jestem zainteresowny tym tematem poniewaz nie wiem czy wystarczy kupic deszownie czy potrzebana jest takze instalacja jej.Bardzo prosze o rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni Dzisiaj, 11:04
  •  

#2 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:06

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni Kupić. A kogo to obchodzi czy będziesz jej uzywał czy nie ,przecież to będzie od warunków atmosferycznych zależało.Wiadomo w gminach bywają czasem nadgorliwi urzędnicy i miewają wiele pytań ponad te konieczne.Składa się wniosek i fakturę ,przyjeżdza kontrola sprawdzają czy deszczownia jest no i pozostaje wydanie decyzji przez wójta.

A jaka to będzie deszczownia ?

#3 Share pawel261073

pawel261073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:mechanika, produkcja warzywnicza, filmy katastroficzne i s-f, muzyka dance ,disco polo i grzeczny hip-hop,imprezy ze znajomymi;tzw 'loty w miasto',

Napisany 15 luty 2009 - 15:48

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni kolego od 1 stycznia 2009 zostały zniesione ulgi w podatku rolnym w przypadku kiedy wykonałes inwestycję i korzystałes zfunduszy publicznych tzn. dopłaty do kredytu, zwrot częsci kosztów,chyba że kupisz sprzęt w całosci za swoją kase.Wie m bo sam chciałem skorzystac ale mnie odrzucili bo był 7 stycznia. niech szlag trafi urzedasów!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 luty 2009 - 09:30

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni i prawidłowo. U nas jeden wział deszczownie na SPO i skorzystałz ulgi w podatku rolnym. To ledwo sięz tego wyplątał bo by mu cały wniosek spo walnał. Tak to jest jak ktoś jest zbyt pazerny. Pozdrawiaki

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 19 luty 2009 - 10:55

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni pawel261073 - nie cytujemy poprzedniego postu :)
garek - a może zrobił to nieświadomie ? pewnie wiesz jacy są urzędnicy - nie powiedzą Ci z góry czego nie wolno robić dopóki ich o to nie zapytasz święte krowy.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 luty 2009 - 15:52

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni spokojnie był sprytny a nie nieświadomy :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2009 - 17:23

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni zasada jest taka - jeśli mialeś dofianansowane coś ze środków publicznych to drugi raz na to samo nie weźmiesz czyli np biorę z SPO/PROW (ponoc poza MR) kase na budowę płyty/zbiornika czy deszczownię lub modernizację budynków to o uldze w UG mogę zapomnieć.
Ponoć przy MR jak ktoś nie miał płyty to może skorzystac z ulgi w podatku bo MR jest premią na start a za 50 koła może postawić płytę lub tę kasę przepić - tak mi mówili w ARiMR natomiast w każdym innym przypadku albo kasa z ulgi w podatku rolnym albo tzw "kasa unijna".

Co do ulgi w podatku rolnym - możesz składać o tę ulgę po zakończeniu inwestycji to raz, dwa to to że składasz wszystkie faktury a nie tylko za zakup deszczowni (jak cię skasuje np sprzedawca iles PLN za poinstruowanie jak jej się używa i da za to fakturę to to też zanosisz do UG). Po prostu wszelkie papiery związane z tą inwestycją. Podanie + zestawienie faktur (taka kartka z nr fakury i kwotą) + potwierdzone kopie fakur (oryginały sobie zostaw np jeśli będziesz np potrzebował tego do kredytu w zastaw). W ciągu miesiąca dostaniesz papier czy Ci przyznano czy nie. Co do kontroli z UG - zależy od samego UG - jeśli Cię znają a ulga dotyczy jakiejs budowy a pokażesz mapę powykonawczą to mogą nie przyjechać ale to też zależy od kwoty o jaką się starasz (znaczy się ile masz na fakturach).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 luty 2009 - 11:22

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni Nikita nie pisz takich rzeczy że premię MR można sobie tak po prostu "przepić"
Dostałem premię więc trochę wiem a oto wytyczne ze strony ARiMR

"Pomoc w wysokości 50 000 złotych, przekazywana jest na rachunek bankowy wnioskodawcy. Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację inwestycji określonych w biznesplanie"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 luty 2009 - 16:23

ulga w podatku gruntowym z tytułu zakupu deszczowni

Nikita nie pisz takich rzeczy że premię MR można sobie tak po prostu "przepić"
Dostałem premię więc trochę wiem a oto wytyczne ze strony ARiMR

"Pomoc w wysokości 50 000 złotych, przekazywana jest na rachunek bankowy wnioskodawcy. Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację inwestycji określonych w biznesplanie"

Zwrot "przepić" padł z ust prezesa (lub jakiegoś vice) jednego z oddziałów w czasie pierwszego naboru wniosków MR w luźnej rozmowie. To po pierwsze. A jak jest w rzeczywistości to widzimy sami - problemy ogromne z rozliczeniem tego.
Co do inwetsycji - pracownicy w ARiMR twierdzą że przy MR (pierwsza edycja) nie koliduje to z ulgami w podatku rolnym - głuchy nie jestem przecież jak przy mnie mówią.
A jak wyjdzie naprawdę z tym MR to jedynie ten na niebiesiech raczy wiedzieć. Natomiast w nowej edycji nie da się ponoć tego zrobić ale ta info jest zasłyszana od kolegów.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke