zetor6441

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

Polecane posty

zorak    2
Ale to juz stare rupcie, chodzą jak dety

 

hahah no tego jeszcze nie słyszałem, 323 były produkowane 85-91 o ile dobrze pamiętam i zapewniam Cię że jest o wiele więcej starszych ciągników - choćby naszych poczciwych ursusów które komfortem pracy niestety ale są daleko w tyle za fortschrittem. Co do tego "chodzenia jak det" - zapraszam Cię do mnie abyś posłuchał jak pięknie "cyka" silniczek w moim 323 i to niezależnie czy na postoju czy w orce.

Nie jest to szczyt technologii (przynajmniej nie teraz) ale biorąc fortschitaa 323 i odpowiednika ursusa z tych samych lat to konstrukcja niemiecka wygrywa - niestety. Piszę niestety gdyż bardzo bym chciał aby w tej walce wygrał nasz Polski ciągnik ale rzeczywistość jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aja tesh sie zgadzam z kolega wyzej bylem juz ogladac kilka takich itp bo dziadek chce kupic na 20 ha z 4011 i 30-stka bedzie pracowal narazie jade ogladac jutro tego ponizej:) JAk myslicie czy ten jest tak jak powiedzial kolega wyzej ze ciezko znalesc w dobrym stanie??

 

 

http://www.allegro.pl/item442287188_fortschritt_zt_303.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mój sąsiad parę lat temu kupił sobie forszaja z przednim napędem który miał być głównym koniem w gospodarstwie ale chyba z rok później kupił zetora 8145 a forszajem ugniata już tylko kiszonki


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja dzis kupilem tego fortschritta:) W nastepnym tygodniu bedzie u mnie i foty w galerii tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie, lepiej to nie idzie, niestety gorzej, nieważne czy ZT 303 czy 323.

F-ritty mają wolnoobrotowe silniki, jak jest obciążenie to jeśli spadnie z obrotów to już nie 'wstanie', tak jak 'szóstka'.

 

Można być ich fanem, bo to niezłe ciągniki, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość wykonania, ale one zawsze będą gorsze niż każdy 'NUR' nieważne czy Zetor czy Ursus.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykj28    0

Ciągniki Fortschritt są z awaryjnością jak każdy ciągnik. 4 lata mieliśmy zt 303 , nie można powiedzieć w pługach 5 nawet zetora 120 konnego potrafił odsadzić .Po 4 latach nastał czas na zt 323 .Komfort pracy w zt 323 jest znacznie lepszy niż w zt 303 .W 303 nie szło nawet pomyśleć bo był strasznie głośny, ale 323 jest o niebo lepszy .Jest znakomicie wyciszony ,jest w nim nawet radio .Silnik IFY spisuje się znakomicie w tych ciągnikach .Mają one spalanie 10L na godz. w orce. Jak na ciągniki o tej mocy niewiele piją w porównaniu do zetorów o tej mocy ,które potrafią wypić 20L na godz. w orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagiellmen    1

sam posiadam ciągnik forschnit zt 323. właśnie kupiłem drugiego. niedługo go przyprowadze. nie narzekam na nie. za ta cenę czego sie spodziewać innego?? znajomy kupił jakiegoś fenda co ma 150 km

a ja w cenie tego fenda mam 2 forschnity 323 i deutza dx110. i posiadam gospodarstwy 40 hektarowe i napewni tymi mojimi trzema ciągnikami zrobie wiecej niż znajomy tym jednym fendem.a gdyby jednen stanoł w czasie pracy zakładam 2 i jadę dalej a przy czasie naprawie. kiedys miałem zetora 12045. sprzedałem go i kupiłem forschnita. dziaj jestem obstawiony ta niemiecka marką. ma jeszzce ciężagówke ifa l60, kombajn forschnit mdw 514.i jak koledzy stwierdzaja wyżej jak sie dba tak się ma. wiec jestem zadowolony z tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazimierz7    0

Zastanawiam się nad kupnem tego ciągnika323.Kiedyś myślałem o zetorze z przednim napędem.

Nie brałem pod uwagę Fortschritta bo to takie duże słonie i mało zwrotne,ale zacząłem pogłębiać swoją wiedzę na temat tych ciągników i zmieniłem zdanie.

Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię jak się sprawuje z turem przy wykopach ziemnych,z załadunkiem ziemi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fortschritt to bardzo dobra marka ciągniki cholernie wytrzymałe mocne o dużej sile uciągu mało palą mają mocną hydraulikę w zt323a komfort w kabinie 100razy lepszy jak w zetorze napęd blokady półbieg załączane elektro-pneumatycznie przyciskiem na desce rozdzielczej :P ja mam zt300 już parę ładnych lat i mnie jeszcze nie zawiódł ;) na wiosnę będę też kupował zt323a bo potrzebuje ciągnik z przednim napędem chciałem kupić ursusa 1224 lub coś podobnego ale: za 1 ursusa kupie 2 forszaje , forszaj jest bezawaryjny w przeciwieństwie do ursusa gdzie się wszystko sypie no i komfort też brałem po uwagę i wybrałem jednak zt323a :D tak więc bierz forszaja bo za tyle co one chodzą lepszego ciągnika nie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Relacja ceny do mocy nie do pobicia śmigałem 323 przez 8lat i w dodatku miałem silnik leylanda turbo ale orginalny motor też jest dobry. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na http://fortschritt.p2a.pl/ tam chłopaki doradzą ci przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Posiadamy także F303D, wiadomo od kiedy jest NH poszedł on na emeryturę, ale przez ok 10lat zrobił kawał dobrej roboty, przy tym miał nie wiele awarii, no a w porównaniu z U1224 był on bezkonkurencyjny, a w orce po kilku kółkach dublował ją.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1210    0

303 D

jak to mówią maszyna spod siekiery lecz w porównaniu z naszymi U jest bez przesady lepsza i w pracy i pod względem awaryjności mam więc wiem tylko dobrać odpowiednie maszyny do niego a i w pracy komfort lepszy skręt tylko mógłby mieć lepszy nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Jestem użytkownikiem ZT 323A, rzczeczywiście tym traktorem wyrywa się normalnie drzewa z korzeniami i wcale nie przesadzam. Powiem tak, ma jedną wadę - promień skrętu, który w jedną stronę wynosi prawie 14 metrów a w druga 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Wadą jest promień skrętu to prawda, ale ich dużymi zaletami są małe zużycie paliwa i mała awaryjność. Mamy jeszcze 303 który jest u nas od 1997r i tylko bardzo dobrze się spisywał oraz 323 od chyba 2004r. który też bardzo dobrze się spisuje, ,a on ok 4500mtg tylko, ale od kiedy mam Fendta to praktycznie odeszły one na emeryturę i trzeba je sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kolejny twój genialny post, gratuluje. Jesteś na forum jeden dzień, a już sobie wystarczająco nagrabiłeś, powodzenia Ci życzę ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego gruber56 a jaki ty masz ciągnik bo twoja galeria świeci pustkami jak półki w sklepie za komuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Podobno Case Magnum 190 KM on ma :P

Tak ja widze też jeden minus jak większosc tych ciagników: Skręt reszta super B)

Jeżeli były by fortschritty 80 konne to pewnie zamiast MTZ taki by stał u mnie :)

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj