Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

106 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 18:38

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Co wy o nich sądzicie. :rolleyes:

Edytowany przez Pixel, 21 maj 2007 - 20:13.
Pisze się "Fortschritt" a nie "forszmit"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Dzisiaj, 22:15
  •  

#2 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 10 marzec 2007 - 18:48

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Te ciągniki moim zdaniem nie są zbyt udane

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 20:26

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Sprzęt dla wytrwałych majsterkowiczów :rolleyes:

#4 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 21:41

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? U nas troche nich jest i jako tako chodzą, aż takie złe nie są a swoja robotę zrobią... jak dla mnie są za mało zwrotne i silnik troche zamulony powoli wchodzi na obroty, ale z tego co słyszałem to jak już na nich jest to sie trzyma i trudno go zadusić. No i mały plus dla niech to złużycie paliwa.

#5 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 11:17

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ich plusem jest też cena

#6 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 11 marzec 2007 - 19:07

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Drogie to nie są, ale dobre też! ^_^ :rolleyes:

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 19:56

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? lepszy taki forszaj niz 360 za te same pieniadze.

#8 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 19:07

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? tak, za ok. 15 tys. to można sobie kupić c-360 z lat osiemdziesiątych albo forszmita tylko, że forszmit będzie miał 120km :( :( :rolleyes:

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 19:25

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Przecież Helmuty już dały tym Forschrittom po garach, to chyba normalne że się psują. Zresztą kto sprzedaje ciągnik który jest niezawodny, tylko taki co nie wie na co forsę wydać !!!
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#10 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 17:33

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Nie znam taki ciągników jak "forszmit",pierwszy raz o nich słysze :rolleyes: No chyba ze chodzi Ci o traktory "Fortschritt" to co innego :( Jest to jakaś alternatywa dla tych rolników którzy potrzebuja ciagnik mocny i tani.Co do awaryjności to fakt,niektóre sie psuja ale tez nie można przekreślać ich i mówić ze wszystkie sie psuja :) Spalą tez nie mało ale zrobia tez dużo wiecej porownujac spalanie i robote do C-360.Nie uwazam ich za złe ciagniki,zalezy tez jak byly szanowane przez poprzednich włascieli.Ale za 12-15 tys nie kupi sie tak dobrej maszyny za tak nie wiele :(

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 13:52

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? mój wujek ma fortschritt zt303 tak bardzo się nie psuje ,a co do opini (jeździłem troche) to jest on troche dziwny , w prawo ma słaby skręt, waży jakieś 7 ton, jest strasznie długi, głośny cały się trzęsie , a jak się zakopie to nie ma czym wyciągnąć, ale swoją robotę robi :wacko:
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 15 kwiecień 2007 - 15:20

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ich wadą jest ich masa. Znajomy ma taki sprzet i zawsze musi dłużej czakać wiosną aby wjechać w pole :P. Ale może to być też zaletą bo w transporcie tak nie trzęsie na drogach :wacko:.

#13 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 17:30

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ja ich masę uznałbym za plus, jak kiedyś się zakopał niedaleko mnie bizon to 2xMTZ82 i JD6620 nie mogły go wyciągnąć(stały na drodze bo jakby na pole wjechały to skończyły by odrazu jak bizon), podjechał forshritt 323 ustał na drodze, zapieli do niego linkę, kolo powiedział żeby pozostałe sprzety odpiąć, jak mu koleś dał w rurę porządnie to nawet koła mu się nie ślizgały, bizona od razu wyciągnął, uciąg ma suuper dzięki tej masie, co do awaryjności tych nowszych(320 i 323) to bym się nie zgodził, te stare (300 i 303) to tak

#14 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 18:10

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? ja tez bym ich mase uznal za plus, jak powiedzial versus poprawia to ich uciag. co do MTZ-ów to sa chyba zalekkie jak na te moc, nie maja przez to dobrego oparcia i traca na uciagu a Fortschritt jednak jest kawal klocka :wacko: swoja waga jest pewnie porownywalny z ciagnikami o mocy 150- 170 KM

#15 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 18:48

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? gdyby były dobre to nie byłyby takie tanie, albo jedno albo drugie

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 15 kwiecień 2007 - 21:45

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Wy panowie daliście przykłady, że masa może być dla niego plusem. Ale ja też bym kilka minusów podał. Jedem już wyżej napisałem, że ciągnik o takiej masie lubi tonąć w polu wiosną :wacko:.

#17 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:14

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? ja nie wiem kto sądzi że forstchritt to gorsze od mtz po pierwsze ja użytkuje forstchritta zt-300d. ciagniczek na pewno jest lepszy od mtz ja mojego mam już 10 lat i ręki nie dokładałem do niego a pracuje na 50 ha komfortu nie ma ale nie to się liczy tylko silnik chodzi jak zegareczek tylko cyka więc moim zdaniem jest dużo lepszy od mtz

#18 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:22

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ja mam zt 303 i jestem zadowolony. Spokojnie przyczepę 16 tonową brał u poprzedniego właściciela. Ma dobry uciąg.
Fortschritty są bardzo tanie ale ciężko znależć coś w dobrym stanie. I wiele osób zakłada do nich silniki 180KM od ciężarówek Mercedesa ostatnio nawet taki był na allegro.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 maj 2007 - 12:52

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Mój sasiad ma 323A i już ma 3 silnik- bo nie wytrzymały:
1 silnik: podczas pracy przerywał, stukał, pukał,
2 silnik: gdy wracał z elewatora oddać zboże urwał się korbowód i przediurawił blok i miskę olejową, wał też ucierpiał
3 silnik: jak narazie pracuje dobrze choć słyszeć czasami jak przerywa.

Wszystkie silniki brał od ciężarówek IFA (zmieniał tylko miskę olejową), można je kupić na kilka tys. zł i z tyłu zrobić sobie przyczepkę (zależy od wersji).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 21 maj 2007 - 18:09

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? jakoś w sobotę u nas we wsi przybył Fortschritt chyba 323 A. jeszcze nie oglądałem ale mi sie nie śpieszy, wcale się koleś nie popisał wg mnie...
all rights reserved