Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
96 odpowiedzi na ten temat

#41 amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:52

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Jedyna zaleta to ich niska cena już za 14tys można kupić .Niepolecam to takie ciężkie słonie ze jak bulgnie to już go nieruszysz mó sąsiad jak ulgnoł takim to miał problem bardzo mały prześwit od ziemi bardzo szybko się zawiesza na podwoziu bo niski,słaby skręt i paliwa to on lubi sobie obciągnąc nieżle jest nieporęczny.
  • 0

• Guests

Napisany 19 maj 2008 - 21:56

Mam 323A od ponad 8 lat i jest moim głównym na60 ha i jakoś nie narzekam.88rocznik i chodzi jak zegarek.

Rozumiem ale on kupił już takiego rozwalonego. Jak by był dobry to może byłby fajny.
  • 0

#43 zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 20 maj 2008 - 07:15

paliwa to on lubi sobie obciągnąc nieżle

No takich głupot to jeszcze nie słyszałem. Podaj konkretne dane liczbowe. Tak się składa że te silniki są w miarę oszczędne.
  • 0

#44 ojanusz

ojanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • 3218771

Napisany 20 maj 2008 - 14:12

Mam prośbę do właścicieli modeli z przednim napędem. Czy mógł by mi ktoś zmierzyć średnicę wewnętrzną otworu w feldze przedniej (tą w którą wchodzi piasta) oraz rozstaw śrub (po przekątnej) Szukam felg do Mojego zetorka i nie wiem czy nie założyć 20 szerszych zamiast 24

Rozstaw i średnica identyczna jak w Starze lub Jelczu
  • 0

#45 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 maj 2008 - 09:04

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? W sąsiedniej wiosce jest ten model z przednim napędem, jak się nie mylę jest to 323. Koleś wszystko robi fortschrittami, mtztami, na swoje 80ha, ma E514, tego 323 i 2 MTZty bez przodka. Mówi, że ten 323 to idzie jak szalony, o usterki pytałem, to nie chciał mówić <_< Ale z tego co widzę, to on nie robi przy nim dużo. Awaryjne to mogą być te starsze, bez przodka. One to już dostały nieźle.
  • 0
KS Falubaz

#46 mlodyrolnik93

mlodyrolnik93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • 10344238

Napisany 07 czerwiec 2008 - 13:30

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ja mam tego zt323A. Jak już to ktoś napisał jak się dba to się ma. My zanim swego doprowadziliśmy do dobrego stanu to też trochę trwało ale są efekty. Fortchnity są dobrze wyważone, jak wyrywaliśmy nim brzózkę (była dość potężna) na wolnych obrotach bez problemu nawet nie drapnął. Na początku ciągnęliśmy nim phx 6 skib i jako kolczatkę dwa wałki od agregatu i szedł bez wachania, ale zdjeliśmy mu jedną skibę bo podczas orki 6 z kwadratowego komina zrobił mu się okrągły tak dostał. Tylko trzeba przynich pilnowac wskaźnika temp wody, bo jak dziadkowi się termostat zacią to tak się zagotował że silnik był do wymiany wymnieniliśmy. Po tej wymianie narazie odpukać nic się z nim nie dzieje.
  • 0

#47 rolnik2222

rolnik2222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • 2261263
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to:samochody,traktory,quady,rolnictwo i troche agromodelarstwo.

Napisany 10 czerwiec 2008 - 15:29

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? są niezbyt dobre ale do mniejszych działek są nawet ok :)
  • 0
Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

#48 szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 18:12

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? U nas koles kupił 303 i mowił mi ze lepiej tym niz 60 bo zrobi szybciej a paliwo to samo no i wygodniej.60 sobie zostawił do opryskow i lekkich robot.
  • 0

#49 przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 18:34

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? ciagniki dosc udane wazne zeby robote robily zanjomy ma takie dwa to jakos mu chodza narazie :P
  • 0

#50 ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • 5709304
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2008 - 18:47

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ale to juz stare rupcie, chodzą jak dety, ale robote moze i zrobia. Chyba w produkcji juz niema zadnego fortshritta
  • 0
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#51 szupersznikersz

szupersznikersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 09:11

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? a to mój zt 323A radzi sobie świetnie w orce z pługiem 5 skibowym:P
Dodany obrazek
  • 0

#52 zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 10:00

Ale to juz stare rupcie, chodzą jak dety

hahah no tego jeszcze nie słyszałem, 323 były produkowane 85-91 o ile dobrze pamiętam i zapewniam Cię że jest o wiele więcej starszych ciągników - choćby naszych poczciwych ursusów które komfortem pracy niestety ale są daleko w tyle za fortschrittem. Co do tego "chodzenia jak det" - zapraszam Cię do mnie abyś posłuchał jak pięknie "cyka" silniczek w moim 323 i to niezależnie czy na postoju czy w orce.
Nie jest to szczyt technologii (przynajmniej nie teraz) ale biorąc fortschitaa 323 i odpowiednika ursusa z tych samych lat to konstrukcja niemiecka wygrywa - niestety. Piszę niestety gdyż bardzo bym chciał aby w tej walce wygrał nasz Polski ciągnik ale rzeczywistość jest inna.
  • 0

#53 Damian9

Damian9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • 8004684
  • Zainteresowania:^^^^^^^^^^^^

Napisany 20 wrzesień 2008 - 17:01

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Aja tesh sie zgadzam z kolega wyzej bylem juz ogladac kilka takich itp bo dziadek chce kupic na 20 ha z 4011 i 30-stka bedzie pracowal narazie jade ogladac jutro tego ponizej:) JAk myslicie czy ten jest tak jak powiedzial kolega wyzej ze ciezko znalesc w dobrym stanie??

http://www.allegro.p...itt_zt_303.html
  • 0

#54 Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 18:52

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Mój sąsiad parę lat temu kupił sobie forszaja z przednim napędem który miał być głównym koniem w gospodarstwie ale chyba z rok później kupił zetora 8145 a forszajem ugniata już tylko kiszonki
  • 0
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#55 Damian9

Damian9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • 8004684
  • Zainteresowania:^^^^^^^^^^^^

Napisany 21 wrzesień 2008 - 19:17

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? A ja dzis kupilem tego fortschritta:) W nastepnym tygodniu bedzie u mnie i foty w galerii tez:)
  • 0

#56 Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 20 lipiec 2009 - 13:56

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? .

Edytowany przez Misiek123, 30 styczeń 2011 - 15:34.

• 0
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#57 K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 15719954

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:11

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Nie, lepiej to nie idzie, niestety gorzej, nieważne czy ZT 303 czy 323.
F-ritty mają wolnoobrotowe silniki, jak jest obciążenie to jeśli spadnie z obrotów to już nie 'wstanie', tak jak 'szóstka'.

Można być ich fanem, bo to niezłe ciągniki, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość wykonania, ale one zawsze będą gorsze niż każdy 'NUR' nieważne czy Zetor czy Ursus.
  • 0
good God damn and other such phrases...

#58 patrykj28

patrykj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 17:38

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? Ciągniki Fortschritt są z awaryjnością jak każdy ciągnik. 4 lata mieliśmy zt 303 , nie można powiedzieć w pługach 5 nawet zetora 120 konnego potrafił odsadzić .Po 4 latach nastał czas na zt 323 .Komfort pracy w zt 323 jest znacznie lepszy niż w zt 303 .W 303 nie szło nawet pomyśleć bo był strasznie głośny, ale 323 jest o niebo lepszy .Jest znakomicie wyciszony ,jest w nim nawet radio .Silnik IFY spisuje się znakomicie w tych ciągnikach .Mają one spalanie 10L na godz. w orce. Jak na ciągniki o tej mocy niewiele piją w porównaniu do zetorów o tej mocy ,które potrafią wypić 20L na godz. w orce
  • 0

#59 jagiellmen

jagiellmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 13:03

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? sam posiadam ciągnik forschnit zt 323. właśnie kupiłem drugiego. niedługo go przyprowadze. nie narzekam na nie. za ta cenę czego sie spodziewać innego?? znajomy kupił jakiegoś fenda co ma 150 km
a ja w cenie tego fenda mam 2 forschnity 323 i deutza dx110. i posiadam gospodarstwy 40 hektarowe i napewni tymi mojimi trzema ciągnikami zrobie wiecej niż znajomy tym jednym fendem.a gdyby jednen stanoł w czasie pracy zakładam 2 i jadę dalej a przy czasie naprawie. kiedys miałem zetora 12045. sprzedałem go i kupiłem forschnita. dziaj jestem obstawiony ta niemiecka marką. ma jeszzce ciężagówke ifa l60, kombajn forschnit mdw 514.i jak koledzy stwierdzaja wyżej jak sie dba tak się ma. wiec jestem zadowolony z tej marki.
  • 0

Google AgroFoto Ads Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

• Reklama google
Dzisiaj, 04:27
  •  

#60 kubektraktorzysta

kubektraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:04

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt? mój znajomy też niedawno kupił 323 ale widziałem go tylko raz ciekawe jak mu się będzie spawował
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s