Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

106 odpowiedzi na ten temat

#101 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 12 kwiecień 2015 - 12:29

Jest jakiś sposób na poprawienie skrętu w 323

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Dzisiaj, 19:29
  •  

#102 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 21:12

Przedłużyć wąs od skrętu. Trzeba go rozciać i przedlużyć o około 2cm. Musisz zmiezyć dokładnie o ile możesz przedłużyć maksymalnie żeby niczego nie uszkodzić.

#103 Share viansa2003

viansa2003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 20:21

A ja wam powiem tak!!!mam fortschritta już 16 latek ,sprowadziłem z niemiec z przebiegiem 9,5 tys.mtg,oram nim co rok 32 hektary z tego 10 to glina,kupiłem go jak to mówią na zarznięcie,nawet nigdy nie wymieniałem oleju a ten dziad chodzi do dziś bez żadnych problemów,całą zime stoi w krzakach ,wygląda jak kupa złomu ,nikt by nie powiedział że to może odpalić!! a jednak ,raz w roku go pale na dotyk i ostro w pole,jest cięzki dużo pali ale jestem uradowany ze mam tą maszyne,nigdy nic w nim nie robiłem oprócz wymiany przewodów paliwowych bo były sparciałe i ciekły,po za tym to najbardziej niezniszczalna machineria ddr,mam john deera i fenda z lat 98 i 2001 r.i ciągle coś jest do roboty....a tydzień temu udało mi sie wylicytowac na ebay.de fortschrita który stał w garażu 40 lat i ma tylko 100 mtg.przywiozłem go i podziwiam moj nowy nabytek ,aż szkoda w pole bo jak nowy wygląda,silnik kręci tylko pompa wtryskowa troche przyrdzewiała i już drugi dzien na nawcie stoi,w sobote pale maszyne i wio...pozdrawiam

#104 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2015 - 08:14

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Witam!Jak pod względem spalania ma się fortschritt do ciężkich 4-ro garowych ursusow?jak to wygląda pod względem ''komfortu''.Ziemi mam niewiele ale gliniastej i dość ciężkiej.Pola mam nie za wąskie, a moje gosp jest nastawione na hodowlę opasow.Co roku szarpie się z orka po qq C-360 i mam już powoli tego dość.Chciał bym zamienić poczciwa 60-tke na właśnie C-385 i pochodne lub właśnie forsza.Potrzebuje ciągnik mocny ale też ekonomiczny żeby mnie nie zjadł:-D do lekkich prac mam T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#105 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 18:36

JA ostatnio na elewatorach widzialem taka maszynke tylko ze miala silnik sw 400 rolnik przerobil mocowanie i bardzo zachwalal ten ciagnik ify silnik jak byl w nim to mowil ciagle mial problemy a po przerobce na sw 400 mowil ze smiga az milo pozd

#106 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 12:37

najlepszy ciągnik jaki miałem , teraz mam na oku za 3tyś 303 z przednim napędem ale bez silnika , wszystko igła tylko wsadzić silnik i jazda , dodam że rama wraz z przednim napędem jest po renowacji instalacji elektrycznej oraz ma papiery :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#107 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 21:21

Witam, ja obrabiałem swoje 8 ha 60-tkami co było coraz bardziej uciążliwe ze wzgledu na ciężkość gleby. I postanowiłem poszukać czegoś wiekszego by ułatwic sobie prace. Dlatego szukałem w miare fajnej 80-tki lub własnie Forszaja 323, ale słyszałem niepochlebne opinie własnie o silnikach IFA. Myśle jednak że jak ktoś dba to ma. Po niezbyt długich poszukiwaniach trafił mi sie nasz rodzimy Ursus 1212, który naprawde super sie sprawuje. Ale moim zdanie Forszaje to dobre maszyny za niewielkie pieniądze, które jeszcze nie raz zobaczymy na rodzimych areałach. Pozdrawiam  :)