Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas merkator-układ kierowniczy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 10:29

claas merkator-układ kierowniczy witam mam problem polegający na tym iż kierownica w moim claasie strasznie ciężko chodzi tak jak by w ogóle nie było wspomagania... czym to może być spowodowane :) ???? pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas merkator-układ kierowniczy Dzisiaj, 22:40
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 15:47

claas merkator-układ kierowniczy Ale ciężko sie kręci bez wzgledu na obroty??
Bo jesli układ juz starszy to działa dopiero na wyzszych obrotach( zwiekszonym przepływie pleju)

Może masz za małe cinienie w układzie spowodowane otwartym zaworem przeciażeniowym w orbitolu.

#3 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:06

claas merkator-układ kierowniczy na wolnych i jak na szybkich obrotach jest to samo, a gdy załączę przyspieszacz to już w ogóle blokuje mi kierownice...

#4 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:28

claas merkator-układ kierowniczy A jak ze staniem oleju hudraulicznego? Moze jest za malo.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:41

claas merkator-układ kierowniczy Jak jest mało oleju to wspomaganie bedzie chodzić, co najwyżej będzie problem z podnoszeniem hedru do góry, badz po podniesieniu przyspieszacz nie bedzie reagował.

A jak z reszta hydrauliki? Działa szybko? Czysty filtr oleju?

#6 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 11:41

claas merkator-układ kierowniczy poza tym wszystko działa idealnie a filtr był wymieniany co do stanu oleju to jest trochę powyżej minimum ale to nie powinno przeszkadzać chyba

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 21:57

claas merkator-układ kierowniczy Pozom oleju jest oczywiście ważny ale stan pompy i paska również.U mnie jak pompa była podjechana to kierownica chodziła w miarę lekko, ale jak jednocześnie podnosiłem cheder albo otwierałem rurę wysypu to masakra.Po regeneracji pompy jest super.Orbitrol również regenerowałem (przeciekał) ale nic to nie zmieniło.
Filtr jest w zbiorniku (magnes z sitkiem miedzianym) i warto do niego zajżeć.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:32

claas merkator-układ kierowniczy pompa jest w stanie chyba dobrym ponieważ unosi kombajn jak sie zaprę hedrem o ziemie:) pasek to samo jest ok no u mnie tez orbitrol tez lekko cieknie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:23

claas merkator-układ kierowniczy Znaczy sie jak unosisz ten kombajn?? Możesz to jakos bardziej wytłumaczyć.
Jeśli podnosi ci heder na wolnych obrotach i to jeszcze na rozgrzanym oleju to pompa bardzo dobra.
Poszukaj zaworu przelewowego w orbitolu. Albo masz uszkodzony orbitol albo tylko zawór. Może jego podkręcenie wystarczy.

#10 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:46

claas merkator-układ kierowniczy podnoszę go w taki sposób ze gdy opuszczam heder to nie na ziemie tylko na palety i gdy opuszczę maksymalnie w dół do przednie koła unoszą mi sie w w górę a co do podnoszenia hedru podnosi znakomicie jak i na gęstym oleju tak i na rzadkim najgorzej to martwię sie tym iż ten orbitrol trochę cieknie i czy to nie jest wina tego problemu...

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 00:09

claas merkator-układ kierowniczy Zaraz to znaczy że ty masz siłowniki dwustronnego działania do podnoszenia hedra?? :(
Pierwsze słysze. :)
Jak cieknie z orbitola to juz jest oznaka że może nie domagać.

Edit:
Patrz a ten taki wybajerzony kombajn a nie ma siłowników dwustronnego działania.
http://pl.youtube.co...h?v=T6eYWFpAJPQ

#12 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 00:41

claas merkator-układ kierowniczy no na serio podnosi go do góry na tyle ze mogę desek pod koło podłożyć... i to chyba jednak wina tego orbitrolu ciekawe czy sie to da jakoś naprawić?? uszczelnić??? czy wiymienic trzeba na nowy odrazu???

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 01:29

claas merkator-układ kierowniczy No raczej sie da wymienic uszczelnienia. Trzeba byc jednak bardzo ostrożnym przy jego rozbieraniu jak i składaniu żeby wszystko znalazło sie na swoim miejscu. Albo oddac do regeneracji.
Najlepiej sprawdzic manometrem jakie cisnienie przychodzi do orbitola i jakie wychodzi. Może wystarczy podkręcic zawór przeciażeniowy i bedzie działać gorzej jak mocno kapie.
Cisnienie mozna także sprawdzic podłaczająć węze pod jakiś siłownik(np. od podnoszenia motowideł) Jesli oczywiscie przewody na to pozwolą.

#14 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 01:48

claas merkator-układ kierowniczy ok spróbuje, a nowy ile może kosztować ??? bo raczej nie będę sie bawił w rozbieranie i składanie wole kupić nowy i mieć z głowy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:27