Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

106 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kazimierz7

Kazimierz7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:43

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Zastanawiam się nad kupnem tego ciągnika323.Kiedyś myślałem o zetorze z przednim napędem.
Nie brałem pod uwagę Fortschritta bo to takie duże słonie i mało zwrotne,ale zacząłem pogłębiać swoją wiedzę na temat tych ciągników i zmieniłem zdanie.
Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię jak się sprawuje z turem przy wykopach ziemnych,z załadunkiem ziemi itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Dzisiaj, 20:52
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2011 - 11:37

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Fortschritt to bardzo dobra marka ciągniki cholernie wytrzymałe mocne o dużej sile uciągu mało palą mają mocną hydraulikę w zt323a komfort w kabinie 100razy lepszy jak w zetorze napęd blokady półbieg załączane elektro-pneumatycznie przyciskiem na desce rozdzielczej :P ja mam zt300 już parę ładnych lat i mnie jeszcze nie zawiódł ;) na wiosnę będę też kupował zt323a bo potrzebuje ciągnik z przednim napędem chciałem kupić ursusa 1224 lub coś podobnego ale: za 1 ursusa kupie 2 forszaje , forszaj jest bezawaryjny w przeciwieństwie do ursusa gdzie się wszystko sypie no i komfort też brałem po uwagę i wybrałem jednak zt323a :D tak więc bierz forszaja bo za tyle co one chodzą lepszego ciągnika nie kupisz

#63 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:25

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Relacja ceny do mocy nie do pobicia śmigałem 323 przez 8lat i w dodatku miałem silnik leylanda turbo ale orginalny motor też jest dobry. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na http://fortschritt.p2a.pl/ tam chłopaki doradzą ci przy wyborze.

#64 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:35

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Posiadamy także F303D, wiadomo od kiedy jest NH poszedł on na emeryturę, ale przez ok 10lat zrobił kawał dobrej roboty, przy tym miał nie wiele awarii, no a w porównaniu z U1224 był on bezkonkurencyjny, a w orce po kilku kółkach dublował ją.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#65 Share Andrzej1210

Andrzej1210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2011 - 21:07

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? 303 D
jak to mówią maszyna spod siekiery lecz w porównaniu z naszymi U jest bez przesady lepsza i w pracy i pod względem awaryjności mam więc wiem tylko dobrać odpowiednie maszyny do niego a i w pracy komfort lepszy skręt tylko mógłby mieć lepszy nieco

#66 Share kostrzan15

kostrzan15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:04

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Według mnie ciągniki fortschritt są jednymi z lepszych ciągników :rolleyes:

#67 Share Andrzej1210

Andrzej1210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:08

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? oczywiście że tak
tylko porównywać je trzeba z ciągnikami z tej samej epoki :D

#68 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 16 luty 2011 - 21:21

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Jestem użytkownikiem ZT 323A, rzczeczywiście tym traktorem wyrywa się normalnie drzewa z korzeniami i wcale nie przesadzam. Powiem tak, ma jedną wadę - promień skrętu, który w jedną stronę wynosi prawie 14 metrów a w druga 12

#69 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 21 luty 2011 - 17:04

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Wadą jest promień skrętu to prawda, ale ich dużymi zaletami są małe zużycie paliwa i mała awaryjność. Mamy jeszcze 303 który jest u nas od 1997r i tylko bardzo dobrze się spisywał oraz 323 od chyba 2004r. który też bardzo dobrze się spisuje, ,a on ok 4500mtg tylko, ale od kiedy mam Fendta to praktycznie odeszły one na emeryturę i trzeba je sprzedać.

#70 Share gruber56

gruber56

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:13

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? TO ZŁOOOOOOOOMYYYY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:38

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Kolejny twój genialny post, gratuluje. Jesteś na forum jeden dzień, a już sobie wystarczająco nagrabiłeś, powodzenia Ci życzę ;)

KS Falubaz

#72 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 27 luty 2011 - 20:13

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

TO ZŁOOOOOOOOMYYYY

Forumowiczów bardziej interesują uzasadnione odpowiedzi.

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2011 - 20:55

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? kolego gruber56 a jaki ty masz ciągnik bo twoja galeria świeci pustkami jak półki w sklepie za komuny

#74 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 27 luty 2011 - 21:26

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Pewnie kolejne dziecko z bujną wyobraźnią <_<

#75 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:37

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Podobno Case Magnum 190 KM on ma :P
Tak ja widze też jeden minus jak większosc tych ciagników: Skręt reszta super B)
Jeżeli były by fortschritty 80 konne to pewnie zamiast MTZ taki by stał u mnie :)

Edytowany przez UrsusCzesio, 03 marzec 2011 - 18:37.

Mój Wladimirec podbija świat

#76 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 23:58

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ciągnik dobry , ale ma sporo wad :(

#77 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 13:13

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Mam 2 znajomych w rodzinie jeden chodził względnie ale ten drugi to padaka zawsze coś było w nim nie tak non stop wymagał remontu. Jak dostaną zwrot z PROW to ostatni rok go będą użytkować. Dam znać jak będą go sprzedawać bo może jest tu jakiś wielki wielbiciel tej marki.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#78 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:49

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ciągnik posiada zbyt mały prześwit, bardzo łatwo go zawiesić jeszcze trudniej potem wyciągnąć

#79 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 14 marzec 2011 - 20:36

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Hmm, co ja mogę wnieść do tematu...

Na pewno starsze modele (ZT-300 do ZT-305) nie są specjalnie "świeże", bo pierwsze powstały jeszcze w latach 60-tych. Szałem na pewno okazały się ZT-323 i pochodne. Dlaczego... rozbudowany w elektryce niczym teraz JD (co było też jego przekleństwem, bo łatwo można było go unieruchomić...), wygodny.

Jeśli chodzi o wygląd... Kwestia gustu, bo wg. mnie jeśli robi swoje to wygląd nie ma znaczenia. Wracajac do awaryjności... te ciągniki NIGDY nie był importowane do Polski (chyba że coś w latach 80-tych było, bo ZT-300 na pewno nie były). Każdy ma za sobą LPG (czytaj- NRD-owski PGR), tak samo jak u nas c385, lub 1224 do 90 roku. Więc ma prawo się psuć. A jeśli ktoś naprawia tylko powierzchownie, no to wiadomo jaki jest efekt.

U nas na zakładzie było to cudo (ZT-303)- rozsiewacz, pług, nic mu nei było straszne. No tylko potem już wiek dał o sobie znać i "kleine pierdulut".

Ja prywatnie posiadam MZ ETZ 251e i Simsona S51 B1-3. MZ-tka jest odświeżona i cyka lepiej niż nie jeden japoniec w okolicy. Co do Sima, to wiek i zaniedbania poprzednich użytkowników dały się we znaki ostatnio i aktualnei stoi rozebrany, a właściwie to już jest składany do kupy i przygotowywany do malunku. Tak więc na NRD-owską technikę nie narzekam.

W Niemczech te ciągniki stają się "kultowe", niczym trabant i wartburg.
KLIK
KLIK

Osobiście polecam kanał tego Usera YT:
KLIK

A, i jeszcze jedno- na początku tematu jest link do zdjęcia prototypu Fortschritta o mocy 60 km. Podejrzewam że Niemcy chcieli się uniezależnić od ruskich MTZ-tów. Jak ktoś jest w temacie to wie, że w NRD z ciągnikami było tak (od najmniejszego zaczynając)-> mikrociagnik z silnikiem simsona, TZ-ty czeskie, potem Zetory małe, Zetory 50-70 km, po drodze i potem MTZ-ty, następnie dopiero rodzime Fortschritty i węgierska Dutra, potem T-150k i Kirowce. Oczywiście należy do tego dopisać też DT-75.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 17:29

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Witam.Ja pozbyłem się w zeszłym tygodniu ZT-300 słóżył mi 6 lat ale nienażekam to był wmiare dobry ciągnik jak na swoje 31 lat wyrobił swoje i podobne ciągniki o tej mocy i latach na moich madowych ziemiach niemiały szans uważam że jak się o niego dba niema z nim problemu napewno ma swoje wady ale to już nie ta technologia.

Hmm, co ja mogę wnieść do tematu...

Na pewno starsze modele (ZT-300 do ZT-305) nie są specjalnie "świeże", bo pierwsze powstały jeszcze w latach 60-tych. Szałem na pewno okazały się ZT-323 i pochodne. Dlaczego... rozbudowany w elektryce niczym teraz JD (co było też jego przekleństwem, bo łatwo można było go unieruchomić...), wygodny.

Jeśli chodzi o wygląd... Kwestia gustu, bo wg. mnie jeśli robi swoje to wygląd nie ma znaczenia. Wracajac do awaryjności... te ciągniki NIGDY nie był importowane do Polski (chyba że coś w latach 80-tych było, bo ZT-300 na pewno nie były). Każdy ma za sobą LPG (czytaj- NRD-owski PGR), tak samo jak u nas c385, lub 1224 do 90 roku. Więc ma prawo się psuć. A jeśli ktoś naprawia tylko powierzchownie, no to wiadomo jaki jest efekt.

U nas na zakładzie było to cudo (ZT-303)- rozsiewacz, pług, nic mu nei było straszne. No tylko potem już wiek dał o sobie znać i "kleine pierdulut".

Ja prywatnie posiadam MZ ETZ 251e i Simsona S51 B1-3. MZ-tka jest odświeżona i cyka lepiej niż nie jeden japoniec w okolicy. Co do Sima, to wiek i zaniedbania poprzednich użytkowników dały się we znaki ostatnio i aktualnei stoi rozebrany, a właściwie to już jest składany do kupy i przygotowywany do malunku. Tak więc na NRD-owską technikę nie narzekam.

W Niemczech te ciągniki stają się "kultowe", niczym trabant i wartburg.
KLIK
KLIK

Osobiście polecam kanał tego Usera YT:
KLIK

A, i jeszcze jedno- na początku tematu jest link do zdjęcia prototypu Fortschritta o mocy 60 km. Podejrzewam że Niemcy chcieli się uniezależnić od ruskich MTZ-tów. Jak ktoś jest w temacie to wie, że w NRD z ciągnikami było tak (od najmniejszego zaczynając)-> mikrociagnik z silnikiem simsona, TZ-ty czeskie, potem Zetory małe, Zetory 50-70 km, po drodze i potem MTZ-ty, następnie dopiero rodzime Fortschritty i węgierska Dutra, potem T-150k i Kirowce. Oczywiście należy do tego dopisać też DT-75.

Były importowane słóżyły w latach 80-tych w PGR-ach i przeciębiorstwach budowlanych do ciągania lawet z koparkami itp.Były tam uznawane za cuda techniki

b